Forum dyskusyjne

Argentyna i Brazylia w 2 tyg

kategoria podróże po świecie

galbathorix dołączył
11.05.2011

galbathorix 21:55 | 24.05.2012

Cześć Wam,
zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy byli już i mogą mi pomóc..

kupiłem niesamowicie tanie bilety z Europy do Buenos Aires i powrót z Rio de Janeiro na styczeń i mam do Was pytanie:

jak mógłbym podzielić sobie ten wyjazd aby zrobić i zobaczyć jak najwięcej? będę tam 2 tygodnie i będę sam (wiem, że krótko ale lepsze dwa tygodnie niż nic :)

wszelkie pomysły i sugestie (mimo odległego terminu wyjazdu) będą mile widzine

pozdrawiam,
michal

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 01:20 | 25.05.2012

Ja bylam w ciągu 3 tygodni w Argentynie( tani i cudowny kraj ), Urugwaju i Brazylii. Buenos jest super, polecam min 3 dni, potem koniecznie wodospady Iguazu min 2 dni.Dalej Paraty w Brazylii 3 dni i Rio min 3 dni. Gdy okazalo sie, ze nie ma autokaru aby wyjechac ze stolicy Urugwaju pojechalismy na lotnisko i za pare godzin bylismy w Brazylii. Moge dac wiecej info jesli chcesz to pisz na mejla anngy@o2.pl

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:41 | 25.05.2012

Mercedes, Twój pobyt w Argentynie musiał byc dość dawno. W tej chwili to jest dalej cudowny, ale na pewno nie tani kraj. Beunos, to zależy co kto lubi, to jednak wielka metropolia, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Fantastyczna jest Boca, Recoleta, Microcentro, ciekawe Palermo, ja bardziej polecam Patagonię. Przy okazji gratuluję odwiedzenia 3 -ech krajów w trzy tygodnie. Mi w podobnym okresie udało się zobaczyc zaledwie południe Argentyny (oraz trochę zachodu) i to też dość pobieżnie

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 19:38 | 26.05.2012

Nie tak dawno Smoku, rok temu. Tanio jest porównując do Brazylii. O ile się nie mylę poza sezonem ceny noclegów są niższe ( np. trzecia doba gratis) . Ale zgadzam się z Tobą, następnym razem pojadę do Argentyny na dłużej. Marzy mi się Patagonia( chyba przez Tetro :), ale także Salta i Mendoza ( z miłości do wina :)j Lubię tamtejsze autokary, więc przemierzanie tych pięknych krajów sprawiło mi mega frajdę :) Poza tym chciałam odwiedzić koleżankę w Rio de Janeiro. Nie zmęczyłam się :) A przeżycie jesieni i upalnego lata podczas polskiej wiosny jest bardzo interesujące :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 21:34 | 27.05.2012

Co to jest Tetro ? Dla mnie Argentyna w szczególności po Kolumbii i Wenezueli to drożyzna nie z tej ziemi. Ceny wynajmu samochodów, przejazdów autokarami, to istny kosmos, a Patagonię ze wszech miar polecam, jest wspaniała, dzika, jedyna w swoim rodzaju

galbathorix dołączył
11.05.2011

galbathorix 21:38 | 27.05.2012

dzieki za posty, ale czy ktoś mógłby udzielić mi tak na prawdę odpowiedzi na zadane pytanie? :) bede wdzieczny za wskazówki rozplanowania całego wyjazdu - łącznie z ewentualną potrzebą zakupu biletu lotniczego z (tu wasza propozycja) do Rio

pozdr

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 00:26 | 28.05.2012

Ano jak masz 2 tygodnie to skup się na północnej Argentynie, ew. Urugwaju i południowej Brazylii; wiele w tym czasie nie zdążysz, ale zawsze coś na początek, jak chcesz to napisz do mnie, może Ci coś wykorzystasz na temat Argentyny i Urugwaju

marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 02:45 | 28.05.2012

nie wiem na ile ta informacja będzie dla ciebie pomocna: ja byłem w Brazylii w marcu tego roku (tylko tyle urlopu lub aż tyle:) i w ciągu tygodnia udało mi się zobaczyć tylko 2 miasta São Paulo i Rio i to tak naprawdę było maksimum (1 dzień przylot wieczorem wiec cały dzień z głowy...2 dni w São Paulo, 3 dni w Rio+ 1 dzień na przejazdy i powrót na lotnisko) ... oczywiście plany były wielkie i nawet zahaczały o Buenos Aires, ale faktycznie na miejscu czas pędzi jak szalony a dodatkowo poruszałem się tylko komunikacją lądową lub o sile własnych nóg...bardzo chciałem zobaczyć Foz do Iguaçu, ale niestety zbyt duża odległość...loty niewyrażalnie drogie... także oceniłem realnie sytuację i stanęło na tych 2 miastach

galbathorix dołączył
11.05.2011

galbathorix 20:10 | 02.06.2012

na wstępie chciałem podziękować wszystkim za Wasze odpowiedzi!

chciałbym się z Wami podzielić bardzo wstępnym zarysem/pomysłem, który mi chodzi po głowie a propos tego wyjzdu i posłuchać waszych opinii na ten temat:

przylatuje rano do buenos - tam zostaje 3 noce i biorę samolot do Santiago de Chile - tam zostaję przez kolejne 3 noce i lecę do Foz do Iguaçu na jedną noc (w między czasie rozważam wzięcie lotu, który bedzie mial sporą przerwę w Montevideo by jeszcze to miasto odwiedzić :) po wodospadach 3 noce w Rio i powrót do domu ;)

co o tym pomyśle sądzicie? czy będzie to fizycznie wykonalne czy się zamęczę?
jeśli chodzi o loty to policzylem ze te wszystkie połączenia na tamtym kontynencie wyniosłyby mnie ok 1200zł więc nie najgorzej jak na te wysokie ceny...

mam też do was pytanie a propos bezpieczeństwa - czy rzeczywiście jest tak strasznie jak piszą? czy rzeczywiście nie brać dużo gotówki tylko kartę nie brać lustrzanki tylko jakis zwykly aparat - i to samo a propos telefonu, zegarka, ciuchów - będę Wam wdzięczny za pomoc

pozdr
michal

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 23:01 | 02.06.2012

To sobie głównie polatasz ... Co do Santiago - polecam (o ile Ci starczy czasu) Valparaiso (tym razem już busem). A kto pisał, że jest tam strasznie jeśli chodzi obezpieczeństwo ? Nie wypowiadam się o Brazylii, bo Rio znam tylko z Miasta Boga, ale pozostałe kraje są najbezpieczniejsze w całej Ameryce Południowej

marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 16:42 | 03.06.2012

Ja nasłuchałem się wielu historii na temat bezpieczeństwa w Brazylii i powiem szczerze, że pierwszy raz przed wyjazdem miałem lekkie obawy, bo jak zwykle podróżowałem sam... ale na miejscu przetrwałem bez problemu. Miałem swoja lustrzankę i miałem gotówkę. Z mojej strony uważam za mocno rozhukany ten temat, ale prawdą jest tez, że te historie nie biorą się znikąd, dlatego trzeba uważać jak wszędzie.

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 01:11 | 04.06.2012

Słyszałam o Montevideo, że nie warto. Tą dobę przeznaczyłabym na Paraty nieopodal Rio. Miasteczko zjawiskowe. Chyba najpiękniej sze plaże w tym regionie. Wielka szkoda ominąć. O ile unikasz szemranych miejsc nic Ci nie grozi. Nawet spanie na dworcu w Sao Paulo i szwędanie się nocami po Buenos lub Paraty i innych miastach nie okazało się niebezpieczne. życzę udanej wyprawy! :)

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 22:34 | 04.06.2012

tak na szybko: zeby pokochac buenos trzeba tam pobyc jakis czas, kilka dni nie warte zachodu (we mnie cos drgnelo za trzecim razem), santiago takie sobie, przyjemniej jest w valparaiso lub vinia del mar (autobusem) ,w montevideo mam znajomych i bylo milo, ale samo miasto nie powala, za to rio... piekne, cudowne widoki, klimatyczne plaze, ciekawe zycie nocne (pomimo wszechkrazacych opowiesci kryminalnych, przy zachowaniu minimum rozsadku jest super), no i iguasu polecam, w porownaniu do niagary bajka :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl