Forum dyskusyjne

przejście graniczne z Ukrainą w delcie Dunaju

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

jedker dołączył
08.04.2012

jedker 12:19 | 14.06.2012

Witam w tym roku rowerkiem chcę przejechać wzdłuż wybrzeża z Odessy do Warny. Przy planowaniu trasy mam problem trochę z deltą Dunaju. Bo coś bardzo mi się wydaje że będę musiał sporo kilometrów nadrabiać w głąb lądu żeby przekroczyć granicę legalnie. Może ktoś przekraczał w tamtym rejonie granice i ma jakieś informację na temat przejść granicznych? Może jakieś turystyczne, gdzie rowerkiem bym się przebił? Z góry dziękuję za info

marzena_izabelin dołączył
12.04.2012

marzena_izabelin 21:34 | 11.09.2012

Hej, Byłeś na tej wyprawie. ja planuję na przyszły rok wzdłuż Dunaju: Serbia, Rumunia z przeskokami do Bułgarii i potem do Odessy. Też mam problem z namierzeniem jakiegoś promu między Tulceą a np. Izmailem. Będę wdzięczna za info.

jedker dołączył
08.04.2012

jedker 10:15 | 12.09.2012

Hej byłem, właśnie kilka dni temu wróciłem, chciałem sobie sam odpowiedzieć na wpis, a tu widzę, że ktoś się zainteresował tematem ;) Wyjeżdżając z Prymorske (ostatnia miejscowość na południu Ukrainy leżąca nad morzem) wjeżdżamy w Deltę Dunaju. Dojeżdżamy do Kili, na rynku spotykam marynarza, który mówi trochę po Polsku mówi, że nie ma opcji na przekroczenie granicy, najbliższe przejście to Reni. Za kilka godzin spotykamy dwóch rowerzystów z Izmaiłu, którzy potwierdzają te informacje. Mówią, że nie ma żadnego przejścia ani promu w Delcie Dunaju. W Izmaile mam od miejscowego jeszcze raz potwierdzenie tej informacji. Więc już bez kombinowania udajemy się na przejście Reni-Giurgiulesti. Jest to przejście Ukraińsko-Mołdawskie, o tyle ciekawe, że przez Mołdawię przejeżdża się niecały kilometr (pewnie chodzi tu o dostęp Mołdawii do Dunaju, a przez to do morza) no i wjeżdżamy do Rumunii. Kawałek zostaje jeszcze do Galati, gdzie od rana do wieczora kursują promy na drugą stronę Dunaju. Po tygodniu spotykamy parę rowerzystów z Rzeszowa, którzy jechali tą samą trasą, też próbowali przebić się wcześniej przez granicę ale nie było opcji. Pozdrawiam. Jakby by nasunęły się jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. gg 1364221

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl