Forum dyskusyjne

Aktualności z Chin

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

pyros3344 dołączył
18.01.2012

pyros3344 12:56 | 21.05.2012

Jutro wracam do Polski z 3 tygodniowej wycieczki : Pekin - Szanghaj - Guilin - Yangshuo - Hong Kong. Jeśli ktoś się wybiera i chciałby o coś zapytać to służę pomocą.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:10 | 22.05.2012

a wiesz jak to jest z wizami dla Chinczykow chcacych przyjechac na wakacje do Polski?

Wiem, ze musza miec wize na wjazd z ambasady PL, ale czy oprocz tego musza oni spelnic jakies inne wymagania, ktore stawia im, ale ich kraj?

Slyszalem, ze musza dostac pozwolenie, wplacic jakies zabezpieczenie finansowe, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Wiec jak to jest niech mi ktos to wyjasni?

pyros3344 dołączył
18.01.2012

pyros3344 00:02 | 23.05.2012

Przykro mi nie mam takich informacji

patrycja318 dołączył
30.08.2011

patrycja318 19:34 | 15.06.2012

To prawda, że potrzebne jest zabezpieczenie finansowe (przynajmniej we Włoszech gdzie obecnie mieszkam, ale podejrzewam, że wymagania są jednakowe dla wszystkich państw europejskich). Przyjaciel mojego chłopaka ma partnerkę Chinkę, w styczniu przyleciała do Włoch- wiem, ze wiązało się to z dosyć skomplikowaną procedurą i znaczną sumą pieniedzy w celu zabezpieczenia...na dniach postaram się z nim skontaktować i podesłać Ci więcej konkretnych wiadomości.

wisteria dołączył
20.06.2009

wisteria 21:04 | 23.05.2012

Czy btłeś z biurem podróży, czy na własną rękę, bo my wybieramy się sami w 6 osób i chętnie bym na ten temat porozmawiała

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 15:06 | 17.06.2012

Rozmawiałam ze znajomym, cały koszt czyli dokumenty, zabezpieczenie kosztowały go około 17.000 euro :/

pyros3344 dołączył
18.01.2012

molek25pll dołączył
15.06.2012

molek25pll 18:21 | 15.06.2012

jakie sa ceny biletow na trasach shanghaj-pekin-hongkong ceny przykladowe oczywiscie i czyrzeczywiscie jest sie przy okienku ciezko dogadac i kupic bilet

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 19:38 | 15.06.2012

Jaką sumę pieniędzy przeznaczyć na transport- tydzień będę w Szanghaju- ile na metro, taxi itp? Potem w podróży kolejne 2 tygodnie-jakaś opcja na tanie podróżowanie?

pyros3344 dołączył
18.01.2012

pyros3344 10:45 | 16.06.2012

Ceny i rozkłady znajdziesz na www.travelchinaguide.com/china-trains/ 
W Szanghaju było okienko dla turystów angielskojęzycznych, ale w innych miejscach nie widziałem takich udogodnień. My przetłumaczyliśmy sobie całe zdania typu : Poproszę bilet z ... do ... nr pociagu .. data ... miejsca leżące...w google translatorze i wydrukowaliśmy to i przy okienku podawaliśmy pani. Nie było problemu. Polecam kupno biletów z wyprzedzeniem. Chińczyków naprawdę jeździ dużo i znajomi kupujący bilety 2 dni przed odjazdem jeździli np 12h na stojąco. pozdrawiam

pyros3344 dołączył
18.01.2012

pyros3344 10:49 | 16.06.2012

Metro w Szanghaju w zależności od odległości jaką jedziesz kosztuje od 4 do 7 juanów więc bardzo tanio. W Pekinie 2 juany bez względu na odległość i ilość przesiadek więc już śmiesznie tanio. Taksówkami nie jeździłem bo metro i autobusy są bardzo dobre i dojeżdżają chyba wszędzie. Ja dłuższe odcinki pokonywałem zawsze pociągiem. Nie sprawdzałem autobusów dalekobieżnych sypialnych bo wyczytałem na forach, że ludzie ich nie polecają. Ceny biletów na pociągi i rozkład: www.travelchinaguide.com/china-trains/ 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:14 | 16.06.2012

Zgadzam się z poprzednikiem, jeżeli chodzi o metro in autobusy. Nr autobusów na przystankach i na autobusie są napisane również cyframi arabskim więc nie ma problemów odczytać. Później szliśmy do kierowcy, przeważnie kobieta i pokazywaliśmy dokąd chcemy jechać i oni mówili nam kiedy wysiąść. Niestety nazwy ulic i przystanków są w krzaczkach. Nazwy przystanków w metrze są też w alfabecie łacińskim. Dobrym hotelem tuż przy Bundzie w Szanghaju jest Blue Mountain (uwaga jest kilka Blue Mountain w Szanghaju !). taksówki też są tanie. Wcześniej uzgadniaj cenę, ale to jest abecadło. Autobusami też jeździliśmy. nie ma problemów, a jest dużo łatwiej o miejsce. Cena podobno do tej co za pociąg, czasem nawet szybciej.
Pozdrawiam Zbyszek

gladki dołączył
05.05.2012

gladki 14:44 | 16.06.2012

najlepiej pociagami ale problemem jest kupno biletow choc wlasnie wrocilem z chin i okazalo sie ze w kazdym miescie jest agencja ktora sie zajmuje kupnem w twoim imieniu i pobieraja 5 juanow prowizji. na pewno warto,metro wszedzie tanie a taxi trzeba pilnowac zeby wlaczyli taksometr ale srednio wychodzilo 2 juany za kilometr,w razie pytan pisz na moj profil
pozdrawiam i udanego pobytu

olgakowal dołączył
13.06.2012

olgakowal 20:13 | 16.06.2012

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:25 | 18.06.2012

Skoro jest wątek chiński to nie będę zakładał nowego. Może ktoś wie: w podaniu o chińską wizę trzeba wskazać nazwę hotelu. Sprawdzają to ? Czy trzeba mieć jakieś potwierdzenie rezerwacji ? wydruk ? czy można wpisać cokolwiek.... Będę wdzięczny za info

marta dołączył
07.12.2009

marta 10:48 | 18.06.2012

Nie trzeba wskazywać hotelu ani żadnej rezerwacji, nie trzeba przedkładać również rezerwacji lotów. Nie zwracają na to uwagi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl