Forum dyskusyjne

GlobAdminka UWAGA Zmiany zasad oceniania

kategoria podróże po świecie

GlobAdminka dołączył
01.04.2010

GlobAdminka 10:41 | 01.04.2012

Globtroterki i Globtroterzy!

Zasady oceniania zdjęć w naszej Galerii Zdjęć od lat wzbudzają ogromne emocje i wreszcie zdecydowaliśmy się na nowy rewolucyjny system.

Chcemy zrezygnować z systemu oceniania zdjęć ocenami i jako alternatywę wprowadzić proste zasady.Każde zdjęcie będzie można ocenić plusem,minusem albo neutralem.

Zdjęcia które po miesiącu będą miały więcej minusów niż plusów będą usuwane aby odciążyć nasz serwer.Zdjęcia które zostaną dodane do schowka(ulubione)nie będą usuwane.

Osoby umieszczające zdjęcia z kraju w którym mieszkają nie otrzymują punktów za te prace.W ostatnim czasie preferowane były osoby z Australii.

Prosimy o uwagi na ten temat potrzebujemy jeszcze parę tygodni aby wprowadzić zmiany i jest jeszcze czas aby Wasze wskazówki zostały uwzględnione.

Już wcześniej sygnalizowaliśmy-portal Globtroter nie przynosi praktycznie dochodów,prowadzony jest przez ludzi kochających podróże.Jeśli ta ostatnia próba zmiany zasad oceniania nie zostanie zaakceptowana przez Globtroterki i Globtroterów rozważymy opcję sprzedaży portalu.

Pozdrawiam
GlobAdminka

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 15:20 | 01.04.2012

Droga GlobAdminko

Nie jest zacnym informować szanowne grono Globtroterów bez porozumienia z Ojcem Adminem. Jeśli jednak już uchyliłaś rąbka tajemnicy o naszych planach, chcemy je uzupełnić, bo jak to bywa z przeciekami nie zawierają one zawsze pełnych informacji.

Chcemy zatem zakomunikować, że zmiany będą, owszem.
Uzupełniając przeciek informujemy, ze zamierzamy:

1. Wprowadzic pięć nowych kategorii ocen, w tym
- subiektywne odczucie podróżowatości zdjęcia
- obiektywna ocena techniczna GlobExpertów
- pierwsze wrażenie
- zasadność umieszczenia w globie
- uśredniona zdolność inspiracji do wyjazdu w to miejsce

2. Top 30 dni ustalać według oceny szanownego Jury. Będzie ono się zbierało raz w miesiącu w centrum Polski (Piątek k/Łodzi). W czasie dwudniowych obrad najbardziej zasłużeni działacze, działaczki, inspiratorzy i Experci wybiorą setkę zdjęć, która będzie promowana w serwisie

3. Lista TOP 100 autorów zostanie zamknięta a zastąpi ją lista SuperGlobExpertów. Aby sie na nie znaleźć należy spełnić bardzo proste warunki.

Otóż wystarczy aby suma kontrolna wyrażenia:
liczba punktów*[name*(liczba zdjęć/ocena ze zdjęć)]+czas od rejestracji*liczba relacji z podróży, czyli upraszczając d*[a*(k/o)]+c*R > 1.

Taki użytkownik automatycznie znajdzie się na tej liście. Dzięki temu będzie miał szereg przywilejów, takich, jak:
- możliwość umieszczenia dodatkowego zdjęcia w miesiącu
- możliwość zwiększenia wagi dodawanych zdjęć o 5,69%
- skorzystania z opcji SupeCache serwera, dzięki czemu czas ładowania serwisu na łączu 1MBit skróci się od 2,5 do 4%

Mamy nadzieję, że zmiany te spowodują miliony kolejnych kliknięć już w maju, dlatego zdecydowaliśmy sie na zmianę naszego konta Bankowego na bardziej stabilne, które umożliwi przyjmowanie tak dużych kwot z całkiem NOWYCH klików.

Życzcie nam powodzenia!
GlobAdmin

GlobAdminka dołączył
01.04.2010

GlobAdminka 15:41 | 01.04.2012

Ojcze GlobAdminie!

Wiesz doskonale ze Twoja propozycja zmian w systemie oceniania nie uzyskała mojego poparcia i nie jest elegancko nasze animozje oraz różnice zdań wewnątrz Kierownictwa Globtrotera upobliczniać na tym forum.
Jestem za tym aby Globtroterki i Globtroterzy sami zdecydowali który wewnętrzny nurt w naszym portalu będze preferowany.

Sądzę że kierunek nadany poprzez Ojca GlobAdmnina zdąża do niechybnego upadku tego portalu i pogłoski o zmianie włłłaściciela niestety potwierdzą się!!

Pozdrawiam
GlobAdminka

akras dołączył
03.07.2010

akras 15:41 | 01.04.2012

Aj tam, aj tam, wiadomo, że dziś prima aprilis :)
Pozdrawiam!

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:50 | 02.04.2012

Niezły pomysł na zabicie czasu.
Myślałem , że wszyscy otrzymują punkty jednakowo......, no chyba że się mieszka w Australii. Prima aprilis

akras dołączył
03.07.2010

akras 01:00 | 02.04.2012

Ponieważ już nie jest prima aprilis wypowiem się na poważnie. Wiele z propozycji tzw. GlobAdminki jest dobrych i jak najbardziej do zrealizowania. Nie obcinałabym punktów za to, że ktoś zamieszcza zdjęcia z kraju, w którym mieszka i to nie jest Polska. Raczej włączyłabym punktowanie zdjęć z Polski (czemu dyskryminowany jest nasz kraj?). Reszta propozycji jak najbardziej do przyjęcia - nie chodzi o propozycje Globadmina -ojca, które traktuję nadal jako żart. Pozdrawiam.

AB1 dołączył
03.06.2011

AB1 12:09 | 02.04.2012

Zgadzam się z AKRAS spośród problemów poruszonych przez GlobAdminkę dodałbym jako istotną sprawę usuwania zdjęć, które nie znalazły akceptacji (niedostateczna jakość, nijakość tematu, w nieskończoność powielany motyw, itp.) Pozdrawiam

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:36 | 03.04.2012

A może powinniście zmianę rewolucyjnego systemu zacząć od samego Forum.
To byłby dobry pomysł , nie wiadomo z kim mamy dyskutować z (Globadminką , GlobAdmn., lub Ojcem Chrzestnym.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:42 | 03.04.2012

Witam

jako że 1 kwietnia juz za nami dziekujemy GlobAdmince za zabranie głosu ;-)

Wszelkie pytania kierujcie proszę do GlobAdmina, który weźmie pod uwagę kobiece pomysły :-)

pozdrawiam
GlobAdmin

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 02:47 | 05.04.2012

Może coś ode mnie,
frekwencja na forum jak zawsze , kilka osób tylko.
Dla mnie wygląda na to , że zrobiliśmy jeden krok do przodu kilka tygodni temu , a w niedługiej przyszłości zrobimy 2 kroki do tyłu , ponieważ ten rewolucyjny system będzie podobny do poprzedniego , nie pasuje "Podziwiam" mogą być plusy, a po co minusy , może po to żeby ułatwić klonom , innym artystom , którzy umyślnie będą zaniżać innych lub takich , którzy nie wiedzą co robią i również minusy będą wlepiać. Neutral byłby dobry może , gdyby wszyscy musieli oceniać , ale tak nie będzie.
Tak jak pisałem poprzednio " podziwiam" bym raczej zostawił , i połączył go razem z oceną techniczną. "Podziwiam" byłoby dostawane za aspekt techniczny , walory estetyczne itd. , przydatność turystyczną
Jedna lista , mniej problemów dla nas , łatwiejszy system dla Was.
Co do jakości i ilości zdjęć , jeśli jest ich już za dużo , bo o tym również pisaliśmy kiedyś , to może zdjęcia , które w ciągu np. jednego miesiąca nie będą miały chociaż jednego "podziwiam" będą usuwane , to samo mogło by stosować się do starych zdjęć ze średnią np. poniżej 3.5 . Ta opcja o dawaniu sobie "podziwiam" powinna być usunięta również. w tym wypadku.
Inną opcją jest limit zdjęć dla każdego , zostawały by najlepsze zdjęcia tylko.
Byłoby rewolucyjnie , gdyby pomyślano również o zmianie "Top Autorzy" , a może tak np. 10 najlepszych zdjęć każdego autora razy ilość "podziwiam"
Połączyło by to nowych ze starymi i system byłby bardziej bezstronny i sprawiedliwy dla wszystkich. Powodzenia

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 08:33 | 05.04.2012

nie chce aby moje fotki byly usuwane , nawet te zminusowane, nie po to je tu wrzucam oceny od 1 do 5 sa lepsze niz +i - . dyskryminacja zdjec z polski jest bez sensu, mamy tyle pieknych zakatkow,po co chwalic sie tylko zagranica, ? skoro pl ma tyle do zaoferowania.. tez powinna byc oceniana wiec pozostaje tylko dla pasjonatow.nie wiem jak frekwencja na portalu ale ja mam problem z logowaniem sie i mnie od was wyrzuca kiedy chce wrzucic fote albo ja znieksztalca ,anyway limit zdjec juz jest- 5 na dzien! oh a szkoda bo zapowiadalo sie fajnie.pozdr podroznikow

AB1 dołączył
03.06.2011

AB1 10:29 | 05.04.2012

Satysfakcja z otrzymywania PODZIWIAM jest chyba dużo większa niż za dostawanie punktów. Noże gdyby w ogóle zrezygnować z przyznawania punktów za publikowanie zdjęć skończyłby się problem z nadmiarem nijakich lub słabych technicznie fotek. Nagrody przyznawane byłyby za zgromadzone PODZIWIAM (lub jeszcze inne sposoby oceniania w rodzaju PRZYDATNE) oraz w mniejszym stopniu za aktywność na Globie.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:54 | 05.04.2012

Myślę, że dla Globa to problem pojemności, żaden serwer nie jest z gumy i na którymś tam etapie będzie brakować miejsca na zamieszczanie naszych dokonań

AB1 dołączył
03.06.2011

AB1 14:17 | 05.04.2012

Tym bardziej, że ponoć jest szansa na poszerzenie wąskiego gardła kompresji, co podniosłoby poziom publikowanych zdjęć. Może przestałyby tracić na jakości zdjęcia w momencie publikacji, W tej chwili jest to rodzaj loterii, szczególnie gdy zdjęcie było robione nie przy optymalnym oświetleniu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl