Forum dyskusyjne

dostępność map

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

jaco dołączył
13.05.2008

jaco 16:08 | 11.06.2012

Witam. Za tydzień śmigam do Indii i mam takie pytanie , nie chce mi się tachać przewodników a z angielskim krucho więc czy na miejscu są jak to w wielu miejscach bywa dostępne bezpłatne mapki danej miejscowości , oczywiście mówię o większych lub turystycznych miastach :) Z góry dzięki za info.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 13:24 | 12.06.2012

Odpowiem Ci tak: czasem. Ale nie licz na to. Bez jakiejś formy przewodnika, czy to książkowej (ja wolę) czy też coś w wersji elektronicznej, nie pozwiedzasz sobie niczego. Do tego będziesz narażony na ciągłe naciąganie np. na noclegi. W przewodniku masz podane adresy i ceny noclegów, wejściówek, przejazdów, dzielnic czy ulic gdzie zbierają się backpakersi. Nie mając takich informacji w Indiach zapłacisz za wszystko wielokrotnie więcej i będziesz skazany na "polecane" przez riksiarzy czy taksówkarzy miejsca i noclegi. Tym bardziej jeszcze jeśli z angielskim u Ciebie krucho.
P.S. w Indiach wszystkie miasta są "większe" a sporo atrakcji jest poza miastami (Hampi, Eloora). Jak bez przewodnika i angielskiego tam dojedziesz?

jaco dołączył
13.05.2008

jaco 15:43 | 12.06.2012

Thx za info.Ogólnie dwa przewodniki mam , biorę małego notebooka w którym zassanych dożo informacji . 0gólnie to mi zawsze wystarczało :) . Noclegi też na miejscu biorę z stronek typu hostelword / w Japoni nocleg brany z " ulicy " był dwa razy droższy niż przez neta więc stawaliśmy w hostelu i rezerwowaliśmy przez neta i dopiero wtedy podchodziliśmy do recepcji :) / .O mapki zapytałem więc jako dodatkowe źródło :) .

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 14:28 | 12.06.2012

lepiej weź lonely planet ze sobą, mapki dają czasem w IT na dworcu , czasem w Hotelach ale nie zawsze

inzynier dołączył
16.08.2009

inzynier 14:34 | 12.06.2012

Czesto te darmowe mapki sa bez skali, jak i strasznie niedokladne.

Przyzwoita mapke dostalem tylko w New Delhi.

Mozesz zrobic inna rzecz, ja tak z kumplem robilem. Kupilismy LP na Pahar Ganju. Przewodnik lezal w pokoju a tylko wycinalismy interesujace nas strony. Szkoda nie bylo, bo jakas wersja promocyjna Lonely z 2005 roku za 3 czy 5 dolcow, ale mapki sie nie pozmienialy.

jaco dołączył
13.05.2008

jaco 15:44 | 12.06.2012

Thx za info.Ogólnie dwa przewodniki mam , biorę małego notebooka w którym zassanych dożo informacji . 0gólnie to mi zawsze wystarczało :) . Noclegi też na miejscu biorę z stronek typu hostelword / w Japoni nocleg brany z " ulicy " był dwa razy droższy niż przez neta więc stawaliśmy w hostelu i rezerwowaliśmy przez neta i dopiero wtedy podchodziliśmy do recepcji :) / .O mapki zapytałem więc czy będą dodatkowym źródłem :) .

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 11:58 | 18.06.2012

W japoni być może tak to działało, w indiach niestety większość tych w miarę tanich hoteli nie zarezerwujesz przez neta, a i na maila nie odpowiadają, pomimo, że mają net. Poza tym w indiach się o wszystko musisz targować, o noclegi również, a przez neta tego nie zrobisz. W LP masz napisane na jaką dzielnicę się udać, jakie są poziomy cen hoteli czy przejazdów. LP ma wersję pdf, więc na kompa możesz sobie wgrać, a jest to najlepsze źródło informacji. Ze słabym angielskim w LP sobie poradzisz zwłaszcza w kwestii hoteli i mapek.

herrek dołączył
26.07.2011

herrek 19:00 | 18.06.2012

Uważam, że przewodnik to baaardzo przydatna rzecz w tym kraju, jeśli z angielskim krucho to polecam "Rough Guide", byliśmy z nim w zeszłym roku, można tam naprawdę znaleźć ciekawe, ułatwiające życie rzeczy. Poza tym mnie wyobrażam sobie wyciągnięcia notebooka na jakimś placu czy w ogóle przy ludziach, to tak jakbyś wywiesił transparent "uwaga, nic nie kumam można mnie łatwo oskubać i naciągnąć". Nie obrażaj się, po prostu z przewodnikiem można się jakoś zakamuflować i nie widać, że jesteś zielony gotowy do oskubania, a tam naprawdę większość ma na to ochotę :) Co nie zmienia faktu, że to piękny kraj :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl