Forum dyskusyjne

Długie podróże za małe pieniądze Podzielcie się doświadczeniami

kategoria podróże po świecie

Gucha dołączył
27.09.2004

Gucha 20:10 | 28.09.2004

Z wypiekami na twarzy czytam o wielomiesięcznych lub nawet wieloletnich wędrówkach po świecie i myślę sobie: Też tak chcę!:) Na razie jednak nie wyjeżdżałam nigdzie poza Europę, a tam gdzie bywałam na naszym kontynencie, miałam wcześniej nagraną pracę, albo inne coś, co dawało poczucie bezpieczeństwa, jedzenie i dach nad głową. Teraz marzy mi się jakaś dalsza wyprawa. Na pewno pojadę do Meksyku, bo to od dawna moje marzenie, ale myślę sobie, że właściwie to wraz z końcem studiów kończą się moje obowiązki i mogę wreszcie zacząć realizować marzenia. Z Meksyku mogłabym w sumie ruszyć gdzieś dalej... Rodzi mi sie jednak w głowie mnóstwo pytań. Jak takie podróżowanie wygląda od strony formalnej i organizacyjnej (np wizy, przekraczanie granic). Świat chyba nie całkiem stoi otworem przed obieżyświatami. Choćby takie Stany, tyle sie mówi o problemach z wjechaniem do USA. Poza tym pieniądze. Jakie macie doświadczenia z organizowaniem funduszy na dalsze podróżowanie, szukaniem pracy gdzieś tam, w dalekim świecie? :) Napiszecie coś?

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 21:46 | 28.09.2004

Hejka
A czytalas juz ksiazke Kingi i CHopina o ich podrozy dookola swiata? Mysle ze bardzo wiele moze ci Pomoc. Znajdziesz tam wiele odpwoedzi na Twoje pytania.
naprawde ksiazka jest swietna!

Gucha dołączył
27.09.2004

Gucha 22:47 | 28.09.2004

Książkę Kingi i Chopina przeczytam na pewno! Chętnie poznałabym jednak także historie innych podróżników, szczególnie te dotyczące fazy planowania i początków wlóczenia się po świecie. Pewnie każda historia jest inna:)
Pozdrawiam!

therminski dołączył
19.09.2004

therminski 12:50 | 07.10.2004

Ja sie za bardzo nie wykaże w radach technicznych, ale wypisze pare przymiotnikow ktore nalezaloby w sobie kultywowac tudziez rozniecic by potem podrozowac: Odwaga, Ciekawość, Otwartość, ELASTYCZNOŚĆ. Rozne rzeczy dzieja sie po drodze, czasem sie dostanie niby to w dupe, a potem czlowiek sie odkuwa metafizycznie. Mozna nawet zapomniec maszynki do golenia, a i tak da rade dalej podrozowac.

therminski dołączył
19.09.2004

therminski 12:51 | 07.10.2004

aha, no i zawsze znajdziesz życzliwych ludzi w organizacji Hospitality Club.
www.hospitalityclub.org 

valdi dołączył
22.06.2004

valdi 18:48 | 10.10.2004

Z tej organizacji zdajsie nawet Kwachu korzystal :-D Kinga i CHopin napisali w swoojej ksiazce o tym, byli u rodziny u ktorej wlasnie byl nasz Kwasek, czyli obecny prezydent. Ale numer

siwo dołączył
22.01.2005

siwo 17:17 | 22.01.2005

jade z toba do meksyku :) siwo6600@poczta.fm chce aby bylo jak najtaniej i jak najdalej po drodze bedziemy pracowac i bedzie ok co ty na to ????

Krzysztof Klymiuk dołączył
05.01.2005

Krzysztof Klymiuk 22:22 | 22.01.2005

Witam. Kluczowe znaczenie odgrywa dobre zapoznanie się ze zwyczajami panującymi w terenie, który chcemy zaliczyć [internet, przewodniki, inne publikacje. Dobra orientacja to obniżenie kosztów eskapady o nawet 60% w stosunku do pierwotnej kalkulacji.
Oto konkretny przykład z mojego podwórka [jestem fanem Holandii]:
Parkowanie w Amsterdamie kosztuje min. 50 Euro/24 h.
Wejście do muzeum kosztuje przeciętnie 15 Euro.
Parkując pod płytą stadionu Ajax płacimy 5.60 Euro za dobę plus 2 powrotne bilety na metro do centrum, o które [bilety] nalezy się upomnieć u szeryfa parkingu. Karta Amsterdampass kosztuje 32 Euro za dzień (lub 42 za 2 dni) i wystarczy dobrze zaplanować dzień, czyli rajd po muzeach.
Wydaję w Holandii 50% tego , co kiedyś, nie obniżając standardu pobytu, dzięki dobrej znajomości holenderskich realiów.
pozdrawiam

Krzysztof Klymiuk dołączył
05.01.2005

Krzysztof Klymiuk 22:27 | 22.01.2005

Errata: JEST - "Parkując pod płytą stadionu Ajax płacimy 5.60 Euro za dobę plus 2 powrotne bilety na metro do centrum,"
Powinno być : Doba parkowania pod płytą stadionu Ajax kosztuje 5,60 Euro [ w tym 2 powrotne bilety na metro do Centraal Station]....i tak dalej).
sorry:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl