Forum dyskusyjne

okrutne traktowanie zwierząt w Playa del carmen

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

Ania___2222 dołączył
26.07.2010

Ania___2222 11:31 | 28.05.2012

Wróciłam dziś z 2-tygodniowego pobytu w Playacar- hotel Riu. Będąc na zakupach na Piątej Alei byłam zszokowana, bo Meksykanie trzymają tam na smyczy : małego tygryska, małą czarną panterę oraz małą normalną panterę. Można je karmić z butelki z mlekiem. I tygrysy i pantery są pod ochroną a tygrysom grozi przecież wyginięcie....Po drugiej stronie Piątej Alei inny Meksykanin trzyma cały dzień od rana aż do północy małe lwiątko na rękach, w strasznym upale. Turyści robią sobie zdjęcia ze tymi zwierzętami, za co oczywiście płacą. Zwierzęta są bardzo zestresowane, śpiące, zmęczone, śpią cały czas na ulicy a Meksykanie trzymają smycz. Podeszłam bliżej do małego lwiątka a facet już zaczął mnie namawiać na zdjęcie za 20 dolarów!!! Zapytałam go, skad lew tutaj. A on na to, że lwiątko urodziło się w Meksyku w zoo, zostało odrzucone przez matkę i wzięte przez nich na rok na wychowanie, żeby zebrać fundusze na jego dalszy pobyt w zoo, gdzie wróci po roku. Oczywiście żadnego zdjęcia z męczonymi zwierząt nie robiłam i zapytałam zaprzyjaźnionego animatora z hotelu Riu o te zwierzęta. A on mi powiedział, że Meksykanin na ulicy oczywiście kłamał i że wszyscy wiedzą, że zwierzęta pochodzą z nielegalnego przemytu i są trzymane dla pieniędzy w tak złych warunkach. Nie róbcie sobie zdjęć z tymi biednymi zwierzętami i nie wspomagajcie tym samym nielegalnego przemytu i okrutnego traktowania zwierząt. Jeśli turyści będą płacić tym osobom zajmującym się nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami to oni będą oni sprowadzać kolejne małe tygrysy, lwy itp.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 12:15 | 28.05.2012

popieram i dodałbym do tego wszystkie małpki, słonie, foki i inne zwierzęta poprzebierane dla radości turystów

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl