Forum dyskusyjne

prośba o pomoc

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

bartkos007 dołączył
21.02.2012

bartkos007 12:30 | 10.04.2012

Witam,
w związku z tym, iż chciałbym wybrać się z żoną do Malezji na początku września - proszę o porady. Po raz pierwszy organizujemy podróż na własną rękę stąd nasze obawy. Chcemy lecieć najpierw do SIN i spędzić tam dwa dnia, a później Malezja - chcemy jak najbardziej efektywnie spędzić ten czas stąd prośba o porady, gdzie dokładnie się zatrzymać, jak się przemieszczać, co zwiedzać. Dzięki

Dziubakowa dołączył
31.10.2011

Dziubakowa 18:38 | 14.04.2012

Hej,

A na jak długo się wybieracie? Ja w Malezji spędziłam 2 tyg. i przyznam szczerze, że moje zwiedzanie było dosyc leniwe :) Wybralam sie tam po podrozowaniu po Wietnamie, wiec dla odmiany w Malezji wybierałam miejsca w których mogłam poleniuchować.

Miejsca, które zwiedziałam:
1. Kuala Lumpur
2. Pulau Tioman
3. Pulau Penang
4. Cameron Highlands

1. W KL spędziłam najwiecej czasu, ale to tylko ze wzgedu na to, że moja siostra tam mieszka. Osobiscie uważam, że to miasto nie jest przyjazne dla turystow. Wszędzie tylko samochody...
Jednak miejsca, które warto tam zobaczyc to oczywiscie Petronasy, Chinatown, Little India w okolicach jest takze Batu Caves, Genting Highlands.
2.Na ten wyspie mieszkalismy na plaży Salang, piękne miejsce, tylko jk się dowiedzieliśy po powrocie jest to jedyna plaża na tej wyspie, gdzie gryza muszki piaskowe .... i niestety wrocilismy pokąsani. Jest to miejsce typowo do odpoczynku, można wypozyczyc kajaki, nurkowac, snurkowac, urządzić trekingi przez las. Pomimo ukaszen wszyscy bylismy bardzo zadowoleni z czasu spedzonego na tej wyspie.
Odradzam także noclegi w mieście Tekeke jest tam bardzo drogo i nic specjalnego nie ma.
3.Tam spedziłam tylko 2 dni i załuję, że nia mialam wiecej czasu. Jest tam sporo fajnych miejsc do zwiedzenia. Chyba najlepszym srodiem transportu bylby tam skuter, ja niestety się nie odwazyłam i podrozowalam autobusem. Siec polaczen autobusowych jest calkiem niezla, jednak skuterem byloby zdecydowanie szybciej. (uwaga, w autobusach nie wydaja reszty, wiec warto miec przygotowane drobne pieniadze)
Nie dałam rady także pojechac tam na trekking do parku, A podobno warto.
Spałam w Batu Feringi i nie polecam - noclegi tam sa drogie. WYbralam Gest House i za slaby pokoj zaplacilam 50 RM.

4. Tam na obejrzenie farm truskawek i pol herbacianych spokojnie wystarcza dwa dni. Warto ez wybrac się na treking do lasu.

Jesli jestescie zainteresowani konkretami, wizytowkami, zdjeciamy dajcie znac :)

mysterymind dołączył
02.07.2009

mysterymind 17:15 | 16.04.2012

podrozowanie w Malezji jest bardzo proste. nie trzeba sie niczego obawiac. Busy hostele itp wszystko mozna zalatwic w licznych drobnych agencyjkach jesli nie chce sie samemu szukac. To niby cywilizowany kraj i jednak nie moj ulubiony w Azji. Info praktyczne z mojej podrozy znajdziecie na www.ourownadventure.com/2011/12/info-praktyczne-i-podsumowanie-  malezji.html
Nie bylam bo akurat byl sezon monsunowy ale wyspy Perhetiany na polnocy to podobno raj. piekniej i nie tak turystycznie jak w tajlandii. Georgetown jest rewelacyjne i dobre jedzenie; cameron Highlands to farmy i plantacje dla mieszczuchow z KL. Przyjezdzaja calymi grupami by zrobic sobie zdjecie jak kopia ziemniaki czy cos w tym stylu. KFc i hotele sa wieksza czescia krajobrazu. Taman Nagara to kawalek dzungli ktory mozna zobaczyc spacerujac po drewnianych kladkach nie brudzac butek. Wsam raz na pierwszy raz w dzungli. KL to miasto 100% azjatyckie. Klimacik jest:) W Singapurze polecam rewelacyjny market chinski z jedzeniem. W poscie o Singapurze na blogu znajdziecie namiar. Najlansze i wysmienite jedzenie w Singapurze. Little India powala za to kolorami. Rewelacyjne miasto ale na dlugo to za drogo. Polaczenie lotnisko-miasto jest banalne: www.ourownadventure.com/2011/12/singapur-kultura-pelna-geba.htm  l
Pozdrawiam z Cusko i zycze udanej podrozy.

jikol dołączył
12.07.2011

jikol 14:17 | 26.12.2012

Witam,

Wybieram się w lutym do Kuala Lumpur. Jak w miarę szybko i tanio przedostać się z lotniska do centrum? Jadę w 4-osobowej ekipie, więc rozważam taksówkę lotniskową, ale taksówkarze pewnie kasują jak za zboże? :) Może jakaś kolejka jeździ na tej trasie? Przeszukałem forum, ale nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.

DunEideann dołączył
08.03.2012

DunEideann 21:14 | 20.04.2012

witam. byłam m.in w Malezji w listopadzie 2011 i opisałam wyprawę na blogu. zapraszam do lektury. w razie czego, chętnie odpowiem na pytania. dalekodalekotravelblog.blogspot.co.uk/search/label/Malezja 

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 04:06 | 21.04.2012

Trudno o latwiejszy do podrozowania kraj, niz Malezja. Jesli zalezy Ci na zwiedzaniu, a nie na wypoczynku w jednym miejscu, to goraco polecam wypozyczenie samochodu. Ruch wprawdzie lewostronny, ale jesli ktos w miare dobrze jezdzi, to po 15 minutach nie powinno to robic najmniejszej roznicy.Jedyna trudnosc stanowi Kuala Lumpur. Jednak latwo to ominiesz, jesli wjedziesz i wyjedziesz z miasta w godzinach nocnych, lub nad ranem. Osobiscie goraco polecam Melaka - chyba najbardziej historyczne miasto w Malezji. Polecam dzunge w srodkowo-wschodniej Malezji ( to ponoc najstarszy las swiata). Wysp zadnych nie znam, procz Penangu...ale ten moim zdaniem lepiej sobie odpuscic, gdyz to najwieksze nagromadzenie kiczu na calym Polwyspie Malajskim.

robbieSG dołączył
13.01.2007

robbieSG 09:38 | 27.12.2012

Jezeli zaczynacie podroz z Singapuru, najlepjej zaczac od wykupienia biletu na autobus do Melaka, odpuszczajac sobie Johor Bahru. W Melaka najlepszym mjejscem na nocleg wydaje sie Hotel Aldy, w samym sercu starej czesci mjasta i zaraz obok komisariatu policji ;). Bardzo czysty fajny i TANI hotel ze swietnym sniadaniem.
Jak dlugo zamierzacie zostac w Melaka to juz zalezy od was, nastepnie Kuala Lumpur, ale jak ktos wczesniej zauwazyl do najprzyjemniejszycz mjesc dla turysty to to mjasto nie nalezy.
Proponuje wyspe Penang na polnocy (nie kicz tylko jedno z najoryginalniejszych mjast w Malezji) zaraz za Melaka, pozniej bezclowy raj, wyspe morskiego orla Langkawi. Jezeli chcecie wjecej detali chetnie odpowiem w emailu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl