Forum dyskusyjne

Życie W Ameryce Środkowej i Południowej

kategoria inne

kraj Ekwador

UciecDoAmerykiPołudniowej dołączył
16.04.2012

UciecDoAmerykiPołudniowej 18:30 | 16.04.2012

Witam chciałbym osiedlić się na stałe w Ameryce łacińskiej. Na ten cel mam odłożone pieniądze natomiast nie mogę sobie zapewnić stałego dochodu z Polski. Kraje które mnie interesują to Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Gwatemala, Meksyk, Ekwador i Peru. Chodzi mi generalnie o kupieniu tam ziemi do 30000$ i postawienia domu dla mnie i dla turystów, Chodzi mi o taki mój "raj " na ziemi ciepły klimat ocean.

Czy znacie takie miejsce w którymś z tych krajów które spełnia moje marzenia i pozwoli mi realizować moje plany ?

Pozdrawiam Artur

ARIELOVKA dołączył
16.04.2012

ARIELOVKA 18:38 | 16.04.2012

Hej myślę podobnie jak TY ale zanim zainwestuję swoje oszczędności muszę tam pojechać zobaczyć i poczuć jak to wszystko funkcjonuje :) polecam na początek zrobić podobnie... z informacji od przyjaciół z Nowego Jorku wiem, że na Costa Rica jest duża Polonia. Ale nie sprawdzałem tej informacji. Pozdro Ariel

InneWakacje dołączył
22.04.2011

InneWakacje 22:38 | 16.04.2012

Cześć,

Mieszkałam kilka lat temu w Gwatemali, a wcześniej w Kostaryce. Poza tym podróżowałm po całej Ameryce Środkowej i choć jest tam rzeczywiście pięknie, to nie nazwałabym tych miejsc rajem - głównie z powodu ubóstwa i faktu, że kraje te są po prostu niebezpieczne.
Kradzieże, włamania do domu, napady z bronią, są na porządku dziennym i trzeba się oswoić z faktem, że zawsze będzie się traktowanym jako biały i bogaty, którego można łatwo okraść.
Poza tym, nie jestem pewna czy 30000 usd to wystarczająca suma na zakup ziemi i wybudowanie domu.. wielu Amerykanów przeprowadza się do Ąmeryki Pd aby spędzić tam starość, więc popyt na ziemię i domy jest dość duży, a poza tym jak już pisałam wcześniej Amerykanów i Europejczyków traktuje się jak bogaczy.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 21:40 | 21.04.2012

Ja spedzilam troche czasu w Ekwadorze i tak jak przedmowczyni nie osiedlilabym sie tam na dluzej. Mozna tam pojechac, zachwycic sie tamtejsza przyroda (jesli ktos to lubi) ale nie wyobrazam sobie by ktos tam chcial osiedlic sie na stale - wlasnie z powodu brudu i ubostwa.
W dzungli amazonskiej, w logy JACHANA osiedlil sie pewien Amerykanin. Wybudowal tam przedszkole i szkole srednia dla tubylcow. Ponadto ma typowa loge dla turystow. Miejsce niezwykle przyjazne. To jego RAJ i sposob na aktywna starosc. Ale aby cos takiego stworzyc potrzeba potwornie wielu pieniedzy, i nawiazanie dobrej znajomosci z wladzamiu kraju oraz tubylcami.
pozdrawiam, Magda

tomaszmarte dołączył
04.05.2012

tomaszmarte 00:43 | 07.05.2012

Cześć. Mieszkam w Peru i może mógłbym Ci pomóc. Jest tu coraz większa kolonia Polska, a ziemię można kupić bez problemów w cenie którą podałeś. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam.

kryskan dołączył
16.05.2012

kryskan 18:34 | 16.05.2012

znam dość dobrze ten kraj. Byłam już tam 7 razy. Sama myślę o tym, żeby tam się osiedlić. Wzdłuż wybrzeża jest dużo nowych projektów które wykupują przeważnie Amerykanie, chcący również korzystać z ciepłego klimatu okrągły rok.