Forum dyskusyjne

Norwegia samochodem samolotem lub promem Szukam chetnych na zwiedzanie Stavanger i okolic

kategoria podróże po świecie

nectar dołączył
10.02.2012

nectar 12:47 | 02.05.2012

witajcie,
planuję wyjazd z córką 17 letnią do Norwegii, na razie planuję podróż samolotem, ale z tego co udało mi się dowiedzieć to strasznie drogi jest wynajem aut.
dlatego postanowiłam wziąć pod uwagę wyjazd autem, tyle tylko że albo my się dołaczymy do kogoś (większego auta)
albo zabierzemy 2 osoby ew.
jednak moje autko sportowe i małe więc najlepsza opcja na dziś dzień to
samolot
potem wynajem auta na miejscu w 4 osoby, ew skutery. jak ktoś jeżdzi, nie wiem jakie dystanse trzeba pokonać ale na Korfu ten środek transportu sprzwdził się wyśmienicie i dawał radę po górach:)
czekam na wasze sugestie, opinie i chętne osoby w tę podróż:)
termin do ustalenia, może być lipiec,sierpień.
na razie ekipa i chętni , potem szczegóły:)

pozdrawiam!
Ilona

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 23:10 | 04.05.2012

Jak dla mnie najlepszą i najtańszą opcją zwiedzania Norwegii, to jechać własnym samochodem i zabrać ze sobą namioty. Inaczej wydasz barrdzo dużo pieniędzy. Moim zdaniem bardzo trudno zwiedzić Norwegię bez samochodu - dla wytrwałych i z baaaardzo dobrą kondycją polecam rower :), ale to zdecydowanie dużo kilometrów do pokonania. Tak więc ze Świnoujścia promem do Szwecji i dalej samochodem.

nectar dołączył
10.02.2012

nectar 09:24 | 05.05.2012

Czy podrozowalas w ten sposob?czy jest gdzies lista pol namiotowyc dobre maja warunki na polach?jakie wtedy koszty mniej wiecej.nie boje sie namiotu,tylko zastanawiam nad kwestia przemieszczania sie,czy baza wypadowa w jednym miejscu i wracanie do niej czy raczej codziennie spanie w innym miejscu.nie znam topografii norwegii i jej zaludnienia,ale wydaje mi sie ze trzeba caly czas do przodu....

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 11:50 | 05.05.2012

Zgadza się, cały czas do przodu. Szkoda czasu na zostawanie w miejscu i wracanie. Nie zawracaj sobie głowy polami namiotowymi, W Norwegii można rozbijać namiot gdzie Ci się podoba. Wiadomo, że o odpowiedniej odległości od aglomeracji, ale tam o to nie trudno. Norwegia jest świetnie przystosowana do podróżników, przemieszczających się w taki sposób. Bardzo często na trasach są punkty sanitarne dla turystów z prysznicami, ciepłą wodą, więc z kąpielami nie ma problemu, a spanie przy fiordzie nie zastąpi niczego. Tak ja podróżowałam właśnie w taki sposób. Jest tam dużo kilometrów do przejechania drogi choć świetne, są również kręte i pod górę, więc prędkości nie rozwiniesz. Tak jak pisałam polecam podróż własnym samochodem. Najlepiej w 4 osoby. Jakby miała więcej urlopu to z chęcią bym się wybrała z Wami :). Jest to najpiękniejsze miejsce w Europie. Co do warunków na polach namiotowych - to jak pisałam nie korzystałam, ale znam warunki pól namiotowych w innych skandynawskich krajach i znam Norwegię i z czystym sumieniem mogę napisać, że są świetne. Co do kosztów, to nie pamiętam dokładnie, pamiętam, że płatne są autostrady i dość drogie paliwo (ale jak dzielisz na kilka osób, to nie wychodzi dużo), ale jak będziesz korzystał z namiotu i weźmiesz trochę swojego jedzenia to nie wyjdzie drogo. My byliśmy na 10 dni - może wyszło 600 zł, coś takiego

nectar dołączył
10.02.2012

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 22:42 | 29.05.2016

Nie wiem, czy mój mail zostal wyslany,więc pisze jescze raz na wszelki wypadek:

Jak pisze Emancypantka,do Norwegii samochodem i tylko samochodem,jest się wtedy mobilnym,a że samochód mały to co z tego?Lepszy mały niż żaden lub zalezność od kogoś...;))).Tez jade samochodem 22 czerwca ,najpierw promem z Gdyni do Karlskrony a potem wzdłuż Bałtyku przez Szwecję i potem Finlandię na pólnoc do Kirkenes aż do granicy z Rosja w Grense Jakobselv nad Morzem Barentsa (plaża obowiązkowa;)))).Stamtąd na Nordkapp i dopiero od pólnocy zamierzam jechać w dół na południe zwiedzając najwazniejsze miejsca w Norwegii.I oczywiście z namiotem,inne noclego w N. bardzo drogie.Odwagi,szykuj samochód i w drogę ,pozdrawiam z Wrocławia W.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl