Forum dyskusyjne


Włoczyłapki na szlaku czyli 60 dni z psem w górach ponad 900 km

kategoria tanie podróżowanie

kraj Polska

wloczylapki dołączył
14.06.2012

wloczylapki 20:24 | 14.06.2012

Myśleliście kiedyś, aby przemierzyć polskie góry od zachodu do wschodu i poznać najgłębsze zakamarki naszej przyrody, krajobrazu? Takie wyzwanie podejmuję 18-letnia Martyna ze śląska, która wraz z psem zamierza w dwa miesiące przejść ok 800-900km! Wyprawa ta nosi nazwę „Włóczyłapki Na Szlaku”.

Skąd pomysł na taką wyprawę? Martyna od dziecka uwielbiała przyrodę i górskie wycieczki, na które często była zabierana przez rodziców. W okresie wakacyjnym pragnie więc spełnić swoje marzenie i przemierzyć polskie góry od zachodu do wschodu wraz z psem. Wyprawa będzie trwała 60 dni, a do przejścia jest około 800-900 km. - Martyna chce pokazać ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych, a także jak spędzać czas, nie siedząc tylko przed komputerem - mówi współorganizator imprezy i chłopak Martyny, Patryk Karaszewski. Jak pisze na swoim blogu wloczylapki.blog.pl nasza pomysłodawczyni: "zawsze w życiu chciałam zmienić coś na lepsze. Wiem, że świata nie uzdrowię, ale jeżeli uda mi się zmienić choć jedną osobę, to będzie to mój osobisty sukces. Dlatego organizując tą wyprawę przyświecają mi pewne zasady, według których zostałam wychowana. Pragnę połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli turystykę z edukacją. Chcemy propagować Dogtrekking, czyli aktywny i bezpieczny wypoczynek z psem w górach."

Trasa jest niezwykle atrakcyjne, a codziennie do przejścia spora liczba kilometrów po polskich Sudetach i Beskidach.

Przygotowania kondycyjne, logistyczne, a także zaplecze finansowe w postaci sponsorów to największe wyzwania, którym dziś stawić czoła muszą nasi odważni uczestnicy. I właśnie finanse stanowią największe wyzwanie dla tych dwoje młodych śmiałków. - Niestety, będę mógł przyjechać dopiero w sierpniu, gdyż wyprawa ta jest trochę kosztowna, więc muszę pracować, aby razem z pomysłodawczynią przejść chociaż jeden pełen miesiąc, chyba, że los by się uśmiechnął i znaleźlibyśmy sponsorów na tyle hojnych, aby udzielili nam pomocy finansowej - mówi Patryk. Na domiar tych problemów, ostatnio pojawiły się problemy zdrowotne u psa. "3 tygodnie męczarni, osłabienia i zmagania z chorobą. Na szczęście to już za nami. Kroplówki i zastrzyki z antybiotykami przyniosły efekty. Wyniki są bardzo dobre, więc nie mamy się już, czym martwić" - taki wpis można przeczytać na blogu Martyny.

Do imprezy może przyłączyć się każdy, kto ma ochotę przeżyć coś niezwykłego wspólnie z czworonożnym przyjacielem. - Można dołączyć do nas na trasie. Informacja, a także zapisy można znaleźć na fanpage www.facebook.com/WloczylapkiNaSzlaku. 

Wyprawa posiada już trzech sponsorów a mianowicie: FOODTEX, PRESTOR a także NOTEVERY1.Chcielibiśmy także podziękować firmie SHERP za wsparcie oraz wypożyczenie sprzętu. Patronatem medialnym zostało internetowe RADIOWWW, które będzie kontaktowało się z nami telefonicznie na trasie, podczas nadawania audycji, piwiarnia BIAŁA MAŁPA, POZNAJ ŚWIAT , oraz oczywiście GLOBTROTER.

Kontakt: 503790096 - Patryk Karaszewski.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl