Forum dyskusyjne


Dojazd do Cluj-Napoka

kategoria tanie podróżowanie

kraj Rumunia

MargotIV dołączył
15.04.2012

MargotIV 22:29 | 15.04.2012

Witam serdecznie,
Razem z koleżanką wybieram się w Góry Apuseni. Chcemy wystartować z Cluj-Napoka. Z informacji, które znalazłam na tym forum, dowiedziałam się, że preferowane jest dotarcie do Rumunii przez Ukrainę. To by jednak oznaczało dla nas przedarcie się przez sporą część Rumunii z Suceavy do Cluj-Napoka. W związku z tym mam zapytanie do bardziej doświadczonych podróżników:
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda dojazd przez Słowację i Węgry do Aradu w Rumunii? Z tego, co udało mi się wyczytać w Internecie jest to kosztowny pomysł (info z 2010 roku). Może jednak ktoś zna sposób, jak taki dojazd zaplanować z głową? Prawdopodobnie wyjdzie to jednak drożej niż tranzyt przez Ukrainę, a potem przez Rumunię. Nie mniej jednak jestem ciekawa, jak inna trasa mogłaby wyglądać :)
Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, rady i przestrogi :)

Pozdrawiam!


ArturS dołączył
04.06.2009

ArturS 01:30 | 20.05.2012

Do Cluj-Napoka moim zdaniem leiej jechać przez Węgry. Z Krakowa są autobusy Skarpy do Hajduszoboszlo. Z tamtąd pociągiem do Oradei. Z Oradei dojedziesz już bez problemu do Cluj. Kosz nie jest duży, Ja płacę 210 zł w OBIE strony Kraków-hajduszoboszlo + jakieś drobne do Oradei...z tamtąd już blisko:) Fakt, trochę przesiadania jest ale nie drogo.


ArturS dołączył
04.06.2009

ArturS 01:34 | 20.05.2012

PS.Jeśli zależy CI na niewydaniu zbyt dużej kasy to odradzam jechanie pociągami międzynarodowymi.


MargotIV dołączył
15.04.2012

MargotIV 19:53 | 20.05.2012

Dzięki za info. Podróż już mam za sobą. Jechałam, niestety, pociągiem międzynarodowym, ale nie miałam wyjścia, w sytuacji bardzo krótkiego pobytu w Rumunii :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl