Forum dyskusyjne


Szczepienia - Tajlandia

kategoria zdrowie w podróży

Rysiek47 dołączył
12.04.2012

Rysiek47 18:24 | 13.04.2012

Witam,

za 3 miesiące wybieram się do Tajlandii. Chciałbym poradzić się w sprawie zalecanych szczepien w przypadku wybierania się w tamte okolice globu. Pytałem już o to lekarza pierwszego kontaktu, ale nie wydawał się zbytnio rozeznany w tym temacie, stąd wole popytać w innym środowisku.

Pozdrawiam,
Ryś


manni dołączył
24.06.2011

manni 22:43 | 13.04.2012

chcesz mieć fachową poradę to zwróć się do lekarza ale nie pierwszego z brzegu lecz do specjalisty chorób zakaźnych lub jeszcze lepiej medycyny podróży. Lekarz tzw. potocznie "pierwszego kontaktu" może zajmować się takimi sprawami co najwyżej hobbystycznie ale nie zawodowo.


asia 1507 dołączył
13.03.2012

asia 1507 12:41 | 15.04.2012

szczepienia to temat do dyskusji,jedni sa za drudzy przeciw stawia sie wtedy na szczescie ,ktore w wiekszosci dopisuje..sa kraje wktorych szczepienia przed wyjazdami w tropiki sa obowiazkowe wyznajac zasade ,ze lepiej zapobiegac niz leczyc.Ja do pewnego wieku tez sie nie szczepilam bo po co przeciez nic sie nie stanie,do czasu paru przypadkow u znajomych.Nawet przypadek ugryzienia psa na Bali.Najlepiej zapytac w Instytucie Chorob Tropikalnych ,ktore sa w wiekszosci duzych miast.pozdrawiam


mila_agnieszka dołączył
23.11.2011

mila_agnieszka 16:53 | 15.04.2012

Czesc Rysiek,

W Tajlandii nie występują szczególne zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne. Głównym zagrożeniem dla nas są komary, które przenoszą malarię i dengę

Udajem się do lekarza ogólnego i dokonujemy przeglądu naszych szczepień. Lekarz poinformuje nas o nieobowiązkowych, lecz zalecanych szczepieniach:
WZW A, WZW B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny - – szczepienia zalecane
Wścieklizna, japońskie zapalenie mózgu - – zalecane (w zależności od charakteru pobytu)
Żółta gorączka - niekonieczne

Do lekarza należy wybrać się odpowiednio wcześnie gdyż niektóre szczepienia, aby uzyskać pełną ochronę, wymagają kilkurazowej dawki.

Najwazniejsze to zabezpieczaj sie przed komarami!!!

pozdrawiam Agnieszka
travel-on-your-own.com/pl Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl