Forum dyskusyjne

Indie -€“ jak czym kiedy najlepiej

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

magdalenaJot dołączył
29.03.2012

magdalenaJot 00:15 | 29.03.2012

Cześć. Marzy mi się wycieczka do Indii. Poczytałem kilka relacji z podróży, takich jak ta: www.whynotfly.pl/dla-podroznikow/ciekawe-oblicze-swiata/art,13,  indie-relacja-magdy-moll-musial.html , i jestem po prostu zachwycona. Czy możecie mi polecić jakieś konkretne środki podróży oraz doradzić, o czym powinnam pamiętać, wybierając w tak egzotyczne miejsce z mężem ?

underdog dołączył
02.01.2012

underdog 19:16 | 29.03.2012

Witam . W Indiach to jednak nastawiaj się na pociągi i taksówki no i wiadomo Tuk tuki. Wszystko zależy od terminu kiedy planujesz się wybrać . Najlepszy okres to pażdziernik - marzec nie za ciepło nie za zimno malarii nie ma ;p A co do reszty kraj jak każdy . Jak by co pisz na priv to pogadamy pozdrawiam :D

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 14:02 | 31.03.2012

Wszystko zależy od czasu, którym dysponujesz i co chcesz zobaczyć. Generalnie pociągi. Samoloty niestety podbijają cenę, choć niektóre połączenia nie drogie. Autobusy na niektórych trasach, ale tu już wygoda jest mniejsza (ja np. mam 183 cm i jestem mało składalny, więc czasem się namęczyłem).

Musznik dołączył
02.04.2012

Musznik 12:35 | 02.04.2012

Hej!
Przede wszystkim pociągi, najlepiej klasą sleeper. Podczas rezerwacji wybieraj górne leżanki, najłatwiej zabezpieczyć tam bagaż, a w ciągu dnia jak ludzie siedzą Ty wciąż możesz cieszyć się leżeniem. Niestety w bardzo gorące dni ciężko wytrzymać, ale zawsze można zejść i usiąść na dole. Do rezerwacji najlepiej używać cleartrip. Jeszcze podzielę się skromnym, może ciut ryzykownym sposobem na brak miejscówki na sleepera - kupujesz bilet bez rezerwacji, wchodzisz do wagonu sleeper class, szukasz pustego miejsca u góry i jedziesz. Próbowałem to dwa razy, za pierwszym kontroler mnie nawet nie pytał o bilet, za drugim po prostu wystarczyło dopłacić różnicę.

Gdzie nie ma pociągu - jest autobus! Osobiście nie przepadam za tymi z klimatyzacją - są sporo droższe, a z jakiegoś powodu Hindusi lubią sobie robić przewoźne chłodnie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Cię nie oszukują zapytaj współpasażerów ile powinien kosztować bilet. Na szczęście w Indiach raczej się to nie zdarzało.

Jeśli chodzi o poruszanie się rikszą - koniecznie dogadaj cenę przed wejściem. Lepiej też się upewnić czy za jedną czy dwie osoby. I najważniejsze - targuj się! Na ogół cena dla białych jest kilkukrotnie większa niż dla localsów. Warto kogoś podpytać ile powinna kosztować rikszą w dane miejsce, jeśli zapłacisz dwu krotność tej ceny to nie jest tragicznie. Jeśli jeden nie chce zejść z ceny to idź do kolejnego :)

Zdecydowanie polecam Andamany. Jeśli chodzi o transport w to miejsce, prom kosztuje 2000 rupii w jedną stronę plus jedzenie około 700, a płynie się 3-4 dni (my mieliśmy pecha i Kalkuta-Port Blair zajęło nam 5. Port Blair - Chennai 3). Warunki nie są rewelacyjne - jedzenie bardzo kiepskie, w jedną stronę statek był brudny, przez pierwsze godziny walczyłem z karaluchami, ale po ponad 80 ubitych dałem sobie spokój. W drugą mieliśmy szczęście i statek był wyczyszczony, więc było elegancko. Jednak chyba lepiej trochę dopłacić i polecieć samolotem. My mamy więcej czasu niż pieniędzy, więc wybraliśmy łódkę :)

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z Andamanów na naszym blogu.
Liczę, że trochę pomogłem :)

www.BubblesAroundTheWorld.com 

magdalenaJot dołączył
29.03.2012

magdalenaJot 22:51 | 05.04.2012

Bardzo bardzo dziekuje Wam za wszystkie pomocne odpowiedzi ! ;)

Chcieliśmy jechać w wakacje do Indii. Ale skoro, under dog twierdzisz, że wtedy lepiej nie… Hmmm… musimy się poważnie zastanowić :)

w razie czego będę jeszcze tutaj pisać, chętnie posłucham też jeszcze więcej cennych porad !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl