Forum dyskusyjne

Polska-Rosja-USA

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Piotrek93 dołączył
17.04.2012

Piotrek93 14:35 | 17.04.2012

Witam. Jak się pewnie zorientowaliście, jestem jeszcze bardzo młody. Jakiś czas temu odkryłem w sobie ogromną pasję, którą jest podróżowanie. 2 dni temu z kolegą podczas wieczornej rozmowy rozmawialiśmy sobie o wszystkim i o niczym i rzuciłem hasło, żeby za kilka godzin przejechać się do Estonii do miasta Tartu. 810 km od mojego domu hehe ;d Podałem ten przykład, żeby uzmysłowić Wam jak lubię podróżować :) Cieszę się, że znalazłem taką pasję. Mam prawo jazdy dokładnie rok czasu a już przejechałem ok 60 000 km. Moje autko nie nadaje się raczej na długie trasy, jest to Seat Leon 2002r. Wprowadzenie trochę długie, ale to tak na przywitanie :) Tak jak w temacie, marzy mi się w przyszłości wyprawa z mojego miasta (Ostrołęka- mazowieckie) przez Rosję aż do Nowego Jorku. mam wizę do USA na 9 lat, więc jeden problem z głowy ;) Bardzo prosiłbym Was o porady jak mogę się powoli przygotowywać do takiej wyprawy. Myślałem o kupnie terenówki za ok 3 tys i popróbowanie jazdy terenowej w pobliskich lasach itp. Choć wyjazd zapewne za kilka lat to ciekawi mnie jaki samochód nadawałby się do takiego wyjazdu. Zdaję sobie sprawę, że musi to być dosyć prosta konstrukcja, aby można było go naprawić w mniej cywilizowanym miejscu a także dająca sobie radę w terenie. Boże, tak bym chciał, aby moje marzenie się zrealizowało :) Tak na koniec, czy możliwe jest pozyskanie jakichś sponsorów? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie? Z góry dziękuję bardzo za pomoc :) Pozdrawiam wszystkich kochających podróże!!!

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 00:59 | 22.04.2012

Hej! GRATULUJE odnalezienia czastki siebie w podrozach! Na poczatek poczytaj sobie Romualda Koperskiego, ktory pieknie pisze o wyprawie do USA ze Szwajcarii land roverem. Poznasz rzeczywistosc Rossiji. A jak masz indywidualne pytania, pisz: bcz80@wp.pl pozdrawiam, bartek

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 19:57 | 23.04.2012

Hej. Ta ksiazka tez powinna Cie zainteresowac. "Biała Gorączka" Jacek Hugo-bader. "Trzynaście tysięcy kilometrów. Samotna podróż z Moskwy do Władywostoku, w której jedynym stałym towarzyszem jest stary, wiecznie psujący się ruski łazik. Czy to nie szaleństwo? A jednak Jacek Hugo-Bader podjął to wyzwanie, ukazując przy okazji Rosję i inne republiki poradzieckie. Ów przekaz niekoniecznie pokrywa się z wyobrażeniami znanymi nam z telewizji...". Wlasnie o takim aucie chyba piszesz i z takich samych powodow jedzie nim autor ksiazki. A co do sponsorow to jest o tym rozdzial w "Sztuka podrozowania" J. Pałkiewicza. Powodzenia:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl