Forum dyskusyjne


Ekwador - Amazonia

kategoria podróże po świecie

jarek1 dołączył
27.09.2011

jarek1 19:01 | 28.05.2012

Służę radą. Trzykrotnie przejechałem ten kraj różnymi środkami lokomocji. Polecam!!


DiscoveryPlanet_pl dołączył
22.05.2012

DiscoveryPlanet_pl 17:16 | 29.05.2012

W takim razie opisz swoje wrażenia z pobytu oraz udziel praktycznych wskazówek,czym jest się tam najlepiej poruszać,co najtaniej wychodzi?


jarek1 dołączył
27.09.2011

jarek1 16:38 | 31.05.2012

Racja! W ubiegłym roku byłem już trzeci raz. Tym razem pojechałem z córką. Jak zwykle zjeździliśmy Ekwador wzdłuż i w szerz. Na północy (czyli do 100km od równika Rio Napo, Siedliska Huaorani Park Narodowy Yasunii. Oczywiście łodzią i z namiotem. Później Costa, wyprawa z aparatem na humbaki, które jesienią szykują się z młodymi do drogi na łowiska polarne, a potem południe kraju, rezerwat Corason, Park Podocarpus. Podróżowanie po kraju to nadal tylko autobusy a w Amazonas dodatkowo łodzie. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się w tym kraju na ekologię i turystykę, aby odejść od wydobywania ropy i związanej z tym degradacji lasu. Wstępy do parków narodowych staniały z 20-50 USD do 2-5 za osobę. Nie przekłada się to nadal na zwiększenie ruchu turystycznego ( przynajmniej w mniej znanych rezerwatach). Ludzie niezwykle gościnni i przyjaźnie nastawieni. Nawet policja całkiem inna niż jeszcze kilka lat temu. Kraj mocno otwiera się na Świat co widać na każdym kroku. Polecam gorąco, zwłaszcza rejon Oriente czyli przepiękne lasy deszczowe - pozdrawiam Jarek js.1@wp.plStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl