Forum dyskusyjne


informacje o Iranie

kategoria podróże po świecie

maski@buziaczek.pl dołączył
12.01.2012

maski@buziaczek.pl 12:38 | 28.04.2012

Witam! poszukuję informacji o Iranie ludzi którzy tam byli niedawno, którzy mogą mi w jakiś sposób pomóc. najbardziej interesują mnie ceny noclegu i wyżywienie? jaką gotówkę trzeba zabrać na miesiąc pobytu? jaki środek transportu jest najlepszy? jak można dostać się z Krymu do Turcji lub Gruzji najtaniej? za wszelkie informację z góry dziękuję


MichalPrzybylski dołączył
05.04.2012

MichalPrzybylski 16:23 | 28.04.2012

Hejka,

To tak,

1. Najtaniej oczywiście autostopem ;-).
2. Nocleg - patrzyłem tylko jak wygląda baza w Tabriz. Średnio, za pokoje w dormach płaci się ok. 5 dolarów. Ale Couchsurfing jest świetnie rozwinięty. Opłaca się również wziąć namiot. Noclegi w parkach są jak najbardziej legalne i bezpieczne. Parki to właściwie takie darmowe pola kempingowe (biorąc pod uwagę całą infrastrukturę). Bardzo często, obcokrajowcy dostają ofertę noclegu od przypadkowo poznanych Persów. Nie wypada odmawiać, gdyż tak najlepiej można poznać ich kulturę, obyczaje i styl życia.
3. Transport w Iranie - najlepiej autostop; później pociąg (tam gdzie dojeżdżają tory), autobus, zbiorowe taksówki - jest bardzo tanio
4. Jedzenie to tak 2 do 3 dolarów dziennie.
5. Gotówka - cóż.... tak by było bezpiecznie, z zapasem, przy płatnych noclegach i płatnym transporcie, ja bym polecał rezerwować ok. 20-25 dolarów na dzień. Ważne żeby właśni wziąć gotówkę bo nie ma żadnego sposobu na wypłacenie pieniędzy z konta/czeków podróżnych/itp.

Więcej info o Iranie możesz znaleźć u mnie:

www.singlenomad.pl 

w odpowiednim dziale.


maski@buziaczek.pl dołączył
12.01.2012

maski@buziaczek.pl 18:26 | 28.04.2012

dzięki za informację mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wizy za cholerę nie mogę się dostać na stronie MSZu Irańskiego na stronę gdzie się wypełnia formularz. jak to zrobić najszybciej i najłatwiej? i czy nie lepiej zdobyć wizę w Turcji i jak to tam wygląda? lotnisko odpada chciałem drogą lądową się dostać.


MichalPrzybylski dołączył
05.04.2012

MichalPrzybylski 04:09 | 29.04.2012

Na lotnisku i tak odpada bo nie sprzedadzą biletu bez kodu z MSZu.

Strona faktycznie nie działa.

Pozostają agencje (ok. 30 euro za pośrednictwo):

www.key2persia.com 
www.iranianvisa.com 

Z kodem do ambasady i wiza w 1 dzień. Na całość najlepiej zarezerwować sobie 3 - 4 tygodni. Turcja - Trabzon. Kilka osób, które znam dostało tam wizę za 80 euro w jeden dzień bez zbędnych formalności. Tyle, że poznałem ich po irańskiej stronie więc nie mam pojęcia jak wygląda odsetek odrzuconych wniosków.

Pozdrawiam gorącoStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl