Forum dyskusyjne

re - entry permit

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

stefunn dołączył
29.04.2012

stefunn 05:54 | 15.05.2012

Dla wszystkich ktorzy zainteresowani sa szybkim wypadem z Indi do Nepalu badz Tajlandi i powrotem na tej samej wizie przed uplywem 2 miesiecy...
Jako ze opuszczajac Indie nie mozna wjechac do nich wczesniej niz przed uplywem dwoch miesiecy (w przypadku double, multiply entry) nalezy otrzymac upowaznienie na taki powrot. Nazywa sie to re - entry permit.
My zalatwilismy to w Khatmandu - Nepal, za kwote ok. 11 dolarow. Trzeba zlozyc gruby plik dokumentow (KONIECZNE PRZEDSTAWIENIE LOTU POWROTNEGO z INDII, ktory mozna latwo stworzyc samemu) i tego samego dnia otrzymuje sie pieczatke. W bangkoku czeka sie nieco dluzej i kosztuje chyba ok.15 $.
W niektorych krajach jak np. Wietnam, niektorzy ubiegajac sie o double entry wiza od razu dostaja re - entry permit. Jak widac zalezy od kraju i determinacji...
Pozdrawiam.

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:02 | 15.05.2012

A bez tego permitu się nie da? W zeszłym roku byłem w Indiach i Nepalu, miałem wizę dwukrotnego wjazdu, drugi wjazd do Indii nastąpił w okresie 3 tygodni od wyjazdu z Indii i żadnego permitu nie potrzebowałem.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 11:52 | 15.05.2012

to nie dotyczy krajów ościennych, do których zaliczają Tajlandię :

Tourism to Neighboring Countries: If you take a side trip to a neighboring country such as Nepal, Thailand, or Sri Lanka, and you can support it with a detailed printed itinerary and return flight home from India, you can re-enter India within 2 months. Immigration officers have the discretion to allow tourists up to 3 entries, based on need, without a re-entry permit for this kind of travel.

stefunn dołączył
29.04.2012

stefunn 03:50 | 16.05.2012

Byc moze sie da, biorac pod uwage ze to Nepal :-) Teoretycznie jest to nielegalne ale jak Pan na granicy nic nie powie to OK> :-)
W tej czesci swiata wszystko jest mozliwe i zadzi sie swoimi prawami :-)

Pozdrawiam!

stefunn dołączył
29.04.2012

stefunn 03:50 | 16.05.2012

Byc moze sie da, biorac pod uwage ze to Nepal :-) Teoretycznie jest to nielegalne ale jak Pan na granicy nic nie powie to OK> :-)
W tej czesci swiata wszystko jest mozliwe i zadzi sie swoimi prawami :-)

Pozdrawiam!

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 09:56 | 16.05.2012

Nepal na 100% i zdaje się, Sri Lanka i Bangladesz jest zwolniony z tego okresu.
Cała masa ludzi wyskakuje do Nepalu z Indii na kilka dni i wraca bez dodatkowego załatwiania formalności.
W zeszłym roku w listopadzie byłem w Nepalu na 2 tygodnie i sprawdzałem to przed wyjazdem.
Pozdrawiam

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:39 | 16.05.2012

ale że co jest nielegalne ? Może mylisz pojęcia wizy jednokrotnej do Indii a dwukrotnej. 2 miesięczna przerwa dotyczy obu wiz, ale co innego jest wjazd powrotny do Indii na wizie dwukrotnego wjazdu a co innego jest powrót do Indii gdy miało się tylko wizę jednokrotnego wjazdu. Od kilku lat co roku jestem w Nepalu i jako pilot prowadzę grupy, dotąd nie było żadnego problemu. Czasami warto poczytać coś więcej choćby ze sprawdzonych rządowych stron niż informacje na różnych forach. W Nepalu jest masa "życzliwych", którzy Ci załatwia takie czy inne pozwolenia, Zauważ, że jak wpiszesz pytanie o koszt albo w ogóle o taki rodzaj wizy to w wyszukiwarkach to wyskoczą Ci same zapytania z forów....a nie z oficjalnych stron.

stefunn dołączył
29.04.2012

stefunn 05:10 | 17.05.2012

JADU napisal:
" Od kilku lat co roku jestem w Nepalu i jako pilot prowadzę grupy, dotąd nie było żadnego problemu"

Sprawdzalismy informacje na stronach rzadowych. W przypadku wizy dwukrotnego, badz wielokrotnego wjazdu i checi powrotu do Indi przed uplywem 2 miesiecy, wymagane jest pozwolenie tzw.re-entry permit.
Byc moze na granicy mundurowi nie bardzo sa wtajemniczeni w te niuanse i po prostu tego nie sprawdzaja...
Informacje pochodza jednak ze strony oficjalnej indyjskich ambasad w Bangkoku i Kathmandu...
Pozdrawiam!

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 14:02 | 17.05.2012

moim zdaniem jesteś 11USD + czas i papiery w plecy, bo na granicy urzędnicy wbrew pozorom znają się na swojej robocie i to co Ci przesłałem jest zgodne z prawdą. Dwumiesięczna przerwa pomiędzy wjazdami do Indii nie dotyczy krajów ościennych. Z drugiej strony jesteś spokojniejszy :) pozdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl