Forum dyskusyjne

USA - podróż poślubna

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 10:05 | 23.03.2012

Witam wszystkich! :)

Razem z narzeczonym chcielibyśmy wybrać się w podróż poślubną do USA. Planujemy Zachód, parki narodowe + zasmakować trochę byczenia się na plaży Santa Monica, czy poobijanie się nocą w Las Vegas. Ja byłam już w kilku miejscach na Zachodzie, jednak była to wycieczka 7-dniowa, bardzo ekspresowa i nie czuję się w pełni usatysfakcjonowana, bo wielu miejsc nie zwiedziłam ;)

W związku z tym mam 2 pytania:

1. Czy jak wypożyczę np 7-os vana w Las Vegas, to gdy po 3 tygodniach oddam go do sieciówki np w San Francisco - czy za to są jakieś dodatkowe opłaty?

2. Chciałabym wizę załatwiać gdzieś około listopada. W kwietniu 2013 mamy wesele, a podróż planuję pod koniec maja / początek czerwca. Naturalnie muszę wyrobić się w tym czasie aby zdążyć wymienić wszystkie dokumenty - paszport, dowód osobisty, ubezpieczenie itd. (zmiana nazwiska ;p)
Czy jeżeli dostałabym wizę w listopadzie na stary paszport, np na 10 lat, to czy przy wyrobieniu nowego paszportu wiza automatycznie zostanie przysłowiowo "przeklejona" do nowego paszportu? Na logikę tak powinno wg mnie być - skoro i tak wcześniej ambasada przyznała mi wizę???

anomalia dołączył
20.03.2012

KapitanSparrow dołączył
30.03.2012

KapitanSparrow 01:45 | 30.03.2012

Witam!

Dodatkowa opłata jak najbardziej będzie. Opłata zazwyczaj zależy od dystansu jaki dzieli jedną placówkę od drugiej. Chciałem kiedyś wypożyczyć autko z Salt Lake City i oddać w New York City ale koszt był okropny. Taniej wyszło wypożyczyć auto na cały tydzień i wrócić spowrotem.

Dobra wiadomość jest taka że dystans między Las Vegas a San Francisco nie jest taki straszny. Kiedyś wypożyczyłem samochód w jedną stronę z Las Vegas do Salt Lake City i za jeden dzień zapłaciłem coś koło $130.

Zrób kilka rezerwacji próbnych na kilku innych stronach aby zorientować się w kosztach.

Należy też pamiętać że nie każda sieć pozwala na jazdę po całych stanach. Większość małych sieci pozwala na jazdę po danym stanie i stanach sąsiadujących.

Co do wizy, nie mam pojęcia.

toska dołączył
09.02.2011

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 23:06 | 24.04.2012

Jeśli masz wizę do USA w starym paszporcie, to przy wymianie na nowy, uważaj żeby ci strony, na której jest wiza nie przedziurkowano. Wizy nie przekleja się do nowego paszportu, tylko dalej jest ważna w starym paszportcie. Jadąc do USA musisz mieć zatem obydwa paszporty.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:14 | 25.04.2012

I nie zapomnij o ubezpieczeniu , słyszałem że z mniejszymi kompaniami jest różnie. To jest bardzo ważne w przypadku wypadku.

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 09:11 | 25.04.2012

Dzięki wszystkim za pomoc. Narazie czekam na odp z ambasady jak to jest.

Zastanawiałam się jednak czy nie pojechać na starym paszporcie - podobno 2 miesiące od ślubu można jeszcze egzystować na starych dokumentach i używać starego nazwiska :)

Czarodziejki_com_pl dołączył
15.03.2012

Czarodziejki_com_pl 13:40 | 25.04.2012

Tutaj racja,paszport,ubezpieczenie oraz karta kredytowa- bez tego nie sposób się obejść,a przecież samo wypożyczenie samochodu na tym bazuje.Swoją drogą bardzo ciekawa jak i kosztowna podróż:)

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 15:34 | 25.04.2012

Jeśli chodzi o koszty, niebawem pokażę plan trasy i wstępnie obliczone koszty - do oceny i ewentualnych wskazówek :)

bjk_71 dołączył
12.01.2013

bjk_71 18:29 | 12.01.2013

Również planuję w tym roku podróż poślubną do Stanów, dlatego chętnie zobaczę wasze wyliczenia i plany trasy po USA :)

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 14:07 | 14.01.2013

bjk_71 - kiedy planujecie podróż i w które rejony?

U mnie z nowości - wiza już jest w kieszeni i bilety lotnicze zabookowane i opłacone :) Cały kosztorys i szczegółowy plan będę robiła w lutym (wyruszamy w maju) ;p

Wtedy się podzielę wszystkim :)

daniel69 dołączył
22.01.2013

daniel69 18:15 | 23.01.2013

ja wypozyczałem samochody w Enterpreise Car Rental maja duzy wybór , moga nawet podstawic pod dom albo hotel.Mozna pozyczyc w jednym miejscu a oddac w drugim.Nie zapomnijcie tylko prawa jazdy - polskie wystarczy.

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 10:01 | 07.05.2013

Kochani mały updejt. Za 2 tygodnie wyruszamy :) Pełny plan trasy już jest, wizy są, bilety są, jestem już mężatką i w końcu będę mogła się rozkoszować moim ukochanym krajem :)))

Pytanie: czy na trasie Hwy no. 1 (pomiędzy Monterey a Los Angeles) ktoś poleciłby jakieś ciekawe miejsce na nocleg, plażowanie nad oceanem? Tak, aby słynną "jedynkę" zrobić w dwa dni, z przystankiem :)

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 21:13 | 12.05.2013

Witaj . polecam dzielnicę i nocne wypady Castro w SF i . w LA Universal Studio (drogo ale cały dzień z bananem na ustach). Plażowanie spoko ale woda brry .. jesli starczy czasu nie odpuszczajcie Yellowstone i potem w dół w stronę Vegas . nam zajęło 21 dni objechanie zachodu i to za mało . polecam w Vegas wynająć HARLEYA i GRAND CANYON, ANTYLOPE CANYON itd z wiatrem we włosach . powodzenia

Karol64 dołączył
04.06.2013

Karol64 21:06 | 11.11.2013

Przejechałem jedynkę miesiąc temu. Pisz prv coś podpowiem.

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 08:28 | 13.05.2013

matus.7 - dzięki za wskazówki :) Ostateczna trasa wygląda następująco:

Los Angeles - Six Flags (LA) - Las Vegas - Grand Canyon - Zion NP - Bryce NP - Antelope - Powell Lake i Rainbow Bridge - Monument Valley - Canyonlands - Arches NP - Salt Lake City - Great Salt Lake Desert - Grand Teton NP - Yellowstone - Reno - Tahoe Lake - Kings NP - Sequoia NP - Hwy no. 1 (z Monterey do LA) - Los Angeles (Universal Studios + Disneyland - resztą atrakcji w LA zwiedziliśmy już poprzednio).

Wynajęcie samochodu - Ford Escape - 632 $ za cały pobyt (kwota nie obejmuje ubezpieczenia, to zrobimy na miejscu, więc nie wiem ile wyjdzie za ubezpieczenie).

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 11:21 | 12.06.2013

Kochani wróciliśmy z podróży :)) Było wspaniale!!! Służę pomocą w razie jakichkolwiek pytań :)

ellin dołączył
29.10.2013

ellin 14:08 | 29.10.2013

Witam,
i jak rozwiazaliście problem ze zmianą nazwiska w paszporcie? My się wybieramy w podróż w przyszłym roku i zastanawiam się, czy nie bedzie z tym problemów.

Z góry dziki za odpowiedź :)

anomalia dołączył
20.03.2012

anomalia 14:34 | 29.10.2013

Hej ellin :) Super, że jedziecie w podróż :) Sami z mężem, czy jeszcze z kimś? Ja ostatecznie pojechałam na starym paszporcie. Teraz paszport zmieniłam, ale stary nadal mam z nieprzedziurawioną stroną z wizy :) Jak jeszcze kiedyś będzie mi potrzebna, to przetłumaczę sobie u przysięgłego akt zawarcia związku małżeńskiego i pojadę. ALe najbardziej liczę na to, że zniosą już wizy :) P.S. W jakie rejony i kiedy jedziecie?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl