Forum dyskusyjne

wynajęcie samochodu w Gruzji

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 18:31 | 27.05.2012

Czy może ktoś wynajmował auto w Gruzji, samo lub z kierowcą.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 18:47 | 27.05.2012

raz - na pojeżdżenie po Kachetii, bo tam kiepskie drogi, a transport publiczny kuleje (Svanetia wykończyła nasz i od Kutaisi podróżowaliśmy stopem). Płaciliśmy (lato 2010) 500 lari za 3 dni. Samochód z kierowcą i znajomym Gruzinem. Tam gdzie się dało woleliśmy się "bratać" w miejscowym transporcie publicznym :)

Luna39 dołączył
24.10.2012

Luna39 15:46 | 24.10.2012

Cześć,
Włsnie wróciliśmy z Gruzji.Jeszcze w Polsce nawiązałam kontakt z wypożyczalnią sam. Geo Car z Tbilisi. Ustaliliśmy warunki i po przylocie udaliśmy sie po samochód. Nasze zdziwienie było ogromne gdy okazało się że zamiast zamówionego Montero chciano nam wcisnąc jakiegoś grata z łysymi oponami. Odmówiliśmy. Ostatecznie zaoferowano nam Hundaya i chociaż standard niższy od Montero, nie było mowy o obniżce ceny, wpłaciliśmy więc depozyt, zapłaciliśmy wynajem i wyruszyliśmy w drogę. Po przejechaniu kilkuset km samochód się zepsuł, a my utknęliśmy na drodze do Uszguli. Po wielu trudnościach udało nam się skontaktować z firmą GEO CAR i obiecano nam podstawienie innego sam w zamian za ZAPŁACENIE KOSZTÓW PODRÓŻY I EXTRA 50 dolców za fatygę dla pracownika. Nie mieliśmy wyjscia - zgodziliśmy się chociaż uznaliśmy to za absurdalne. Po przyjeżdzie do Tbilisi z zdaniu samochodu usłyszeliśmy ze firma nie zwróci nam depozytu ponieważ ubezpieczalnia obciążyła ich kosztami w związku z naprawą samochodu. Geo Car miał podpisaną umowę z firmą ubezpieczeniową i auto casco, nie mieli prawa nas obciążac, ponadto gdy poprosiliśmy o rachunek za rzekomą naprawę- otrzymaliśmy odmowę. Po długich negocjacjach udało nam się odzyskać 20% wpłaconego depozytu. OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ - są nieuczciwi , a warunki kontraktu nic dla nich nie znaczą. Człowiek czuje sie bezradny, bo przecież nie będzie angażował prawnika , można liczyć tylko na siebie.
POzdrawiam

Luna39 dołączył
24.10.2012

Luna39 15:44 | 24.10.2012

Cześć,
Włsnie wróciliśmy z Gruzji.Jeszcze w Polsce nawiązałam kontakt z wypożyczalnią sam. Geo Car z Tbilisi. Ustaliliśmy warunki i po przylocie udaliśmy sie po samochód. Nasze zdziwienie było ogromne gdy okazało się że zamiast zamówionego Montero chciano nam wcisnąc jakiegoś grata z łysymi oponami. Odmówiliśmy. Ostatecznie zaoferowano nam Hundaya i chociaż standard niższy od Montero, nie było mowy o obniżce ceny, wpłaciliśmy więc depozyt, zapłaciliśmy wynajem i wyruszyliśmy w drogę. Po przejechaniu kilkuset km samochód się zepsuł, a my utknęliśmy na drodze do Uszguli. Po wielu trudnościach udało nam się skontaktować z firmą GEO CAR i obiecano nam podstawienie innego sam w zamian za ZAPŁACENIE KOSZTÓW PODRÓŻY I EXTRA 50 dolców za fatygę dla pracownika. Nie mieliśmy wyjscia - zgodziliśmy się chociaż uznaliśmy to za absurdalne. Po przyjeżdzie do Tbilisi z zdaniu samochodu usłyszeliśmy ze firma nie zwróci nam depozytu ponieważ ubezpieczalnia obciążyła ich kosztami w związku z naprawą samochodu. Geo Car miał podpisaną umowę z firmą ubezpieczeniową i auto casco, nie mieli prawa nas obciążac, ponadto gdy poprosiliśmy o rachunek za rzekomą naprawę- otrzymaliśmy odmowę. Po długich negocjacjach udało nam się odzyskać 20% wpłaconego depozytu. OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ - są nieuczciwi , a warunki kontraktu nic dla nich nie znaczą. Człowiek czuje sie bezradny, bo przecież nie będzie angażował prawnika , można liczyć tylko na siebie.
POzdrawiam

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 07:10 | 22.01.2013

z doświadczenia wiem że spokojnie możesz wynająć kierowcę taksówkarza, w zasadzie wszyscy mają podobne ceny, oczywiście z Tbilisi najdrożej, ale marszrutki i tak wszystko załatwiają

usunięty/nieznany 16:37 | 06.05.2013

właśnie wróciliśmy z Gruzji i polecam gorąco wypożyczalnię 4x4carrental.ge samochód (Nissan Patrol) był super przygotowany, a Gość który ją prowadzi nie dość, że nie brał depozytu to jeszcze zostawił nam swoje mapy i UWAGA telefon z gruzińską kartą SIM, jakbyśmy coś potrzebowali to "żeby do niego dzwonić On pomoże i załatwi" a i jeszcze przywiózł ten samochód prawie po kosztach z Tbilisi do Kutaisi gdzie lądowaliśmy, tak więc można korzystać myślę, że się nie zawiedziecie

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 17:22 | 06.05.2013

A można wiedzieć ile zapłaciłeś ?

usunięty/nieznany 10:10 | 23.05.2013

630$ za tydzień z dostarczeniem i odebraniem samochodu w Kutaisi

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:43 | 23.05.2013

Trochę drogo ..., a jeszcze jedno pytanko: rzeczywiście potrzebny jest napęd na cztery koła ? Np. żeby dotrzeć do Uszguli, Wardzi czy David Geredża ?

myrendral dołączył
05.09.2006

myrendral 10:11 | 26.11.2013

Wydaje mi się że najtaniej wynająć taksówkarza, my za cały dzień (tibilisi, dawidgaregia, singagi) zapłąciliśmy 100 lari co było dużo. Spokojnie za 80 lari też by się dało.

qbalon dołączył
03.02.2013

qbalon 11:45 | 01.11.2014

Zdecydowanie potrzebny jest napęd na cztery koła jeśli chcesz dojechać do Uszguli. Przejechałem progę z Kutaisi do Mesti przez Uszguli i to częściowo w nocy i była to jazda życia.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 00:01 | 27.11.2013

Marszrutki i taksówki są najlepszym rozwiązaniem jeśli planujecie standardowe trasy. Jeśli wgłąb to Kuba z portalu kaukaz.pl (hostel opera w Tbilisi) ma fajne auta terenowe do wynajęcia.

Kilka przydatnych informacji o Gruzji:
www.wakacjeipodroze.com/itemlist/category/134-gruzja 

Arcibald dołączył
22.02.2013

Arcibald 22:42 | 02.04.2014

Byłem w Gruzji w tamtym roku i też planowaliśmy wynająć samochód Na miejscu okazało się iż nie ma potrzeby wynajmować nic bo lepiej i taniej wynająć samochód z kierowcą ( zna teren i robi za przewodnika) . A gdzie można było to jechaliśmy maszrutkami

puchaczos2 dołączył
21.07.2015

puchaczos2 21:33 | 21.07.2015

Ja niestety tej firmy nie mogę polecić. Właściciel fajny, zna angielski, ale mało pomocny i troszczy się przede wszystkim o swój zarobek nie zwracając uwagi na dobro klienta. Chcieliśmy wyjechać samochodem z Gruzji do Azerbejdżanu. Kaha powiedział, że nie ma z tym problemu i wyrobił nam dokumenty na przejazd za 40 dolarów. na granicy okazało się, że takim autem nie można przejechać granicy i o tym on powinien wiedzieć. Kaha stwierdził, że przecież w takim wypadku możemy sobie gdzie indziej pojechać i przepadły niemałe pieniądze za dokumenty i za wypożyczenie samochodu w tym czasie, kiedy byliśmy za granicą Gruzji(musieliśmy wypożyczyć kolejny samochód). druga sprawa, że samochód nie był sprawny i on o tym wiedział(problem z zawieszeniem - nie dało się przyspieszyć powyżej 80km/h bez ryzyka wypadnięcia z drogi). kolejny problem, że jak próbował to naprawić ( w czasie kiedy płaciliśmy za wypożyczenie) uszkodził przewód paliwowy i straciliśmy pół baku paliwa oczywiście na nasz koszt bo to my jechaliśmy kiedy paliwo wyciekało. kolejna rzecz, że prosiliśmy o inny samochód, który mniej spala ale, że nie było dostaliśmy ten z zapewnieniem, że nie spala więcej... niestety spalał znacznie więcej niże założyliśmy(ponad 1/4 więcej) a to na dłuższej trasie dość znacząca różnica. na koniec po odbiór samochodu nie stawił się osobiście, lecz wysłał swojego brata, który nie był zbyt trzeźwy w momencie kiedy odbierał pożyczone przez nas auto. Kaha zwlekał z tym do ostatniej minuty(mimo, że wcześniej umówiliśmy się na konkretną godzinę ze względu na stres związany z lotem powrotnym). Podsumowując straciliśmy kwotę kilkuset dolarów i mnóstwo nerwów korzystając z usług BPRC.

doska dołączył
07.04.2014

doska 19:25 | 07.04.2014

Sprawdzilam I polecam! samochod z napedem na 4 kola w swietnym stanie technicznym I pasami bezpieczenstwa dla wszystkich podroznych, (pisze o tym bo to wyjatkowe w samochodach na tamtym terenie) Pomiesci nawet siedem osob. Wlasciciel mowi I pisze tez po angielsku ( znowu rzadkosc!) Jezdzilam z nimi, polubilam I obiecalam napisac o nich na polskich stronach.
Skype: achy.bayern1 (tibilisi), e-mail: achikoako@mail.ru. Bedzie mi milo, jezeli w korespondencji powolacie sie Panstwo na Dorote

+/- dołączył
08.11.2013

+/- 20:42 | 08.04.2014

a cena jeżeli to nie tajemnica?

radegast dołączył
10.09.2012

radegast 21:39 | 14.04.2014

Cześć,
Wypożyczałem samochód w Gruzji i sądzę że jest to dobra opcja aby w krótkim czasie zobaczy dużo ciekawych miejsc. Jednak z uwagi na dobrze rozwinięta siec marszrutek i stosunkowo tanie taksówki można równie dobrze obejść się bez własnego auta.
Wypożyczając auto należy zwracać uwagę na osobę od której się auto wypożycza czy będzie robiła problemy w przypadku uszkodzenia. Dla nieobytego kierowcy europejskiego ruch drogowy w Gruzji może wydąć się chaotyczny a tym samym łatwo o zarysowanie.
Więcej na ten temat możesz przeczyta tu:

www.kaukaz.com.pl/Podrozowanie_po_Gruzji.php 

senia dołączył
20.06.2008

senia 11:55 | 28.07.2014

A ja polecę fantastycznego Gruzina mówiącego po polsku, który zawiezie Was wszędzie.

Kontakt na maila jego żony również w j. polskim
joana.vilbik@gmail.com

barocklublin dołączył
21.10.2014

barocklublin 12:10 | 21.10.2014

Mitsubishi Delica 4x4 6osobowy z kierowcą Gruzinem mówi po polsku ok.85$/dzień plus paliwo więc niewiele drożej niż sam samochód z wypożyczalni. Mail: joana.vilbik@gmail.com - to mail do jego żony - kontakt w języku polskim. Gdzie chcecie tam jedziecie. Gdzie chcecie sie zatrzymać tam sie zatrzymujecie. Valerian załatwi Wam zdecydowanie tańsze noclegi w dobrych warunkach niż mielibyście szukać sami. Dzięki niemu dotarliśmy do miejsc, do których my albo byśmy sami nie dotarli, albo wogole nie wiedzielismy o ich istnieniu. Przez 10 dni przejechaliśmy 2500km, byliśmy na drodze wojennej, Zhinvali, Ananuri, Gudauri, Kazbegi, łącznie z wjazdem pod samą Cminda Sameba (tylko 4x4), wodospad Gweleti, Gelati, jaskinia Prometeusza, Mestia, Ushguli tylko 4x4 (nocleg z widokiem na Szcharę), podjazd pod Szcharę off road, wyjazd na 3000m off road Tetnuldi, Zugdidi, Kobuleti, Batumi, Sarpi, Shuakhevi, Goderdzi 2025m npm, Vardzia (z kąpielą w dzikich termach :) , 2 skalne miasta, Saro (polecam!), Achalciche, Borjomi, Cziatura (obowiązkowo!), Gori, Uplisciche, Dawit Gareji z wejściem na szczyt i pięknym widokiem na Azerbejdżan, Kachetia: Signagi, Bodbe, Kvareli, Gremi, Telavi, Ikalto, Alawerdi...sporo tego. Tbilisi, Mccheta i Dżwari zrobiliśmy już sami. Poznaliśmy super ludzi, wypiliśmy hektolitry wina, załapaliśmy sie przypadkowo na supre w okolicach Alawerdi, winobranie w Gori, robiliśmy szaszłyki w Vardzii i kąpaliśmy sie do 5 rano w ciepłych termach pijąc domowej roboty wino. Gdybyśmy wynajeli tylko samochod, sporo miejsc byśmy nie zobaczyli, za noclegi płacilibyśmy 2 razy więcej, spiąc w hostelach czy innych guest housach, a nie np w zwykłych domach. Więc koszty i tak się wyrównały z tym gdybyśmy mieli sami wynajmować auto bez kierowcy. Naprawdę polecam. Jak macie pytania to chętnie pomogę.

Lin Na dołączył
28.12.2013

Lin Na 20:08 | 04.11.2014

Nazwa firmy to BPRC, a właściciel to Kaha.

paco dołączył
14.07.2009

paco 21:36 | 21.10.2014

Widzę, że pytanie padło dwa lata temu a wątek żyje swoim życiem, ale zawsze się ktoś znajdzie, komu się przyda garść informacji.
Ja zdecydowałem się na wypożyczenie nieco leciwego jeepa od Kuby, Polaka prowadzącego hostel w Tbilisi, koszt 79$/dzień. Nie jest to najtańsza opcja ale daje dużo swobody. Dzięki temu mogłem pokręcić się np. po parku Washlowani, gdzie marszrutką się raczej nie dojedzie. Do większości miejsc wymienionych powyżej udało się dotrzeć, niestety warunki wypożyczenia wykluczały wizytę w Tushetii ale może następnym razem.

qbalon dołączył
03.02.2013

qbalon 11:58 | 01.11.2014

Samochód wynajmowany to super opcja do podróżowania po Gruzji, ja wynająłem pod adresem rentacar.ge/. 
Koszt to 78,5 USD/dzień i do tego kaucja 200 USD do zwrotu po oddaniu samochodu. W związku z tym, że przejechaliśmy z Kutaisi do Mesti przez góry, drogą masakryczną i to częściowo w nocy, zaliczyliśmy mnóstwo krzaczorów i dziur (tak że zgięliśmy tylną tablicę rejstracyjną :)) porysowaliśy naszą maszynę, Wymagała ona polerowania ale Gruzin policzył nam 40 lari i grzecznie oddał na koniec depozyt.
Byłem zaskoczony bo wyglądało to słabo.

ehiszpan dołączył
01.11.2014

ehiszpan 17:59 | 01.11.2014

Witam,
Najlepsza opcja,poproście o pomoc Valerego i jego żonę Joanne.Joanna jest Polką ,piszcie po polsku na maila joana.vilbik@gmail.com,Valeri nieżle mówi po polsku.Cena za dzień 85 USD z kierowcą.Zobaczycie miejsca których nie znajdziecie w żadnym przewodniku,wykąpiecie się w gorących źródłach w Vardzi,napijecie się dobrego winna bez siarczynów poznacie Gruzję w najlepszy sposób.On sam jako kierowca, i jego Mitsubishi Delica 4x4 ,wersja japońska z kierownica po prawej stronie zapewnia niezłe "atrakcje" z samej jazdy.Polecam !!!!

Lin Na dołączył
28.12.2013

Lin Na 20:06 | 04.11.2014

Nazwa firmy to chyba BPRC, a właściciel to Kaha.

Szymon Szkólka dołączył
05.11.2014

Szymon Szkólka 18:33 | 05.11.2014

W Alwani jest postój jeepów. Stamtąd można wybrać się do Omalo i dalej
Wynajęcie samochodu z kierowcą to koszt około 100 zł za osobę ale do tego dochodzi uczta z kierowcą wypicie Czaczy i posmakowanie grózińskich specjałów. Trochę porad o Gruzji i relacja na szymonia.pl/niezapomniane-chwile-na-kaukazie-czyli-o-tym-jak-oc  zarowala-nas-gruzja/

nawe1 dołączył
10.11.2013

nawe1 12:59 | 10.04.2015

A gdzie śpi ten kierowca Gruzin w trasie? Trzeba mu opłacać nocleg?

marsjanka dołączył
25.03.2015

marsjanka 22:21 | 25.03.2015

skusiłam sie, napisałam do Joany - żony popularnego tu Valerego. Sam Valery miał akurat innych gości, więc polecili mi Zurę, ich kolegę. Zura dobrze mówi po rosyjsku (bo o dziwo, to rzadkość już wśród młodych Gruzinów) i po angielsku(jeszcze większa rzadkość), starał się też coś mówić po polsku, ale ciężko mu szło. Przejechaliśmy dużo a nawet bardzo dużo, zwiedziliśmy wszystko co chcieliśmy i jeszcze więcej! Polecam kontakt z Joaną, ona stara się pomóc z noclegami i całą organizacją - joana.vilbik@gmail.com i śmiało można im wierzyć, jak im tak też ich znajomym!

chasinta dołączył
27.03.2015

chasinta 11:45 | 31.03.2015

Też jeździliśmy z Zurą, bo Walerian był zajęty, od razu ogarnęła nas rozpacz że to nie ten sławetny gruzin, mówiący po polsku będzie naszym przewodnikiem, ale po chwili obcowania, choćby i po rosyjsku z Zurą, rozpacz poszła w zapomnienie. Super człowiek, uczciwy, solidny, dobry kierowca, oprócz rosyjskiego zna też angielski, więc byliśmy bardzo zadowoleni, jak z przewodnika, miejsc które nam pokazał tak i z całej organizacji. Sami nie dalibyśmy rady. Dziękuję Joannie i Zurze. Kosztował nas kierowca z autem 80 US/dzien. Cena taka sama jak w wypożyczalni, ale zobaczyliśmy znacznie więcej.

Marcin R. dołączył
12.05.2015

Marcin R. 10:06 | 12.05.2015

Witam :)
Ja mogę pomóc. Często korzystam z usług znajomych, maja do wynajęcia busy z kierowcom oraz jeepy. Ceny dużo niższe niż podane w wątku, oczywiście zależne są od ilości dni, im więcej tym taniej. W razie awarii kolejny samochód jest podstawiany w przeciągu 2-3 godzin. Solidni i profesjonalni kierowcy.

W razie czego służę pomocą.
marcin.rogalski@taniopogruzji.pl
www.taniopogruzji.pl 

jarpod dołączył
22.08.2015

jarpod 20:27 | 22.08.2015

witam wszystkich fanów Gruzji
Byliśmy w Gruzji 2 tygodnie w lipcu 2015 r. grupą 9 osób. Podróżowanie taką ekipą marszrutkami uznaliśmy za co najmniej trudne. Zaznaczam, że chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej. Nawiązaliśmy kontakt z Joaną Polką zamieszkałą w Gruzji. Jej adres mailowy znaleźliśmy na tym forum joana.vilbik@gmail.com. Błyskawicznie zorganizowała nam samochód z kierowcą. Był to Mercedes Sprinter na 20 osób z kierowcą Dawidem, który na co dzień jeździ na marszrutce z Gori do Batumi. Płaciliśmy 100 $ za dzień + paliwo + bonusy, wino, czcza, owoce itp. Jeździliśmy po całej Gruzji (Tbilisi i okolice, Kachetia, Kazbeg, Gori, Mestia, Batumi) zatrzymywaliśmy się gdzie chcieliśmy, korzystaliśmy ze znajomości Gruzji przez kierowcę, mąż Joany zapewniał nam tańsze noclegi i np. transport do wysoko położonych klasztorów itp. Rozwiązanie to jest pewnie nieco droższe od podróżowania marszrutkami, ale dla 9 osób chcących podróżować razem i zobaczyć jak najwięcej jest to rozwiązanie idealne

[fb] Stefan Kaczmarek dołączył
23.08.2015

[fb] Stefan Kaczmarek 16:00 | 23.08.2015

Witam, Drugi mój pobyt w Gruzji.
Wypożyczenie aut w Batumi. Skorzystałem z bardzo taniej wypożyczalni MiMiNO RENT CAR LTD - Zdecydowanie ODRADZAM. Było tanio ale niestety auta w złym stanie technicznym. Woda nam się gotowała nawet na małych górkach, opony łyse, a w umowie ograniczenia odnośnie poruszania się po niektórych drogach.
W razie pytań chętnie odpowiem

Kongo dołączył
29.05.2013

Kongo 18:44 | 13.02.2016

>Czy nie ma problemu podrozowac po Gruzji samochodem osobowym typu np. Skoda ??

space4x4 dołączył
31.03.2016

space4x4 13:10 | 04.04.2016

Można i tak, ale czy Skody nie szkoda na takie warunki?
Bezpieczniej zrobić to autem przygotowanym do wyprawy i dającym możliwość dojechania do miejsc dla Skody niedostępnych. A jak już tak daleko dojedziemy, to może zanocujemy, bez innych turystów, tłoku, hałasu, w aucie ... :-)

[fb] Serg Alif dołączył
25.04.2016

[fb] Serg Alif 12:18 | 25.04.2016

Jest to również dobra opcja wynajmu samochodów w Batumi
car-rental-batumi.com/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl