Forum dyskusyjne

Australia one way za 2200PLN Możliwe

kategoria tanie podróżowanie

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 16:47 | 08.05.2012

Czy jest mozliwe dolecieć do Australii za kwotę 2200zł ? Ja twierdzę, że możliwe:

04.09.12 Warszawa (Modlin) - Rzym (Fumicino czy jakos tak) - ok. 259zł + oplata transakcyjna (szukam taniej).
05.09.12 Rzym - Kuala Lumpur 1224 zł (kupione pod koniec kwietnia br. ).
25.10.12 Kuala Lumpur - Gold Coast k/Brisbane - po przeliczeniu MYR na PLN ok. 680zł (kupione w grudniu 2011r.)

Suma: ok. 2200zł - liczę, że znajdę jeszcze tańsze połaczenie do Rzymu (może jakaś promocja?). Gdy pierwszy raz wstukałem w wyszukiwarkę lotów Warszawa-Sydney wyskoczyła mi porażająca cena 4200PLN, teraz kombinuję jak zejść poniżej 2000 :D

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 18:31 | 08.05.2012

Jezeli to na emigracje, to cena dobra.

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 18:56 | 08.05.2012

Rzym za 104 zł
tylko ze na czerwiec, ale trzeba sledzic cos napewno wskoczy na twoj termin

www.fly4free.pl/tanie-loty-do-rzymu-za-104-zl-czerwiec/ 

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 19:26 | 08.05.2012

Małe sprostowanie bo opierniczyłem ceny biletów, a teraz dokladnie sprawdziłem i jest jeszcze taniej !!!:
Kuala Lumpur - Gold Coast kupiłem na 24.10.2012r. za:
Total Fare Price : 299.00 MYR
Total Fees : 115.00 MYR

---------------------------------------------------------------------- ----------

Total Amount : 414.00 MYR

---------------------------------------------------------------------- ----------

Payment(s)
Date Type Amount
09Dec11 Master Card : 104.32 EUR

Balance Due : 0.00 MYR

Kolego - nie na emigrację !!! To przeloty pomiędzy punktami wyprawy jaką odbędę. Zwróć uwagę na to, że w Kuala Lumpur będę 6 września, a dalej do Australii lecę dopiero 25 października. W między czasie 11 wrzesnia (co za data na latanie... ) lecę na Filipiny i po 20 dniach wracam do Kuala Lumpur. Cena:
KL - Manila:
Total Fare Price : 176.00 MYR
Total Fees : 60.50 MYR

Total Amount : 236.50 MYR

Payment(s)
Date Type Amount
08Dec11 Master Card : 59.59 EUR

Balance Due : 0.00 MYR

Manila - KL:
Total Fare Price : 2299.00 PHP
Total Fees : 1017.11 PHP

Total Amount : 3316.11 PHP

Payment(s)
Date Type Amount
08Dec11 Master Card : 57.42 EUR

Balance Due : 0.00 PHP

Dodam od siebie, że często w AirAsia mozna trafić na promocje i loty wewnetrzne w Malezji, przykładowo KL - Sandakan lub Kota Kinabalu (miasta na wyspie Borneo) mozna kupić dosłownie za 1 zł (jeden !!!).
Obecnie poszukuję jeszcze dwóch połaczeń w niskiej cenie:
1. Do Rzymu (najtaniej znalazłem: Polskimbusem do Wiednia za 10zł + 204zł lot z Wiednia).
2. Z Cairns lun innego miasta do Port Moresby - najtaniej jak znalazłem to coś około 450zl).
I by było jasne jak słoneczko - nie myslę o byciu emigrantem, bez urazy ale to było uszczypliwe...

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 20:36 | 08.05.2012

Podawanie ceny do Australii w jedna strone, to nieporozumienie i bezsensowne podniecanie sie. Australia, to kraj emigracyjny i nie ma mozliwosci wjazdu do tego kraju z biletem OW, bez dokumentow zezwalajacych na stały pobyt. Wyluzuj troche, mimo
dalszej rozpisanej trasy nie podałes informacji o wyjezdzie z tego
kraju. Ocenic mozna koszt biletow na całej trasie.
Powodzenia.

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 23:20 | 08.05.2012

Czesiu, a nie pomyslales o tym, że ja AUS traktuję jako odcinek na trasie do celu, ktoym jest Papua Nowa Gwinea ? Dla twojej wiedzy - wizę do PNG wydają w rzeczywistości w ambasadzie Australii, a warunkiem jej otrzymania jest okazanie się biletami na wjazd i wyjazd. Bilet wjazdowy do PNG jest jednoczesnie biletem wyjazdowym z AUS. Proste. Trzeba mi tylko teraz znaleźć takie bilety, ale chyba wspominałem juz o tym... napisałes czesio: Ocenić mozna koszt biletów na calej trasie... Powodzenia w ocenie - ja nie wracam drogą powietrzną :D Podając informację nie bylo moim celem poddawanie kosztów biletów jakiejkolwiek ocenie, to informacja dla tych, którzy mają zamiar tam lecieć jak kombinować by było niedrogo w jedna stronę, a kombinowanie powrotu to już inna sprawa. Ale i na ten temat coś moge powiedzieć: z Australii z miasta Darwin latają lokalne linie do lotniska na wyspie Bali (Indonezja) gdy sprawdzałem ostatnio bilet kosztował coś około 450zl. Z Bali mozna dolecieć lokalsem do Jakarty za ok.150-200zł. Z Jakarty do KL jeśli dobrze trafisz w promocję AirAsia dostarczy Cię za kolejne 200-300zł. Z KL do Europy to juz trzeba by solidnie pokombinować, ja nie muszę ponieważ plan jest: wracać lądem.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 23:58 | 08.05.2012

Jak ktoś lubi latać, ma baaardzo dużo czasu i dodatkową kasę jak mu się loty posypia to opcja nie jest zła.

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 03:39 | 09.05.2012

co najmniej od paru lat australijskie Immigration nie pyta o bilety wyjazdowe. Nawet teraz jestem w podrozy z dziewczyna, ktora byla u mnie nie majac biletu powrotnego ( bo po jej pobycie w Australii wiedzielismy tylko , ze chcemy wyjechac do Azji, ale nie mielismy pojecia kiedy i dokad). W razie czego mozna zawsze kupic bilet AirAsia Darwin - Denpasar, ktory czasem mozna nabyc za ok 20 dol. i oczywiscie nie przejmowac sie pozniej tym biletem

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 08:19 | 09.05.2012

Rzeczywiscie, jestem mało lotny, skoro z Twojej informacji o cenie biletu OW, nie potrafiłem wywnioskować całej trasy!
Powodzenia i pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl