Forum dyskusyjne

Wyjazd do Portugalii

kategoria podróże po świecie

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 13:16 | 14.05.2012

Wybieram się do Portugalii. Jestem zainteresowana poznaniem kultury tego kraju. Znalazłam firmę MBC Home www.mbchome.eu  z Lizbony, kt. zajmuje się organizacja nietypowych wyjazdów. Czy macie info na temat tej firmy?

hally91 dołączył
14.05.2012

hally91 13:35 | 14.05.2012

Hej, może nie w temacie, ale chcialabym pojechac do Portugalii w okresie wakacyjnym w jak najtanszy mozliwy sposob, czy ktos pomoze?

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 13:47 | 14.05.2012

Hej, moze sie skontaktuj z MBC Home, oni sa tam na miejscu i powinni podac Ci info gdzie, jak i za ile...
Z tego co wiem to najdrozej wychodzi przelot. Ale od czerwca sa czrtery, wiec moze by sie udalo jakos to w sensownej cenie zmiescic:)
Powodzenia!!!

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:47 | 14.05.2012

A czemu nei zorganizowac wyjazdu zamemu, kupic przewodnik, mape zarezerwowac tyanie spanie i w dorge.
Bede w Portugalii praawie caly lipiec , bilet z Warszawy za 270$ do Lizbony.
Tanio????????? czyli ile chcesz wydac na miejscu na dzien?

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 14:55 | 14.05.2012

Podrózowac mam zamiar sama, ale wole to zrobic w oparciu o wiedze i doswiadczenie ludzi kt. tam mieszkaja. Przewodniki polskie nie posiadaja sensownych info gdzie tak naprawde warto dotrzec aby spotkac "prawdziwa" Portugalie. Z wstepnej wymiany info z MBC koszt pobytu na 2 tyg to ok 500€ ale zalezy gdzie sie jedzie i gdzie sie spi. Poza tym poszukiwania godzinne w necie sa strata czasu dla mnie. Ale pewnie mozna i tak :)

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 15:28 | 14.05.2012

Biuro podrozy nie zaufnduje Ci nic innego jak oklepane sciezki, ktore maja w programie, a juz napeno nie prawdziwa Portugalie.Tylko i wylacznie podrozujac samemu, gubiac sie rozmawiajac z miescowymi i smakujac lokalnych przysmakow poznajesz prawdziwy smak danego kraju.

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 15:54 | 14.05.2012

To rzuć okiem na ich programy "Egzotyczna Portugalia" czy "Lato z niezwykłą kultura" (oferty.mbchome.eu/).  Jeśli znajdziesz takie info w przewodniku wraz z info gdzie spać w tych miejscach żeby poczuć klimat tego kraju to podeślij mi tytuł. Chętnie skorzystam :). A podróżować zamierzam sama :) i oni dają mi taka możliwość!!! A odpada mi wielogodzinne siedzenie w necie i wyszukiwanie, co i gdzie. Kazdy ma takie swoje sposoby na wyjazd.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 16:12 | 14.05.2012

Nic innego jak kolejne biuro, ktore swoimi uslugami kasuje klijentow.
Jedni lubie miec podane na tacy, drudze jak wiekszosc ludzi z globtrotera organizuje wyjazdy sama i siedzi te godziny na necie aby przygotoawc swoj wyjazd.

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 20:19 | 14.05.2012

OK, czyli nie masz żadnej info alternatywnej co, gdzie i jak warto zobaczyć a Portugalii. Zatem skorzystam z pomocy ludzi którzy tam mieszkają i wiedzą co warto i za ile. Myślałam, ze masz jakieś konkretne info na ten temat :(, bo tam byłaś, wiesz co warto i za ile. Ale póki co nie mam innej opcji. A tez czasu na szukanie :(.

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 21:03 | 14.05.2012

To zobacz ich plan, zrob sobie swoj w oparciu i tamte i sobie sama pojedz. Nazwy miejscowosci sa na ich stronie. Da Ci to wiecej satysfakcji. pozdro

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 21:12 | 14.05.2012

A tak przy okazji czy Ty nie robisz w tym biurze? Namawiasz, a Twoje jedyne foto z Lizbony jest blizniaczo podobne do tego z ich strony;)

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 22:02 | 14.05.2012

Nie namawiam nikogo tylko pytam o opinie i pomysły alternatywne ludzi którzy byli w Portugalii i maja jakieś sensowne wskazówki. A póki co, mam same komentarze które nie wnoszą wiele do tego o co mi chodzi.
Powiem krótko, nie mam czasu na szukanie w necie info. Mam max 2 tyg. wolnego i potrzebuje kogoś kto ma pomysł jak to sensownie zorganizować wyjazd bez straty czasu na poszukiwania. Zatem jeśli wskazówki są typu "Zrób to sam" to ich skuteczność jest raczej znikoma :( Proszę o konkretne info jak sensownie i bez straty czasu zorganizować wyjazd do Portugalii, żeby było ciekawie bez grupy ludzi którzy odhaczają kolejne punkty z przewodników.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 23:32 | 14.05.2012

Kobieto czy ty naiwnych szukasz jeleni szukasz? Poszperaj sama co chcesz zobaczuc, co Cie interesuje, ile masz kasy na wyadnie, jakiego luksusu szukasz, gdzie chcesz jesc i co. itp.Co myslisz ze ktos Ci tu da plan ad a do z gotowy poda na tacy gdzie masz jechac, co zobaczyc i zwiedzic bo ty na wakacje jedziesz i masz tylko dwa tygodnie i nie chce ci sie na necie siedziec.
Jedz z biurem i nie cie skasuja konkretnie swoje uslugi.
Za nim pojedziesz kilka watku nizej jest watek jechac z biurem czy samemu poczytaj wpisy BYNIA to moze Ci sie rozjasni, jesli nie to jedz z biurem i nie zwracaj wiecej gitary. A jak jestes jego naganiaczej jez z nim tymbardziej.

Zasmakuj Portugalii (ban) dołączył
15.06.2013

Zasmakuj Portugalii (ban) 19:18 | 16.06.2013

A nasze biuro zaprasza właśnie do doświadczania a nie oblatywania.... Gospodarzem w Portugalii jest rodowity Portugalczyk, które pokaże manufakturę azulejos, lokalną fabrykę oliwy itd. Zapraszam do kontaktu
Joanna Kosmaczewska
www.zasmakuj  Portugalii.pl - ruszamy oficjalnie 1 lipca
joanna@portaexpresso.com a wcześniej na
www.turystycznebadania.pl// 

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 08:29 | 15.05.2012

Dzieki, ale znalazłam już kilka osób kt.na stale mieszkają w Portugalii od Porto przez Lizbonę po Algarve i dzięki nim mam już noclegi gratis oraz plan podróży . I może są to "jelenie", ale przynajmniej maja doświadczenie i wiedza co warto zobaczyć :) A przy okazji uważam to za dużo lepszy pomysł niż czasochłonne szperanie po necie lub biura podróży.

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 16:32 | 16.05.2012

JESTES MONOTEMATYCZNA.NIE MASZ CZASU NA SZUKANIE INFO W NECIE - ALE NA PISANIE TEGO SAMEGO STO RAZY -TAK. IRYTUJA MNIE TACY LUDZIE,NA PEWNO PRACUJESZ W BIURZE I ROBISZ REKALME, DAJE 100WE ZE TAK

JA NA PORTUGALIE WYDALAM 8 TYS LIZBONA PLUS MADERA 2 TYG,

CO DO NAZYWANIA JELENIAMI LUDZI KTORZY CI POMOGA, PRZENOCUJA ITP - BIEDNI ZE CIEBIE ZNAJA, A MOZE POWINNI POZNAC HIHI, JA TEZ ZNAM WIELU BDB PORTUGALCZYKOW , ALE ICH JELENIAMI NIE NAZWE, KULTURA OSOBISTA WIESZ:):)I SZACUNEK.

PS - NA JAKIEJ PODSTAWIE OCENIASZ DOSWIADCZENIE ?KTO JE MA A KTO NIE.... AHHH SKONCZMY TEN TEMAT MECZYSZ

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 16:34 | 16.05.2012

AHA I JESZCZE - ''sensownie i bez straty czasu '' - ZOSTAN W DOMU,

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 17:25 | 16.05.2012

Mada- tak powaznie. W tytule piszesz "wyprawa do Portugalii". Kazdy, kto taki temat otwiera, mysli, ze zamierzasz tam jechac na rowerze, hulajnodze, lub moze na wrotkach. Otworzylem i ja - czytam, a Ty o wycieczce piszesz. Moze jednak staraj sie dobierac wlasciwe slowa? Wtedy nie bedzie zadnej konsternacji i zadnych zlosliwosci ze strony innych userow. Wyprawa, w Twoim wydaniu bardzo sie zdewaluowala.

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 18:14 | 16.05.2012

jak wyprawa? gdzie to pisze? tytuł był jasny: wyjazd do Portugalii i prośba o opinie nt biura, z kt chciałam jechać. Nie dostałam ani jednej opinii nt o kt. prosiłam, wyjazd już zorganizowany i nie ma tematu. 2 tyg w Portugalii za 1500PLN z przelotem od Porto do Lagos. Moze czytajcie to o co ludzie proszą zamiast wpisywać swoje opinie nie na temat!!!

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 18:20 | 16.05.2012

Moze czytaj co kto pisze, OK? W życiu nie odebrałam większych bezsensów na pytanie o opinie. A ja mam wyjazd na 2 tyg za 1500PLN dzięki ludziom kt znalazłam w Portugalii bez waszych bezsensownych komentarzy!!! A doświadczenie widać w waszych komentarzach w odpowiedzi na 1 post. Temat skończony!!! I dajcie sobie spokój z przepychankami co i kto!!!

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 19:05 | 16.05.2012

przepraszam - teraz rzeczywiscie widze "wyjazd", a nie "wyprawa". Dalbym sobie glowe uciac, ze wczesniej widzialem inaczej. No coz - widac bardziej powinienem sobie cenic wlasna glowe :) Mada - bez nerwow! Luzik prosze :) i jesli mozesz, to usun moje komentarze, bo faktycznie wyskoczylem jak przyslowiowy Filip . Pozdrawiam i zycze milego wyjazdu!

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 10:06 | 17.05.2012

Tez przepraszam, ale mnie to poirytowało ze zamiast odp. na 1 post dostałam albo opinie na mój temat, albo rady w stylu "to siedź w domu" .
A "wyprawa" kojarzy mi się tak jak Tobie z zupełnie inna forma wyjazdu, zdecydowanie bez biura podróży i bardziej egzotycznie :). Ale jesteś 1-szym, kt. przeprosił za komentarz nie w temacie :) Dzięki za życzenia i wzajemnie, gdziekolwiek się wybierasz w tym roku :D!!!

agnieszkaniemczuk dołączył
16.07.2012

agnieszkaniemczuk 13:02 | 16.07.2012

A może by tak inaczej?Mam do zaoferowanie atrakcyjnie połozone mieszkanko w miejscowości Tavira, Algarve, Portugalia. Apartament ma 3 sypialnie, dwie łazienki, duży salon, kuchnię i balkonik. Można również wynająć jedną sypialnie z osobną łazienką po bardzo atrakcyjnej cenie. Blisko do historycznego centrum uroczego miasteczka, ogromnej plaży i... Hiszpanii. 20 min od lotniska w Faro, 2.5 od Lisbony. Bardzo prosze o maila (kingasubicka@hotmail.com)- prześlę zdjęcia! Zapraszam serdecznie

arysto dołączył
09.07.2012

arysto 11:56 | 17.07.2012

pomyliły Ci się strony, tutaj możesz zapytać co koniecznie zobaczyć w Portugalii, gdzie tanio spać, dobrze zjeść itp. jeśli szukasz opinii o biurach podróży to nie znajdziesz ich tutaj!

wojtass dołączył
15.03.2013

wojtass 13:10 | 15.03.2013

Nie słyszałem o tej firmie. My do Portugalii zawsze jeździmy na timesharing - niezłe rozwiązanie w naszym przypadku.

fo_to_mek dołączył
23.04.2013

fo_to_mek 14:14 | 23.04.2013

A ja przyleciałem do Lizbony i jeżdżę w/g starego przewodnika i z poleceń przygodnych ludzi. Jest bardzo miło. Polecam bloga, wrażenia na bierząco: tkwiatkowski.blogspot.com 

fo_to_mek dołączył
23.04.2013

fo_to_mek 14:16 | 23.04.2013

Jakiś błąd się wkradł w adres, dziwne... Może teraz się uda
tkwiatkowski.blogspot.pt/2013/04/nie-moge-sie-zdziwic-bo-mnie-b  oli.html

fo_to_mek dołączył
23.04.2013

fo_to_mek 14:22 | 23.04.2013

Jakiś błąd się wkradł w adres, dziwne... Może teraz się uda
tkwiatkowski.blogspot.pt/2013/04/nie-moge-sie-zdziwic-bo-mnie-b  oli.html

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 15:01 | 23.04.2013

Wyjazd sie udal :) Noclegi z couchsurfing okazaly sie swietnym i tanim rozwiazaniem. Poznalam ciekawych Portugalczyków w Porto i Lagos, ale tez Polaków z Lizbony. Polecam kontakt z Michalem z Fotolizbony.pl (swietny jako przewodnik) oraz Krzyska z wlasnie MBC. Swiat jest maly, szczególnie w Lizbonie. A jednak dla mnie CS to najlepsza opcja poznania kraju do kt. sie jedzie :) Polecam!

zorientowani.com dołączył
22.05.2013

zorientowani.com 23:23 | 18.06.2013

Jeśli ktoś jeszcze by szukał polecam poszperanie w wyszukiwarce wypraw, można znaleźć ciekawe propozycje podróży i porównać je.
Tu kilka przykładowych wyjazdów do Portugalii: www.zorientowani.com/pl/wyjazdy.html?conctr=Portugalia&dfrom=&d  to=&category=0&news_search=1&product_section_search=0&send=szukaj

Grazyna47 dołączył
11.12.2009

Grazyna47 23:31 | 22.11.2013

Zastanawiam sie kto wybiera sie na takie wycieczki do Portugalii placac cene z kosmosu,kiedy mozna wydac polowe tej sumy na dwie osoby jadac indywidualnie.Za taka sume spokojnie mozna wybrac sie nawet do Dubaju,Naprawde dziwie sie ludziom,ktorzy daja sie tak naciagac,zwlaszcza ze w ramach noclegow sa hostele.I to za taka cene?Szok.

Mada42 dołączył
18.12.2011

Mada42 08:22 | 23.11.2013

Tym razem wybieram sie na Madere i korzystam z opcji: www.homelidays.co.uk/  Jesli sie ma kilka osób to wynajecie domu jest tansze niz hostel :) Nasz na Maderze na 4os kosztuje 25€ za noc. Polecam jesli ktos ma ochote na baze wypadowa a nie objazd.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl