Forum dyskusyjne


Budapeszt- Autostopem

kategoria podróże po świecie

kraj WĘgry

jakmen dołączył
26.09.2010

jakmen 17:54 | 27.03.2012

Szukam kompanek/kompanów do wycieczki do Budapesztu, wyprawa jak najniższym kosztem, autostopem, spanie pod gwiazdami, poznawanie ludzi i na końcu zwiedzenie Budapesztu. Tak to mniej więcej wygląda. Termin to druga połowa lipca. Ktoś chętny proszę o wiadomość, oraz wskazówki nie mam doświadczenia w tego typu wyjazdach. W Budapeszcie planowałem wynająć jakiś tani hostel na 2 lub 3 noce. Chyba że ktoś orientuje się w jakich cenach zamknęła by się taka podróż. Proszę o rady i opinie.


VillaVerdi_pl dołączył
27.03.2012

VillaVerdi_pl 10:32 | 29.03.2012

Zapowiada się ciekawy wyjazd,jednak zawsze mam obawy w kwestii podróżowania autostopem,ponieważ z tym bywa naprawde różnie. Szczególnie jeżeli jedziemy w kilka osób.


Musznik dołączył
02.04.2012

Musznik 03:50 | 04.04.2012

Wybrać się niestety nie mogę, bo będę w tym czasie gdzieś w Azji południowo-wschodniej, ale chętnie trochę doradzę. Po pierwsze jeśli nie boisz się poznawać nowych ludzi (a tak wynika z posta) to używaj CouchSurfingu! Szczególnie na Budapeszt, dużo Ci się uda zaoszczędzić, masz szansę na poznanie naprawdę interesujących ludzi, którzy być może też pomogą Ci zwiedzić miasto. Jeśli chodzi o nocleg po drodze to doradzam wzięcie namiotu. Wiem, że spanie na dziko ma swój klimat, ale czasem lepiej się przejść po jakiejś mniejszej mieścinie i popytać ludzi, czy nie pozwolą się rozbić na ogródku. Spałem tak już wiele razy, ZAWSZE trafiałem na bardzo fajnych ludzi, nie wszyscy mieli świetnie historie do opowiadania, ale nigdy nie byli niemili. Uśmiech potrafi dużo zdziałać :)

Jeśli chodzi o samego stopa - najszybciej jadąc autostradami, przesiadki na stacjach benzynowych - pytać ludzi bezpośrednio, działa najlepiej. Więcej zabawy jest na mniejszych drogach z kciukiem i tabliczką. Zależy ile masz czasu.

Budapeszt ładny! Ale jak masz czas (eh, ciągle ten czas) to wpadnij po drodze do Wiednia, Bratysławy, może Pragi :)

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem


[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 11:17 | 20.04.2012

Bardzo przydatne wskazówki. Budapeszt to piękne miasto,coś w sam raz na weekend majowy. Spanie na dziko to także przygoda,ale ma i swoje minusy bo wiem nie wszędzie jest ku temu miejsce aby spać i możemy zostać na lodzie.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl