Forum dyskusyjne

MADAGASKAR czy ktos juz tam byl

kategoria podróże po świecie

natalinka2006 dołączył
25.04.2010

natalinka2006 22:06 | 30.04.2012

Ktore lotnisko wybrac najlepiej? Czy jest tam niebezpiecznie? czy mozna samemu podrozowac ? czy jest tam drogo ile ze soba wziasc pieniedzy aby oplacic jedzenie i tanie noclegi? czy latwo je znalesc ? prosze o wszelkie informacje!, bede bardzo wdzieczna?!

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:40 | 30.04.2012

Re: madagaskar - info

Byłem na Madagaskarze w marcu t2009 - tylko przez 2 tygodnie. Kraj wbrew pozorom - dość drogi.
Kilka uwag praktycznych:
1. był to kraj wtedy dość niebezpieczny - w styczniu 2009 był zamach stanu i co chwilę wybuchają walki, na szczęście tylko w dużych miastach ( Tanarivo, Tamatave). Prowincja jest spokojna.Sprawdź, jak to wygląda teraz.
2. opłata za wizę - 62 EUR/90 USD. Musisz pokazać bilet wylotowy.
3. Kurs walut lokalny: 1 USD = 2000 Ariarów/ 1 EUR = 2700 Ariarów. Bankomatów nie ma. Karty kredytowe nieznane. Tylko gotówka.
3. Tanaa jest obrzydliwe i niebezpieczne - nie przejdziesz 10 m żeby Cię nie zaczepił jakiś żebrak lub handlarz. Nie ma czego szukać w stolicy. O wiele lepiej jest nocować w pobliżu lotniska w miejscowości IVATO - polecam hotel MANOIR ROUGE; www.manoirrouge.com.  Cena - duży pokój 2-osobowy: 38 000 ariarów, mały jednoosobowy - 23 000 ariarów.W hotelu jest restauracja ale dość droga =- np. spagheti 10 000 ariarów, w pobliżu kilka całkiem przyzwoitych knajpek za 3-4 000 można fajnie zjeść.
4. jedynym rozsądnym sposobem transportu to taxi, ale NIGDY nie bierz taksówki spod terminalu lotniska. Wyjdź poza terminal - na prawo po przekątnej placu parkingowego jest stacja benzynowa, idź tam i trochę dalej złapie Cię tłum pseudotaksiarzy i jak się pokłócisz to kurs do TANA Cię wyjdzie 10 000 (te buce spod terminalu chcą 50 000). Taxi do ww hotelu z lotniska - 5 000, z hotelu do Tanaa - 8 000.
5. UWAGA na malarię, szczególnie na wybrzeżu. Zaopatrz się w środki przeciwmalaryczne (ja o tym zapomniałem ale na szczęście malarii nie złapałem). Na miejscu możesz kupić MEFLOVINE, ale to już jest za późno, bo musisz zacząć zażywać na 2 tygodnie przed przylotem do strefy malarycznej.
6. samoloty Air Madagascar (szczególnie krajowe) są często odwoływane, zmieniane godziny, itp. Najlepiej kup sobie lokalną komórkę (17 000 ariarów = 8,5 USD - nie żart) i jak robisz rezerwacje to podaj babce numer tej komórki to do Ciebie zadzwonią jak coś się zmieni z Twoim lotem(pod tym względem są solidni). Z komórki do Polski nie zadzwonisz, ale lokalnie bez problemu. Nikt Cię o nic nie pyta przy zakupie.
Jeśli masz łączony lot - zaplanuj sobie przynajmniej 1 dzień rezerwy - nie licz np. że lecąc z Tana do Paryża Air Mad'em złapiesz połączenie z Paryża do w-wy w tym samym dniu. Tu już uprzejmość Air MAd nie działa - nie odpowiadają za utracone połączenia poza Madagaskarem.Podobnie gdy masz lot łączony krajowy z zagranicznym - zawsze miej przynajmniej dzień luzu, a najlepiej dwa. Air Mad nie pomoże Ci jak przez odwołanie/opóźnienie lotu krajowego spóźnisz się na lot międzynarodowy (chyba, że lot międzynarodowy jest też Air Mad).
7. prawie nikt nie mówi po angielsku - tylko po francusku.
8. uważaj na połączenia z polskiej komórki do Polski - minuta roamingu w Plusie to ok.30 złotych.
9.internetu nie ma, albo jest drogi (nie pamiętam ceny, ale coś koło 1000 ariarów za 10 minut)
10. loty wewnętrzne - linie Air Mad oferują, że jak masz wykupiony bilet z Europy na Madagsacar liniami Air MAD to dostajesz 50% zniżki na bilety krajowe - to bzdura. Musisz płacić pełna cenę - np. Tanaa - Ile de Sainte Marie - USD 173 w jedną stronę.
11. ja byłem tylko na Ile Sainte Marie - a właściwie Ile aux Nattes - bardzo ładne miejsce, super plaże, ale uwaga na komary i sandflies. Nocleg -25 000 (ze śniadaniem) w chatce z drewna. Dojazd z lotniska - taxi (lub nogi) a potem pirogą 5 000. Jedzenie na wyspie drogie - butelka wody mineralnej 1 l - 2000 - 2500. (w Tana - 1300). Można kupić podstawowe jedzenie (chleb, jakieś konserwy) albo je przywieźć z Tana. Ale nawet w Tanaa nie widziałem "europejskiego" supermarketu, tylko małe sklepiki. Na tej wysepce nie ma światła - weź latarkę.
12. w Tanaa warto zobaczyć farmę krokodyli - taxi z hotelu w Ivato tam/powrót - 15 000/ wstęp: 10 000. na famie jest knajpa, gdzie można zjeść np. stek z krokodyla (nie próbowałem). Oprócz tego mini zoo, karmienie lemurów, i takie tam bajery

Wszystkie dane z 2009 roku, mogą być nieaktualne.

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:44 | 30.04.2012

Oczywiście lotnisko o którym piszę to Antananarivo, innego nie znam.

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:47 | 30.04.2012

To po co tam jechałeś ? Żeby zobaczyć farmę krokodyli , mini zoo i inne bzdety ? Nie szkoda kasy ? Ja tam jadę na prawdziwe lemury, wangi i inne zwierzęta i przynjmniej zobaczę prawdziwy Madagascar

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:00 | 30.04.2012

Jak chcesz zobaczyć dużo zwierząt to najlepiej na Galapagos. Jest ich mnóstwo.

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:12 | 01.05.2012

Moja odpowiedź na Twoje pytanie jest taka - POJECHAŁEM TAM BO WCZEŚNIEJ TAM NIE BYŁEM.
A po co Ty tam jedziesz to mnie to krótko mówiąc lata wokół bata.

natalinka2006 dołączył
25.04.2010

natalinka2006 23:26 | 30.04.2012

Szczerze mowiac to sie lekko przerazilam...
wiec nie ma opcji spania gdzies u ludzi po drodze, aby bylo taniej?
samemu sie lepiej nie wybierac ;/ lot drogi i jedzenie na wyspie tez drogie, musze sie nad tym zastanowic :) ale dzieki za wszelkie informacje , poczytam jeszcze sama bo byc moze cos sie zmienilo do tej pory , choc watpie ze potanialo ....

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:11 | 01.05.2012

Ja nie szukałem mieszkania u ludzi. Raz, że nie znam francuskiego, a dwa - jest to tak biedny kraj, że wątpię aby nawet minimalne warunki higieniczne były tam możliwe.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl