Forum dyskusyjne

ocena zdjęć serwis dla fotografów czy podróżników

kategoria uwagi do forum i serwisu

paulina.jot dołączył
23.04.2012

paulina.jot 18:35 | 04.05.2012

Postanowiłam zadać to pytanie bardziej użytkownikom tego serwisu, niż adminowi, być może ja źle zrozumiałam intencje założycieli, ale rejestrując się w serwisie byłam przekonana, że to miejsce dla globtroterów??...

"Globtroter.pl to najstarszy i jedyny niezależny serwis społecznościowy
dla miłośników podróży w Polsce."

Ok... czytać jeszcze potrafię... Jestem świeżo po odczytaniu dyskusji w komentarzach do fotek użytkowników i naszło mnie: co ja tu robie??
Czytałam wiele wypowiedzi na temat "ulepszania" czy przerabiania zdjęć, krytykę na te tematy... Myślałam, że oczekujemy tu fotografii o miejscach na świecie, fotografii, które mogłyby zachęcić nas do odwiedzenia jakiegoś miejsca albo zaspokoić ciekawość o którymś z nich...
Ale znalazłam tylko techniczną ocenę, surowe krytyki na temat jakości it.p....
(Absolutnie nie chodzi mi teraz o komentarze w mojej galerii, żeby nie było nieścisłości) Nie wiem w takim razie co ja robię na tym portalu, bo moje zdjęcia na pewno nie mieszczą się w żadnym kryterium technicznie dobrych zdjęć. Są robione zwykłą "idiotkamerą" a o fotografii mam pojęcie mniejsze niż małe...
Do sedna: Może ktoś jeszcze, nie tylko ja, zechce odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dobrze trafił; serwis to dla podróżników czy profesjonalnych fotografów?
...Bo jeśli to drugie, to ... już mnie tu nie ma!

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 19:22 | 04.05.2012

Paulino - czy nie sadzisz, ze jest to przede wszystkim portal dla ludzi z pasja podrozowania? Czasem ktos, kto ma taka pasje ma tez druga - fotografie. Czasem tez ktos laczy te dwie pasje w taki sposob, ze staja sie zawodem. Czy jest w tym cos zlego? Co wiecej - ktos taki wlasnie ma chyba niezwykle wiele rad dla ludzi podrozujacych, chociazby z uwagi na to, ze w zwiazku ze swoim zawodem nadzwyczaj wiele sam podrozuje i raczej zmuszony jest to robic wylacznie na wlasna reke, gdyz rodzaj pracy stoi w zupelnej sprzecznosci z programem grup zorganizowanych.
Co do tak zwanego "ulepszania zdjec"...jeslli ktos probuje poddawac bezlitosnej obrobce zdjecie na ktorym tak naprawde niczego nie ma, to traci czas. Jesli natomiast probujesz doproiwadzic do jak najlepszego stanu fote interesujaca, to juz zupelnie inna sprawa. Pamietaj prosze, ze aparat - chociazby najlepszy bardzo rzadko rejestruje obraz dokladnie tak samo, jak widzi to ludzkie oko. Tak wiec jesli chcesz pokazac stan faktyczny, to przy ostrym sloncu w zasadzie zawsze, a w innych sytuacjach umiarkowanie czesto musisz korzystac z programow graficznych. Czasem o tym nawet nie wiesz, bo korzystasz z programu wbudowanego w aparat i nie zawsze nawet wiesz kiedy taki program dziala. Procz tego mamy cay swiat, ktory "widzi" sensor aparatu, a nie rejestruje ludzkie oko...ale to juz inna para kaloszy! Slowem - wszelkie montaze w fotografii podrozniczej - jestem przeciwny!...ale juz dopracowanie fotografii w sposob zwlaszcza , ktory byl rowniez mozliwy w starej fotografii chemicznej - jak najbardziej tak!

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:08 | 04.05.2012

Paulino nie przesadzaj . 90 % zamieszczanych zdjęć na Globie nie jest komentowanych ani nie ma ocen

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 22:42 | 04.05.2012

Paulino nie do końca rozumiem Twoje zapytanie . Przecież 99 % fotek ,które zapisałaś w swoim schowku jako ulubione jest poprawionych a niektóre wręcz przerobione. Więc może zdecyduj sie co chcesz promować ? I zgodze sie ze Swift-em ,że 90 % fotek jest nie ocenianych i nie komentowanych.... niestety doprowadziło to do tego co mamy tzn wszechobecna sieczka.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:14 | 05.05.2012

Paulino, to nigdy nie był program dla profesjonalnych fotografów, ale dla ludzi dla których podróże są pasją. Jeśli niektórzy potrafią to łączyć, to co w tym złego. Trochę ostatnio faktycznie sporo jest zdjęć nijakich, tylko czy to wina braku komentarzy i ocen ?

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 15:31 | 05.05.2012

Myśle Smoku ,że to właśnie wina braku ocen i komentarzy jakiś czas temu kiedy opisywaliśmy i ocenialiśmy wszystkie fotki każdy z nas zastanowił sie 2 razy zanim cos wkleił.Wtedy faktycznie można było czegoś sie nauczyć . A teraz? Hulaj dusza .....każdy artysta.

paulina.jot dołączył
23.04.2012

paulina.jot 20:33 | 05.05.2012

Moim pytaniem było: czy oceniamy tu miejsca czy fotografie? I bardzo dziękuję za udział w dyskusji! :)

paulina.jot dołączył
23.04.2012

paulina.jot 20:38 | 05.05.2012

Serdecznie dziękuję za Wasze wpisy. Macie rację...I chyba Wam zazdroszczę... Robić coś z pasją, lub łączyć z nią pracę: to marzenie...Także ode mnie: duży szacunek... Ale zostanę tu póki co i trochę Wam "pozaśmiecam" moimi zdjęciami ;-)
Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu życzę :)

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:55 | 06.05.2012

Dla mnie , zaczynam ziewać kiedy tu wracam. Właściwie tylko używam Google Earth ze zdjęciami , to całkiem mi wystarcza. Powodzenia

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl