Forum dyskusyjne

Długie podróże a bezrobocie ubezpieczenia itp

kategoria podróże po świecie

glomar dołączył
27.03.2012

glomar 00:10 | 28.03.2012

Cześć,
Planuję zwolnić się z pracy (wypalenie zawodowe) i kilka miesięcy spędzić na podróżach po Europie. Jak dobrze pójdzie to może nawet dłużej, a nowej pracy poszukam jak już mi się znudzi ;)
Zastanawiam się czego muszę dopilnować zanim wyruszę w drogę. Czy jest sens rejestrować się jako bezrobotny, żeby w razie czego mieć ubezpieczenie zdrowotne, a może samemu opłacać składki ZUSowskie? Nie chciałbym czegoś totalnie zaniedbać przez zwykłą lekkomyślność lub niewiedzę...
Czy doświadczeni globtroterzy nie przejmują się takimi błahostkami? ;)
O czym jeszcze warto pomyśleć zanim zdecyduję się uciec od normalnego życia na kilka miesięcy?

pozdr.

el_gato dołączył
20.03.2012

el_gato 09:25 | 29.03.2012

Hej,

myślę że poruszyłeś bardzo ważny temat. Jestem na tym forum świeży, ale na razie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: z czego żyją podróżnicy :)

Mam za sobą trochę lat pracy w korporacjach i chętnie bym zmienił swoje życie, sporo podróżował, ale podstawowe pytanie pojawia się w momencie powrotu z wyprawy. Kto zatrudni pracownika np. na stanowisku managera na kilka miesięcy? Skąd uzbierać pieniądze na kolejną wyprawę (a także np. na utrzymanie rodziny)?

Może ktoś podzieliłby się swoimi doświadczeniami?

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne - słyszałem kiedyś taki tekst: ZUS jest organizacją przestępczą, ale na pewno nie można jej nazwać zorganizowaną ;) sam przez wiele miesięcy pozostawania bez pracy opłacałem składkę zdrowotną i co miesiąc musiałem zanosić wypełnioną deklarację (nie muszę dodawać że zawsze coś nie pasowało). Jeżeli chcesz jeździć tylko po Europie to ja na Twoim miejscu zarejestrowałbym się jako bezrobotny. Problem jedynie w tym że raz na 3 miesiące musisz stawić się w urzędzie.

Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl