Forum dyskusyjne

Bezpieczenstwo w USA

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

notkin dołączył
26.05.2012

notkin 22:44 | 26.05.2012

Witam

Mam takie nietypowe w sumie pytanie. Chciałem w przyszłym roku wybrać się do USA na miesiąc aby trochę "pozwiedzać". Nie mam większego doświadczenia jesli chodzi o podróże po świecie, ale bedę z osobą biegłą w tym temacie chociaz nigdy nie będąca w USA akurat.

Cieszyłem sie na ten wyjazd, ale ostatnio gadałem ze znajomym z pracy, który ma rodzinę w Miami i typ ostro mnie nastraszył. Ponoć to strasznie niebezpieczny kraj, nieprzyjazny dla samotnych zwiedzających. Padło nawet takie zdanie, że tam wszyscy jezdza samochodami, bo piesze spacery są zbyt niebezpieczne. Ogólnie duza przestępczość, agresywni ludzie i do tego mozna narobić sobie kłopotów nie znajac stanowego prawa. Jednym słowem, jak sie tego nasłuchałem, to straciłem ochotę na wyjazd.

Ostatnio widziałem takie zestawienie najniebezpieczniejszych miast na swiecie. Wszystkie wymienione znajdowały sie w krajach 3 swiata oprócz amerykańskiego Detroit. Powiększyło to tez mój pesymizm.

I teraz pytanie. Faktycznie jest czego sie bać?

Pyza1983 dołączył
01.02.2009

Pyza1983 23:41 | 26.05.2012

O ile zachowasz tzw. zdrowy rozsądek (czyli nie zechcesz zwiedzać np dzielnic o wyjątkowo złej opinii) bać się nie musisz - nie bardziej niż w innych krajach zachodnich. A ludzie (przynajmniej ci, których ja miałam okazję spotkać ;)) są nastawieni przyjaźnie, są pomocni, z agresją się nie spotkałam. A Detroit to miasto "podupadłe", "post-robotnicze", dotknięte swoistym kryzysem - więc też nie do końca miarodajne jeśli mówimy o bezpieczeństwie ogólnie.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 14:46 | 27.05.2012

Nie wiem co i wjaki sposób chcesz zwiedzać bo napisałeś w to słowo w uszach ale pierwszy raz słyszę, że Stany to 'strasznie niebezpieczny kraj'. Mnóstwo ludzi tam podróżuje indywidualnie i to nie tylko samochodami ale i motocyklami i rowerami. A piesze spacery są niebezpieczne głównie środkiem autostrady...

Kassia dołączył
27.05.2012

Kassia 17:31 | 27.05.2012

Mój ostatni wyjazd do USA od 21.04 do 01.05.2012 był związyny ze zwiedzaniem Arizony, Nevady i Californi. Ze znajomą przemierzyłyśmy kilkaset mil wynajętym samochodem, codzienie spałyśmy w innym hotelu i poznałyśmy naprawdę sympatycznych ludzi. w stanach jestem po raz drugi i czułam się naprawdę bezpiecznie. Podróżowałam ze znajomą - dwie drobne kobietki przemierzające szmat drogi wynajętym samochodem: Las Vegas > Wielki Kanion > Williams > Sedona > Malowana Pustynia > Dolina Skał > Las Vegas > Dolina Śmierci > Los Angeles > San Fransisco. Oczywiście przed podróżą należy się przygotować. Służę radą

ev1 dołączył
02.06.2012

ev1 22:43 | 02.06.2012

Oj, chyba kolega pozazdrościł Ci wakacji marzeń - bo zapewniam Cię, że takie będą. Zeszłe wakacje, wraz z rodziną (2+2), spędziliśmy w USA podróżując po Californi, Arizonie i Utah wynajętym samochodem, z mapą w ręku. Pusto, cudownie, bezpiecznie,.... Ludzie niesamowicie przyjaźni, NORMALNI, nikt nie widzi żadnych problemów, wszystko jest do załatwienia i do przeskoczenia. Będziesz zachwycony. To jest kraj dla ludzi a nie jak u nas ludzie dla kraju (ot, choćby Twój kolega: żeby Cię zatrzymać w Polsce, zniechęci Cię nawet do podróży;) Pozdrawiam i już zazdroszczę.

mojito dołączył
23.06.2011

mojito 15:37 | 03.06.2012

Absolutnie nie ma się czego bać...ale rzeczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Życzę jak najbardziej szalonych i wspaniałych wspomnień...;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl