Forum dyskusyjne

zapytanie

kategoria podróże po świecie

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 18:37 | 15.06.2012

Witam wszystkich,
Mam pytanie, czy ktos z forumowiczow mial przyjemnosc odwiedzic Komodo w Indonezji, ewentualnie jak dostal sie na ta wyspe, skąd przyplynąl, gdzie spal, ile czasu przebywal na Komodo ?
Wszelkie informacje dodyczace ewentualnych kosztow, uwagi, itp. bardzo milo widziane ;-)
Pozdrowienia.

mojito dołączył
23.06.2011

mojito 15:11 | 16.06.2012

Hej,

Najlepiej popłynąć z Labuan Bajo...na miejscu znajdziesz bez problemu nocleg (Garden Inn jest bardzo fajny...dobre jedzenie i fajne domki...)
Do Labuan Bajo można się dostać tanimi liniami lotniczymi np z Denpasar.
W Labuan Bajo koniecznie trzeba odwiedzić Paradiso bar...muzyka na żywo w każdy piątek...;-)

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 07:37 | 01.07.2012

Nie moge napisac z cala pewnoscia, ale ani na Komodo , ani na Rinca nie widzialem zadnej mozliwosci zostania na noc. Najblizej jest wspomniane juz Lubuan Bajo na Flores.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 08:46 | 01.07.2012

Jeśli chcesz zobaczyć warany to wystarczy, że popłyniesz na wyspę Rinca, któratowa jest bliżej od Labuan Bajo . Jedyna możliwość dostania się na wyspę to wynajęcie prywatnego transportu łodzią. Jeśli będziesz mieć współtowarzyszy, będzie taniej.
Dobrym sposobem na skompletowanie ekipy jest podróż na Flores drogą lądową, czyli autobus z Mataram na Lombok który wyjeżdża ok 15.00 jadący do Sape na Sumbawie, ( po drodze jest przesiadka w Bimie na mały bus ) Przyjazd do Sape jest przed promem który w okolicach 8-9 rano wypływa w stronę Flores do Labuan Bajo. Podróż promem trwa ok 7 godzin i jest to idealna okazja by poznać innych "białasów" na promie, z których prawie wszyscy planują płynąc na wyspy z waranami. Koszt podróży lądem wraz z biletem na prom to ok 30 usd, więc kilkakrotnie taniej niż samolot, Labuan Bajo, to jedno z gorszych miejsc w całej Indonezji w której byłem wiele i mam duża skalę porównawczą.

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 15:34 | 01.07.2012

dzieki za rady, a czy orientujesz sie czy na komodo faktycznie nie mozna zostac nigdzie na noc ? Pozdrawiam.

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 15:39 | 01.07.2012

jeszcze jedno pytanie, czy byles osobiscie na Rinca albo Komdo, jakie wrażenia, ile kosztuje wynajecie prywatnej lodzi , i ile trwa podróż na R lub K z checią przyjme wszelkie wskazówki dotyczące Bali i okolicy. Pozdrawiam.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 07:54 | 02.07.2012

byłem na obu wyspach, jest możliwość przenocowania w bungalowach na Komodo, ale z uwagi na obecność waranów wcale nie jest to atrakcyjne, po zmroku nie wyjdziesz na zewnątrz. Jedną z lepszych opcji jest wynajęcie łodzi na kilka dni, spanie na pokładzie, wyżywienie pełne w cenie. Przy 3 osobach płaciłem po 150 usd za trzy dni od osoby, odnośnie Bali szkoda się rozwodzić, to bardzo łatwa i przyjemna wyspa, weź skuter i objedź wszystkie zakamarki zatrzymując się tam gdzie Ci się spodoba

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 16:10 | 02.07.2012

dzieki serdeczne za podpowiedz, jak bede mial jeszcze jakies pytania bede pisal...
Dziekuje !

edekm1967 dołączył
27.12.2010

edekm1967 19:28 | 02.11.2012

Cześć
Pytanko - co oprócz Labuan w takim razie polecasz na Flores jako bazę wypadową na Rinca?. Może jest gdzieś w pobliżu miejsce z piękną plażą, rafą i fajnymi hostelami?. Czy pobyt na Flores traktowałeś jako tranzyt na Rinca, czy też jest coś w okolicach Labuan godnego zobaczenia. Pozdrawiam !!!!!

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 10:17 | 03.11.2012

Lanuan Bajo, to jedyny( najbliższy) port z którego z Flores popłyniesz na Rinca, możesz próbować też z Sape na Sumbawie, ale to dłuższa trasa.
Flores jest bardzo przyjemną wyspą, mało zadeptaną przez turystów i mocno niedocenianą. Jeśli lubisz poczuć bardziej lokalne klimaty, niż poruszać się po turystycznych szlakach jedź maksymalnie w kierunku wschodnim. Nie napisze Ci wprost co mam na myśli, ale jak zadasz sobie odrobinę trudu by poszukać, znajdziesz jedną z największych perełek Indonezji. Owocnego poszukiwania :)

Waldek123 dołączył
08.07.2010

Waldek123 08:19 | 29.11.2012

Cześć. Na Rinca można przenocować za zgodą szefa straży parkowej w domkach strażników. Z pewnością więcej zwierząt można zobaczyć wówczas o świcie, przy wodopojach. Są tam (poza waranami oczywiście) dzikie konie i dzikie bawoły błotne, które o innej porze dnia trudno spotkać. Turkus ma rację - Flores jest bardzo przyjemna - piękne widoki, mało cywilizacji, ponadto Polaków traktują tam b. życzliwie ze względu liczną obecność polskich misjonarzy, którzy budują nie tylko kościoły - również szkoły i szpitale. Uwaga: przejazd z jednego końca wyspy na drugi to minimum 2 dni. Bilet na public bus 2x ok. 100 k IGR
Pozdr
WW

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl