Forum dyskusyjne

Jak to jest z przebukowaniem biletu

kategoria tanie podróżowanie

kraj Malezja

merydocholery dołączył
03.06.2012

merydocholery 03:16 | 04.06.2012

Witam, Na przełomie września/października planuję wyprawę do Malezji. Stamtąd chcę się również wybrać do Singapuru/Indonezji/Wietnamu... lista jest otwarta:) Problem w tym, że nie mam pojęcia jak długo tam zabawię (może miesiąc, może 6?) ani z którego państwa będę wracać. Ceny biletu w jedną stronę są zbliżone często do cen biletów w obie strony, stąd pytanie: czy jest możliwość całkowitej zmiany czasowej biletu oraz lokalizacji wylotu? Czy lepiej zaopatrzyc się po prostu w one way ticket? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

OW-Akces_pl dołączył
01.04.2012

OW-Akces_pl 13:50 | 04.06.2012

Czy jest możliwość całkowitej zmiany czasowej biletu oraz lokalizacji wylotu?

Jeśli chodzi o lokalizację to nie jestem pewien, ale datę zawsze można zmienić na bliżej nie ustaloną.

Czy lepiej zaopatrzyć się po prostu w one way ticket?

Trzeba by porównać.

Pozdrawiam.

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 14:35 | 04.06.2012

Możliwość zależy od przewoźnika i od rodzaju biletu- tanie wersje i promocje są ograniczone czasowo - np. musisz wyleciec i wrócić w przeciągu 1 miesiąca, lub 3. Wszystko zależy z kim chcesz lecieć. Czasem opłaca sie bardziej kupić multibilet, lądujesz w 1 miejscu a wylatujesz z innego. Trzeba cały czas monitorować, powodzenia, Malezja to piękny kraj!

merydocholery dołączył
03.06.2012

merydocholery 20:19 | 05.06.2012

dzięki serdeczne! szukam i szukam, mam nadzieję, że coś upoluję. ps może ktoś chce się dołączyć?

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 23:24 | 05.06.2012

jakbyś chciała trochę poczytać to zapraszam:

www.laupinka.blogspot.com,  opisy i zdjęcia, również z Malezji ;)

merydocholery dołączył
03.06.2012

merydocholery 00:53 | 06.06.2012

Raz jeszcze dziękuję. Przestudiowałam już prawie cały wątek azjatycki i niesamowicie marzę o tych miejscach...:) Napisz mi jeszcze proszę (jeśli to nie tajemnica;)) ile kosztowała Cię ta miesięczna wyprawa i czy uważasz, że dla jednej osoby to niebezpieczna wyprawa. Wiesz, np do Indii nie odważyłabym się pojechać sama ze względu na zaczepki, kradzieże itp co oczywiscie nie jest regułą, ale jednak często się o tym słyszy. Pozdrawiam :)

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 09:45 | 06.06.2012

Indie to zupełnie inna bajka ;) Też bym tam sama nie pojechała ;) Ale do Nepalu już tak ;) - zresztą gorąco go polcam, niesamowity.
Co do Azji południowo-wschodniej to jak najbardziej możesz sama jechać. Tam gdzie ja byłam zarówno w Malezji, Tajlandi jak i Singapurze wszyscy byli bardzo przyjazni i pomocni. Czesto bezinteresownie pomagali, nie było zaczepek a jesli już to bardzo przyjacielskie i ciekawskie (skad jestes etc). Bedąc tam nabrałam przekonania, że bez problemu zrobiłabym tą trasę sama ;) Masz już jakiś plan gdzie chcesz pojechać? Polecam gorąco Borneo, ja dotarłam tylko do Kuching, ale dżungla na Borneo to jest to ;) Chętnie pojechałabym tam kiedyś jeszcze raz, życzę powodzenia!
Pozdrawiam :)

merydocholery dołączył
03.06.2012

merydocholery 14:46 | 06.06.2012

To super, podbudowałaś mnie:) Poki co rodzina/znajomi patrzą na mnie jak na obłąkańca... ;) Plany mam ale nie szczegółowe. Najpierw rozglądam się na możliwie tanim biletem i dopiero gdy go znajdę, zacznę planować szczegóły i kupować bardziej "lokalne" przeloty. Poki co najtańsze znalazłam za 2800:/ oczywiście jest opcja biletów ze 100 przesiadkami ale niewiele tańsza i do tego cholernie męcząca. Ja też myślę o Borneo ... z kolei Kuching to coś dla mnie bo mam swira na punkcie kotów ;) Możesz mi jeszcze napisać ile w przybliżeniu pieniędzy Cię ta wyprawa kosztowała? Zastanawiam się jak bardzo przypiąć pasa ;) Dziękuję !

marysiaranczka dołączył
06.06.2012

marysiaranczka 15:37 | 06.06.2012

ah, podziwiam ja sama nie latam, mam plany na Neapol, jestem w trakcie planowania i szukania szukam biletów

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl