Forum dyskusyjne


wiza 1-krotnego wjazdu

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

cautes dołączył
24.03.2012

cautes 09:34 | 24.03.2012

Witam,
co się dzieje z wizą 1-krotnego wjazdu do Chin, jeśli lecę samolotem z Polski do Hong Kongu (przekraczam tam granicę). Z Hong Kongu wyjeżdzam do Macau (ponownie przekraczam granicę), wracam do Hong Kongu (przekraczam granicę) i wtedy dopiero udaję się do Guangzhou (pierwsze przekroczenie granicy gdzie wymagana jest wiza). Pytanie brzmi: Czy jeśli wyjeżdżam z paszpotem w którym jest wiza 1-krotnego wjazdu i zanim przekroczę granicę gdzie jest wymagana, przekroczę ją 2 razy w HK i raz w Macao straci ona ważność przez przybicie pieczątki wjazdu do HK ?


bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:10 | 24.03.2012

Na wjazd do Hongkongu nie potrzebujesz wizy, podobnie do Makau.Wiza jest potrzebna jedynie w momencie wjazdu do Chin kontynentalnych i od tego czasu liczy się jej ważność. To wygląda mniej więcej tak , jakbyś z Polski leciał do Berlina, potem Rzymu a stamtąd do Guangzhou.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl