Forum dyskusyjne


BIRMA LISTOPAD Hot Air Balloon Festival w Taunggyi

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 16:29 | 06.04.2012

Corocznie w listopadzie odbywa się festiwal balonów.
W ubiegłym roku byłem na tym festiwalu ale pozostało uczucie niedosytu bo spędziłem tam tylko parę godzin.W tym samym dniu pływaliśmy po jeziorze Inle i dosyć zmęczeni pojechaliśmy do Taunggyi.Impreza jest niesamowita balony oświetlone tysiącami lampioników i swiec które wznosząc się do góry robią niesamowite wrażenie.Drugi rodzaj balonów też pięknie oświetlonych w gondoli ma zapas ogni sztucznych które eksplodują podczas lotu.Zabawa przednia ale i niebezpieczna bo eksplozje zaczynają się gdy balon jest bardzo nisko nad ziemią.Nieraz nie są w stanie się unieść i eksplodują na ziemii i bywa gorąco,ja tego nie widziałem ale nasz przewodnik opowiadał.
Całej imprezie towarzyszy wesołe miasteczko a największą atrakcją są drewniane dosyć duże koła młyńskie napędzane wspinającymi się młodymi chłopcami.Tak musiano bawić się w Europie sto lat temu!!

Impreza odbywa się w tym roku od 23 do 27 listopada najciekawsze są dwa ostatnie dni
Szukam dwójkę ludzi aby razem wybrać się do Birmy skorzystamy z usług wspaniałego kierowcy-przewodnika który nas woził w ubiegłym roku.
Moderatorze proszę nie przenosić tego postu do działu Szukam towarzysza podróży - szukam ludzi na wyprawę bo tam szanse znalezienia zainteresowanych ludzi raptownie spadają a w dziale Azja może ktoś spontanicznie po przeczytaniu tego postu wybrać się z nami do Birmy na festiwal.

Jestem ciekawy ilu z Was już było na tym festiwalu i jakie macie wrażenia?Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl