Forum dyskusyjne

czym podróżować po nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

bachoo dołączył
18.06.2012

bachoo 13:12 | 18.06.2012

Hello,
wybieramy w 3 osoby na objazdówkę po Nepalu. Głównie pod kątem fotograficznym. Czym najlepiej tam podróżować. czy jest sens np wynająć samochód, jeepa i jezdzic samemu? Kraj jest mało zurbanizowany więc czy nie ma problemu z zaparkowanie, zatankowaniem itp? Czy może lepiej auto z kierowcą, a może da rade po prostu autobusami, tylko z tego co słyszałem godziny odjazdów sa całkowicie nieprzewidywalne. autostop, pociąg?

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 15:07 | 18.06.2012

Autobusem dojedziecie wszędzie (o ile prowadzą tam drogi). Godziny odjazdów i czas przejazdu to zawsze niespodzianka. Przygoda gwarantowana, bo autobusami w Nepalu oprócz ludzi jeździ wszystko się zmiaści do środka i na dach - czasem jest tego więcej niż samych ludzi. Tak czy inaczej to najpewniejszy środek transportu w Nepalu.
Co do wynajmu nie sprawdzałem możliwości, ale też nie pamiętam żadnych wypożyczalni, ani też nie słyszałem od spotkanych turystów by ktoś podróżował w ten sposób.
Pociągi w Nepalu nie istnieją

bachoo dołączył
18.06.2012

bachoo 16:27 | 18.06.2012

dzięki za informacje. Tak myślałem :)

p01i dołączył
23.11.2011

p01i 17:30 | 18.06.2012

TATA (bus) wszedzie nie dojedzie...
np Lukla/Namche... itp wtedy samolot/trekking

bachoo dołączył
18.06.2012

bachoo 20:20 | 18.06.2012

a tak tak. to juz mam obczajone :)
a czy wiesz moze czy samolot z Syangboche Airport (to gruntowe lotnisko kolo namche bazar) zabiera turystów do lukli? albo od razu do kathmandu?

Wyatt dołączył
21.02.2013

Wyatt 22:43 | 21.02.2013

stary temat ale może komuś się przyda na przyszłość: można wypożyczyć motocykl lub skuter nawet na kartę z biblioteki :) poważnie, fajnie się jeździ, lepiej niż autobusem, swobodniej

Garibaldi dołączył
05.06.2012

Garibaldi 16:03 | 06.03.2013

Najlepiej - na piechote.
Trekking np. Ale tez rowerem gorskim. Mozna pozyczyc auto z kierowca, albo jeszcze lepiej jeepa z kierowca. Nie radze samemu prowadzic samochodu poza nielicznymi szosami. Mozna tez motocyklem.

Moge ci to zalatwic, jak chcesz. Ceny za jeepa sa dosc wysokie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl