Forum dyskusyjne

PORA MONSUNOWA

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Fantagiro dołączył
19.05.2012

Fantagiro 13:44 | 19.05.2012

Hej !
wybieram się na wycieczkę do Indii w porze monsunowej (lipiec wrzesień).interesuje mnie info na temat Indii Północnych,
czy ktoś z Was był wtedy i czy podroż taka może być jakoś szczególnie uciążliwa?
dzięki za info:)

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 11:01 | 21.05.2012

Można. Jest nieco gorsza widoczność, co powoduje, ze fotografie mogą być mniej ciekawe. W Himalajach nie będzie dalekich widoków, np. nie zobaczysz masywu Nanda Devi z kausani, czy innych tradycyjnych punktów widokowych. Mogą się zdarzyć też osuniecia ziemi, powodujące opóźnienia w transprocie, ale to są wszystko szczegóły.
Pogoda jest trochę, jak w szklarni, ale to się wszystko da przeżyć. Pewnie, że lepiej jechac w październiku, ale jak się nie ma wtedy czasu, to nic na to nie poradzimy. Ponadto nie jest to szczyt sezonu i ceny są nieco niższe.

Fantagiro dołączył
19.05.2012

beesmark dołączył
23.06.2012

beesmark 13:32 | 23.06.2012

Ja jadę 17 lipca w pełnym monsunie do Bombaju :) Inaczej się nie dało więc albo monsun albo nic. Jakie macie doświadczenia z Bombaju w porze deszczowej? Potem jadę na północ do Rajastanu i Delhi więc tam powinno byc ok ale Bombaju trochę się boję. Najbardziej martwię się, że zerwie linie kolejowe, albo że samolot się opóźni.... mieliście takie incydenty?

Leila dołączył
02.08.2011

Leila 22:03 | 23.06.2012

Byłam pare razy w Bombaju w porze monsunowej i za pierwszym razem spotykały mnie jedynie mocne lecz krótkie ulewy, które w żaden sposób nie paraliżowały miasta, innym razem miałam przyjemność cieszyć się słońcem i żadnym deszczem :-) Jeszcze innym razem miałam wylot z Bombaju na Sri Lankę w trakcie ulewy - wszystko powiodło się zgodnie z planem. Wiadomo, w żaden sposób nie wpłyniemy na pogodę, ale myślę, że nie ma co przesadzać z obawami :-)
Pozdrawiam!!

p01i dołączył
23.11.2011

p01i 20:46 | 24.06.2012

jeśli nie pada przez kilkadziesiąt godzin to czas monsunów może być przyjemniejszy niż gorące bezwietrzne miesiące poprzedzające. Chmury/przelotne deszcze przynoszą mega ulgę...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl