Forum dyskusyjne


Pustynia w okolicach M 39 Hamid

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:16 | 11.05.2012

Czy był ktoś na pustyni w okolicach M'Hamid? Warto? Czy może lepiej pojechać na pustynię w inne okolice? Interesuje mnie nocleg na pustyni z wytdmami. Ile kosztuje taka atrakcja w lokalnych agancjach i czy jest jakiś inny sposób niż wycieczka z agencji?


Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:35 | 30.05.2012

No jak tam globtroterowcy? Nikt nie był na pustyni w Maroku?! A tyle zdjęć na Globie...


flatplanet dołączył
06.05.2012

flatplanet 04:42 | 31.05.2012

Witam,
Pytaj w hotelach. Nie pamiętam jaka była cena ale w porównaniu do tego co wykombinowaliśmy wyszło o wiele taniej. W Warzazat wypozyczylismy auto i jadąc na pustynie (zabij mnie a nie przypomne sobie nazwy miejscowosci) zaczepilismy goscia który wiózł własnie parę turystów. Napisz na priv to podesle fotki i poszukam szczegółowych informacji. Mam też kontakt do goscia który to organizowal.
Noc na pustyni byla najciekawszym przezyciem jakie spotkalo mnie na 3 tygodniowej podrozy przez maroko. W tym roku tez się tam wybiore!


flatplanet dołączył
06.05.2012

flatplanet 19:06 | 31.05.2012

www.facebook.com/media/set/?set=a.191707244173519.49650.1000000  27353645&type=3

fotki z drogi na pustynię i samej pustyni;)


kas.cz dołączył
01.08.2012

kas.cz 13:22 | 07.06.2013

Cześć,
pustynia w M'Hamid, czyli największa w okolicy wydma Erg Chigaga jest bardzo piękna i romantyczna. O tej porze roku (maj-czerwiec) niektóre biwaki są prawie puste, więc można naprawdę poczuć się jak odkrywcy wielkich piasków, a lokalni przewodnicy zapewnią odpowiednią atmosferę, oryginalne jedzenie i muzykę. Słyszałam, że w Merzoudze (drugiej miejscowości specjalizującej się w zabieraniu turystów na pustyniei) mocno widoczny jest przemysł turystyczny, w związku z tym jest sporo ludzi.

Na każdym kroku spotkasz Marokańczyków, którzy oferują wycieczki na pustynię, opowiadając zwykle o długiej tradycji rodzinnej związanej z Saharą. Nie wszystkim warto wierzyć, choć wielu okaże się wspaniałymi przewodnikami. Najlepiej zaufać jakiejś małej agencji lub przewodnikowi, który ma własny samochód4x4 lub wielbłądy (ograniczasz wtedy koszty pośrednictwa). Wszyscy przewodnicy władają francuskim, większość także komunikatywnym angielskim lub hiszpańskim.

Osobiście mogę z całego serca polecić małą, rodzinną agencję Travel Tamgroute ( www.traveltamgroute.com  ) znam osobiście wszystkich, którzy tam pracują i naprawdę ręczę za nich. To, co robią, robią z sercem, możesz z nimi pojechać na dużą pustynię (ok. 3h drogi od Tamegroute), spędzić wspaniały czas na diunach Tinfou, gdzie mają własny biwak, lub zwiedzić z ich przewodnikiem inne części Maroka (Marrakesz, Fez, Meknes, Dolinę Róż, Dolinę Rzeki Draa, co cię tylko interesuje). Co najważniejsze, umożliwiają autentyczne zbliżenie się do berberskiej kultury, spotkania z lokalsami, goszczą cię we własnym domu, gdzie zjesz tajine od mamy :)

Inne sposoby niż wycieczka z agencji zapewne są możliwe, o ile wynajmiecie sobie 4x4. Ale wtedy dochodzi problem w nawigacji i kierowaniu pojazdem po pustyni, potrzebna by była dobra mapa, a w razie problemów z samochodem jesteście pozostawieni sami sobie. Moim zdaniem równie ważną atrakcją, co naturalne wydmy i gwieździste niebo są spotkania z lokalną kulturą i jeśli znajdziesz okazję, by spędzić dzień lub dwa w sposób, w jaki żyją ludzie piasków, sporzystasz z wyprawy o wiele bardziej.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne.


achnia dołączył
08.07.2011

achnia 12:54 | 11.06.2013

www.facebook.com/saharaadventure?fref=pb&hc_location=friends_t  ab
bezpośredni kontakt do organizatora pobytu na pustyni. My zapłaciliśmy za 3 dni na pustyni chyba ok. 200$, ale nie pamiętam już. Było fantastycznie.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl