Forum dyskusyjne

Playa del Carmen i okolice - zwiedzanie i transport

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 20:10 | 15.04.2012

Witam!
Wiem, że były różne tematy na ten temat ale potrzebuję aktualnych informacji zwłaszcza na temat transportu;
będę mieszkał w Playa del Carmen i co polecacie mi zwiedzić, jakieś najciekawsze i najładniejsze miejsca? Prosiłbym bardzo jeśli ktoś wie napisać jak do tych miejsc można dotrzeć środkami publicznymi nie własnym autem. na Cozumel i Isla de mujeres jest coś ciekawego też do zobaczenia?
Pozdrawiam

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 22:45 | 15.04.2012

Jestem w Playa del Carmen od 6 tygodni. Cudowne Miasto!
Najważniejsze atrakcje to ruiny Tulum, Cobá, cenoty, Cozumel, Xcaret, Xel Xa, Punta Alen. Z Playa są organizowane dzienne wycieczki do wszystkich atrakcji. Cozumel jak najbardziej polecam. Pożna dotrzeć promem z Playa za 312 pesos w obie strony. Szczegóły znajdziesz na moim blogu
www.just-a-travel.com/dziewicza-wyspa-cozumel/ 

Pozdrawiam

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 10:43 | 16.04.2012

Dziękuję za odpowiedź, i super blog! ;)
A wie ktoś jak można dojechać w te powyższe miejsca? I czy warto jechać na Isla de Mujeres?

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 04:35 | 18.04.2012

Na Isla de Mujeres jeszcze nie byłam, ale ponoć warto. Wszędzie możesz dojechać małymi busikami, którymi podróżują lokalni. Na wyspy oczywiście promem:-) Jak chcesz się zapuścić gdzieś dalej też nie ma problemów z komunikacją. Wyjątkiem są ruiny Calakmul, gdzie dojedziesz tylko taksówką, albo z organizowaną wycieczką.

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 16:34 | 18.04.2012

Dziękuję bardzo!
A czy lepiej na tym wyjdę zamieniając pieniądze na peso czy dolary?

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 19:23 | 18.04.2012

Jak masz możliwość w Polsce wymienić złotówki na pesos, to jest to lepszy wariant. Dolar i euro mają obecnie bardzo niekorzystny kurs. Zwłaszcza w Playa kurs jest bardzo zaniżany. Dolar kosztuje około 12 pesos, a euro 16pesos. Warto się jednak przejść, po mieście, bo kursy bardzo się różnią. Największe zdzierstwo jest w restauracjach, gdzie przeliczają sobie dolar po kursie 11 pesos. Najlepszy kurs widziałam do tej pory na lotnisku w Mexico City. Jeśli nie masz pożliwości wymiany złotówek na pesos, to lepiej wziąć dolary, bo robiąc zakupy w dużych marketach możesz nimi płacić po dość dobrym kursie 1dol za 12,70 pesos.

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 19:45 | 18.04.2012

Nie wiem czy będę miał w PL taką możliwość ale sprawdzę. Na lotnisku w Mex City też będę, czekam 2h na samolot do Cancun, ale zanim przejadę do drugiego terminala i sprawdzą mnie celnicy to może trochę zejść więc nie wiem nawet czy zdążyłbym, do tego może być jeszcze jakieś opóźnienie, poza tym to będzie koło godziny 23 więc chyba i tak zamknięte?
Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć przed wyjazdem tam?
Dopiero lecę pod koniec czerwca ale już chciałbym się czegoś dowiedzieć.
A i jeszcze mam takie pytanie; nie mam pojęcia jak tam jest i się zastanawiam czy w takim Playa del Carmen bo w Cancun chyba tak są jakieś takie lepsze sklepy, nie wiem jak europejskie itp?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 22:58 | 18.04.2012

Kantory mogą być już na lotnisku zamknięte. Playa del Carmen i cała Riviera Maya jest nastawiona na turystów, a więc są tutaj centra handlowe, markowe sklepy i oczywiście te mniej markowe w dzielnicach, gdzie mieszkają lokalni. Główna ulica miasta to 5th Avenue, na której znajdziesz wszystko: kantory, bary, hotele, restauracje, sklepy. Ale jest to też najdroższa część miasta. Wzdłuż ulicy 30 Avenue jest już o dużo taniej. Zakupy najlepiej robić w marketach Mega, Walmark, Chedraui. Jedziesz na urlop, czy na dłużej? W czerwcu będzie już tutaj bardzo gorąco i wilgotnie. Zaopatrz się w środki na komary, krem do opalania z filtrami (tutaj dość drogie) i kapelusik:-) Miasto jest bardzo bezpieczne i przyjazne!

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 17:29 | 19.04.2012

Na 3 tygodnie tylko. A jak jest z tymi kremami, można mi je wwieźć w bagażu głównym, prawda? A gdzie najlepiej jadać żeby było tanio ale też tak żebym się nie zatruł? Mogłabyś podać mi swój email? Bo pewnie narazie nie będę miał pytań ale do czerwca może jeszcze coś wypaść a nie wiem czy będziemy tu zaglądała.

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 19:23 | 19.04.2012

Kosmetyki możesz wzieść w głównym bagażu. Polecam Taquerię El Fogon na skrzyżowaniu Av. 30 i Constiutuente i restaurację Nativo też na rogu tych ulic. Jak będziesz się stosował do paru wskazówek, któe opisałam na blogu
www.just-a-travel.com/zmora-podroznych/  to raczej ci nic nie grozi. Wyślę ci emaila na priva.

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 23:11 | 19.04.2012

Dziękuję za wszystkie info.! :)
Pozdrawiam

anias8 dołączył
17.08.2013

anias8 22:35 | 17.08.2013

Hej,
cieszę się, że trafiłam na Waszą rozmowę odnośnie Pleya del Carmen. Mam pytanko, ile pesos i dolarów najlepiej ze sobą wziąć? Pieniadze, na drobne wydatki podstawowe w Wal Mart, pamiątki...??? Będę w hotelu 20km od PDC, ale mam w planie wybrać się do tej miejscowości i tam zaszaleć ;)) będę wdzięczna za odpowiedź:)

xpabloxx1 dołączył
23.02.2012

xpabloxx1 22:44 | 17.08.2013

Napisz na mojego maila pablo.pawel1@interia.pl

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 10:17 | 19.08.2013

Korzystalem ostroznie w PDC z karty kredytowej - bankomat w hotelu + JEDEN sklep. Niestety po powrocie skubnieto mi z karty spora sume. Dlatego uprzedzam :) wygoda korzystania z karty jest duza, przelicznik byl korzystniejszy niz wymiana - zloty- dolar- peso, ale duzym problemem w PDC jest skanowanie kart .
Warto poplynac na Cozumel. Jest tam kilka fajnych miejsc do snorkowania z miejscowymi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl