Forum dyskusyjne

INDIE - Pająki węże itp Zagrożenie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

lacek dołączył
19.04.2012

lacek 18:53 | 19.04.2012

Witam,

w sierpniu wybieram się na 5 miesięcy do Kalkuty na stypendium. Bardzo cieszę się z wyjazdu jednak pewna sprawa nie daje mi spać:

Czytałem w internecie i słyszałem różne opowieści o turystach w Indiach, którzy znajdowali u siebie w pokojach gniazda węży, w nocy zakradały im się do łóżka pająki itp. Czy to jest realne zagrożenie? Czy są to tylko incydenty mające miejsce w miejscach o bardzo niskim standardzie?

Proszę osoby, które mają jakieś doświadczenie w podróżach do Indii o opinię i o wskazówki czy można się od tego jakoś uchronić (moskitiery, siatki na okna).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Mońka dołączył
11.02.2012

Mońka 08:29 | 20.04.2012

Miesiąc temu wróciłam z Delhi. W północnych Indiach spędziłam 2 tyg. i jedyne z czym sie spotkałam to karaluchy. Ciężko mi powiedzieć jak wygląda sprawa w Kalkucie

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 10:38 | 20.04.2012

Indie to egzotyczny kraj,jednak gniazda węży w pokoju są mało prawdopodobne,pająki już prędzej,dlatego trzeba uważać i przejść odpowiednie szczepienia. Klimat zupełnie inny niż u nas,wiec widok węża po jakimś czasie nie będzie Cię dziwił:)

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 15:38 | 21.05.2012

ja widziałam wiewiorki, jaszczurki, dwa wodne węże, 2 szczury, 1 mysz, jedno stado karaluchów (to było okropne) i jednego wielkiego pajaka w Allephey.

grzech333 dołączył
24.10.2011

grzech333 12:44 | 22.05.2012

Wszystko zależy od okolicy i standardu miejsca, w którym będziesz mieszkał, ale w gniazda węży bym nie wierzył. W Indiach węża widział zaledwie raz i to jeszcze "tresowanego" w koszu przed hipnotyzerem. Ze szczurami i karaluchami wcale też nie jest tak źle, jak się opowiada, z resztą do tego wszystkie człowiek się szybko przyzwyczaja.
Moskitiere za to polecam, ale głównie ze względu na komary. Jeśli dodatkowo zapewni Ci spokojniejszy sen, to tym lepiej :)

Czarodziejki_com_pl dołączył
15.03.2012

Czarodziejki_com_pl 13:33 | 24.05.2012

No karaluchy jeszcze sie zniesie,natomiast gorzej sprawa wygląda z wężami.. To coś strasznego,ale jak pusze Mój Poprzednik- bardzo duzo zależy od tego w gdzie bedziesz mieszkac. W centrum miasta raczej mało prawdopodobne aby była taka przygoda ze zwierzętami.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl