Forum dyskusyjne

Ocena Planu Podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 20:28 | 21.06.2012

Bardzo proszę o ocenę tego planu i wskazówki (czy warto gdzieś zatrzymać się dłużej/krócej). Przylatujemy do Delhi 2.08 o 8;00 rano a wylot mamy z Mumbaju 21.08. Plan wygląda następująco:

2.08 - wieczorem - pociągiem do Waranasi.
3.08
4.08
5.08 wieczorem do Agry
6.08-8.08 - Agra
8.08-9.08 Jaipur
9.08 Ajmer (na chwilę)
10.08 Puszkar
11.08 Ajmer i pociąg do Mumbaju
13.08. Goa do 17.08? Później jeszcze raz do Mumbaju i lot do Polski.

Co o tym sądzicie? Czy jest to wykonalne? Oczywiście jestem świadoma,że wszytko nie pójdzie zgodnie z planem i na Goa mogę wylądować 15.
Proszę mieć na uwadze jeszcze to , że jest to pora deszczowa.

beesmark dołączył
23.06.2012

beesmark 10:46 | 26.06.2012

Na mój gust plan jest dość napięty. To będzie wycieczka w japońskim stylu. Ja jadę 17 lipca na 17 dni - do 3.08. Robię trasę Bombaj-Jaipur-Delhi-Agra-Varanasi-Bombaj wiec 6 miejsc, Ty robisz więcej w krótszym czasie. Na dobrą sprawę to będzie mój 'pierwszy raz' w Indiach więc nie wiem jak to działa na miejscu pociągi i w ogóle, ale a priori Twój plan wydaje mi się niebezpiecznie napięty...

Garibaldi dołączył
05.06.2012

Garibaldi 11:41 | 28.06.2012

Moim zdaniem - spoko.
1) Mozesz ewt. skrocic jeden dzien w Varanasi
2) W Agra nie ma co robic 3 dni - skrocilbym
3) Dodalbym Jodhpur autobusem z Pushkar albo pociagiem z Ajmer
4) Zdaje mi sie, ze jest pociag Jodhpur - Mumbai - reszta jak zaplanowalas

martynaslo dołączył
11.04.2012

Leila dołączył
02.08.2011

Leila 12:41 | 28.06.2012

Pamiętaj że masz 19 dni a Indie to kraj 10 razy większy od Polski jesli chodzi o powierzchnie. To oznacza ze wszedzie trzeba jechać pare ładnych godzin, a podróże w Indiach są dosyć męczące.
Poza tym czy rezerwowałas juz bilet na pociag do Waranasi? Jeśli chcesz jechac w nocy powinnaśwcześniej zarezerwować sobie miejsce w którejś z klas sleeper. Mi nigdy nie udalo sie zarezerwowac biletu na pociąg, który odjeżdza tego samego dnia. No chyba ze jakas droższa klasa.. ale wtedy nie poznasz prawdziwych uroków Indii :-) Pozdrawiam

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 13:51 | 28.06.2012

Spokojnie wszedzie zdąrzysz.... masz przejazdy pociągami w nocy .
Zgadzam sie ze Agra na 3 dni to dośc dużo (jeden dzien na Taj drugi na Miasta Umarłych i wieczirem dalej.
Bilety rezerwuj juz teraz.

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 18:52 | 01.07.2012

A moze dodac Delhi? To juz blisko...
Proponowalabym tak (spokojnie do zrobienia, tylko nie zwiedzaj wszystkiego co sie w przewodniku nawinie a kilka wybranych miejsc):
2.08 - wieczorem - pociągiem do Waranasi.
3.08
4.08 wieczorem do Delhi
5.08 Delhi (tylko nie fort ;))
6.08 na wieczor do Agry
7.08 Agra (o swicie Taj Mahal, potem Red Fort)
8.08 rano do Jaipur (Amber Fort i Światynia Malp)
W Ajmer i Pushkar nie bylam wiec dalej zostawiam
9.08 Ajmer (na chwilę)
10.08 Puszkar
11.08 Ajmer i pociąg do Mumbaju
13.08. Goa do 17.08? Później jeszcze raz do Mumbaju i lot do Polski.

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 19:25 | 01.07.2012

Słyszałam, ze na Delhi wystarczy przeznaczyć 1 dzień. Przylatuje o 8rano a wieczorem wyjeżdżam do Waranasi..

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:19 | 01.07.2012

oczywiście, że wystarczy, a masz może jakiś plan, czy może chcesz coś więcej zwiedzić niż okolice NDLS Railway Stations. Jeżeli lądujesz o 8 to zanim dojedziesz do centrum będzie około 10, znajdziesz hotel + orzeźwienie 11, i teraz pytanie co dalej ? Red Fort ? Jama Masjid ? Humayun Tomb ? Lodi Gardens ? Purana Qila ? Raj Ghat ? India Gate ? Birla Mandir ? Gurdwara Bangla Sahib ? Kościół Św. Piotra ? Światynia Hanumana ? Qutub Minar ? Safdarjung Tomb ? Indira Gandhi Smriti ? Mahatma Gandhi Smriti ? Swaminarayan Akshardham Temple ? Fort Siri ? Feroze Shah Khotla ? Jantar Mantar ? Fort Tughluqabad, ? ISKCON Temple ? Lotus Temple ? Neru Memorial Museum ? Connaught Place ? Nizzamuddin Complex ? Crafts Museum ? Chandni Chowk ? Old Delhi Railway Station ? Ajmeri i Turkman Gate ? St James Church ? ..... mogę jeszcze kilka wymienić.
Delhi już teraz tak nie przeraża i nie szokuje, aby od razu z niego uciekać. De facto 3-4 dni na Delhi jest to mało czasu, ale kwestia co się chce zobaczyć, żeby potem powiedzieć, że było się i zna się Delhi :)

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 10:51 | 03.07.2012

CZY KTOŚ POMOŻE MI ZAREZERWOWAĆ BILETY? NIE MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ,a dopiero teraz okazało się, że trzeba wysyłać paszport/wizę żeby otrzymać kod. Może ktoś użyczyłby mi swoje konto tylko na czas zakupu biletów? Bardzo proszę.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 16:33 | 03.07.2012

Ale bilety na co? Na pociąg? Rezerwuj u pośrednika np tu: www.cleartrip.com/trains,  samolot też tam zarezerwujesz, żadnych kodów i wysyłania czegokolwiek, a prowizja jakaś groszowa, niezauważalna (jeśli w ogóle jest). Rezerwujesz, płacisz kartą, drukujesz bilet, który pokazujesz potem konduktorowi - i tyle. Twoje nazwisko będzie na liście koło drzwi wejściowych do Twojego wagonu i na tablicy na dworcu. Polecam samolot z Goa do Mumbayu, jest niedrogi i jesteś na lotnisku z którego wracasz. Pociąg jedzie długo, a każdej chwili na Goa będzie Ci szkoda. Ja byłem w Arambolu - ostatniej ostoi luzu. Resztę plaż opanowali rosjanie i spora ich część jest niestety stereotypowa.
Co do planu to moim zdaniem zdążysz, ale... delhi jednak warto zobaczyć. Przylecisz zmęczona po kilkunastogodzinnym locie, potem zmiana strefy czasowej, następnie cały dzień zwiedzanie delhi i pociąg nocny do varanasi... no to trochę plan dla cyborga. Żeby szybko zwiedzić delhi weź riksiarza (nie taxę - bo się wszędzie wciśnie) i pokaż mu co chcesz zobaczyć, dogadaj cenę i oglądasz. Nie daj się tylko naciągnąć na wizyty w sklepach u szwagra, bo stracisz dużo czasu. Nie zwiedzaj bzdur typu Gate of India, bo szkoda czasu na megalomańskie kompleksy małych ludzi. W Varanasi 3 dni nie ma co robić, w przereklamowanej i zasyfiałej do bólu (oprócz oczywiście Taj Mahal) Agrze też. Pushkar to miasto hippisów, zwiedzania tam mało, za to fajny klimat i tu właśnie bym został dłużej... (polecam bang lassi...). Mumbay bym olał pod kątem zwiedzania. Zwróć uwagę na długości przejazdów pociągów, bo odległości są potężne a pociągi nie spieszą się, no i przyjmij, myśl, że w Indiach nie da się niczego szybko załatwić.
Ja osobiście też olałbym Varanasi, nie lubię takich klimatów - zwykła umieralnia i spalarnia zwłok - przygnębiające i śmierdzące. A w zamian wolałbym zobaczyć Hampi, Ellorę, czy nawet Khajuraho i Orcchę.
No i cóż... życzę wielu wrażeń.

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 16:39 | 03.07.2012

Dzięki! Na pewno skorzystam z Twoich rad! Niestety,ale podobno jest jakieś nowe rozporządzenie i trzeba się zarejestrować. Kiedy klikam book pojawia się informacja: We hate to interrupt your booking but IRCTC, our trains partner, requires you to register with them before you can go ahead. We realise this might be a painful process but we’ve tried to simplify it as much as possible.

Żeby to zrobić, muszę podać indyjski numer telefonu na który zostaje wysłany specjalny kod.

Ponawiam prośbę.

Martyna

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 17:22 | 03.07.2012

Każdy ma swoje zdanie i każdy znajdzie w Indiach coś dla siebie.
Ja osobiście bardzo lubię Varanasi, poranek na ghatach, potem stare Varanasi, potem Sarnath, potem obowiązkowo wieczorna puja Ganga Aarti.
de facto wszystko do zrobienia w 1 dzień, może w 2 z dłuższym spacerem po ghatach. Kłopotliwy jest tylko przejazd pociągiem ze względu na czas i ewentualne opóźnienia, które mogą rozwalić dzienny plan. AGRA to nie tylko Taj i Fort, to jeszcze grobowiec Akbara w Sikkandrze, to także mały taj - Tomb of Itimad-Ud-Daulah, oraz przy założeniu podrózy pociągiem Agra - Jaipur warto z Agry wynająć taxi i zwiedzić Fathepur Sikri.
W Puszkarze w sumie teraz, gdy nie ma de facto jeziora nic się nie dzieje, miasteczko przyjemne i kolorowe, ale jakoś nie byłem tam dłużej niż pół dnia.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 17:20 | 03.07.2012

Nooo... lipa, próbowałem jeszcze na yatra.com i podobnie. W zeszłym roku w listopadzie nie było żadnych problemów. Zdaje się, że zrobisz to dopiero jak będziesz w indiach. Kup starter np. airtel i będziesz miała numer lokalnych linii telefonicznych (można kupić już na lotnisku), a adres podasz na hotel. Starter i tak warto kupić, bo koszt wysłania smsa lub rozmowy do polski jest dużo niższy. Na miejscu też możesz kupić bilety w "biurze podróży", jest ich pełno, pobierają opłatę, ale niewielką, i tak wychodzi tanio. W delhi na pahara ganj jest wszystko - tanie hotele, kafeje internetowe i te biura, no i dworzec new delhi, tylko nie wiem, czy akurat ten do varanasi

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 17:34 | 03.07.2012

Jeszcze jedno, to jest taka pora, że nie powinno być problemu z bookowaniem biletu na dzień czy dwa do przodu. Sprawdź tylko, czy nie mają jakiegoś święta, bo mają ich sporo. Po przyjeździe kup kartę prepaid, usiądź na internecie, albo w biurze, pobookuj bilety wg Twojego planu, albo przynajmniej te pierwsze i będziesz mieć dzień albo dwa na zwiedzanie delhii (a jednak). Możesz też zabookować bbilety na dworcu np. new delhi koło pahara ganj. Jest tam na piętrze tourist biura czy jakoś tak, tam trzeba wypełnić kwit z numerami i nazwami pociągów, odstać w kolejce (w tym czasie co jedziesz może jej nie być) i pani/pan za ladą wszystko pobookuje. W listopadzie było tam chyba z milion turystów, więc zrezygnowałem i załatwiłem wszystko przez internet. Być może tam też można sobie ten numer załatwić.

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 10:23 | 14.07.2012

Na to co wymieniłeś, to i 3 dni mało. Masz racje, po co tak szybko uciekać z Delhi, to jedno z najciekawszych miast w Indiach, tylko trzeba właściwie patrzeć? Ponadto po locie noc w sleeper class, to raczej hardcore. Zawsze proponuje 2 dni w Delhi, aby po locie mieć noc w hotelu.

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 23:13 | 03.07.2012

Rzeczywiscie nie zauwazylam ze startujesz z Delhi, ale zostatabym juz jedna noc wiecej... Radze dobrze sprawdzac z ktorej stacji odjezdza pociag, ja pedzilam na New Delhi, a pociag sobie odjechal z Old Delhi, na wydruku nie bylo to takie jasne ;) Polecam cleartrip.com, chociaz po niewykorzystanym bilecie kasy nie widac, czy komus oddali kase???

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 08:08 | 04.07.2012

Słuchajcie,

numer można sobie załatwić. Napisałam prośbę w grupie INDIA na Cauch Surfingu i zgłosiło się kilka osób chętnych z pomocą. Podali mi numer, dostali hasło i wysłali kod. JA jednak mam nadal problemy,bo nie dostałam maila zwrotnego z jednorazowym hasłem (do aktywacji konta na IRCTC potrzebne są aż 2jednorazowe hasła) ale wiele osób napisało mi, że nie jest konieczne kupno biletów teraz,a dopiero po przyjeździe w biurze dla obcokrajowców (IRCTC podobno na codziennie określoną ilość wolnych miejsc dla nas). Czy ktoś z Was z tego korzystał?

Jaką dzielnicę w Delhi polecacie na tani, fajny hostel dla backpackersów?

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 13:44 | 14.07.2012

napisz do hotelu w którym zatrzymasz się po przylocie i poproś o załatwienie biletów, my tak zrobiliśmy wprawdzie nie meli w nim akurat agencji turystycznej ale spróbowaliśmy w innym , do którego mailowaliśmy w sprawie noclegów i się udało , faktycznie trzeba im było wysłać skany paszportów , zdaje się ze po zapłaceniu kasy wyslali nam bilety na maila - ważny kod paskowy i po krzyku było wszystko działało

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 10:34 | 14.07.2012

Niestety ale nie mogę się zgodzić z powyższa opinią. Indie to nie kraj oferujący super widoki, ładne zdjęcia i ... następne miejsce.
Pominiecie Varanasi jeżeli nie jest się bardzo ograniczonym czasem to absurd.
Również Mumbai jest bardzo ciekawy.
Gate of India nie istnieje. Jest albo India Gate w Delhi, albo Gateway of India w Mumbaju. Jeżeli autorowi niniejszego postu chodziło o India Gate w New Delhi, to tak jakby Grób Nieznanego Żołnierza nazwał megalomańskim kompleksem małych ludzi.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 15:41 | 06.07.2012

Czytać, czytać... i do tego ze zrozumieniem
O biurze Ci już napisałem, to te na 1 piętrze na dworcu New Delhi, a dzielnica dla backpakersów jest tuż obok (też pisałem) Pahara Ganj, (przeczytaj dokładnie mój post - masz tam wszystko dokładnie opisane) tam masz sporo hoteli w przedziale 400-600 rupii za pokój 2os.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 09:53 | 04.07.2012

Old Delhi to DLI na bilecie, a New Delhi to NDLS

poza tym w każdym pociągu jest określona quota (grupa) miejsc :

1. GN General Quota
2. LD Ladies Quota
3. HO Head quarters/high official Quota
4. DF Defence Quota
5 PH Parliament house Quota
6. FT Foreign Tourist Quota
7 DP Duty Pass Quota
8 CK Tatkal Quota
9 SS Female(above 45 Year)/Senior Citizen/Travelling alone
10 HP Physically Handicapped Quota
11 RE Railway Employee Staff on Duty for the train

czasami jest tak, że miejsca w poszczególnych grupach się skończyły i wtedy np w systemie rezerwacyjnym choćby na stronie kolei będzie zaznaczone, że miejsca są ale w danej grupie.
Dla obcokrajowców najważniejsze są trzy: General Quota (ogolnodostępne) - tych jest najwięcej , Foreing Tourist Quota - tych jest mało na każdy pociąg i miejsca są do kupienia w kasach dla obcokrajowców np w NDLS na pierwszym piętrze, oraz TATKAL Quota - gdy nie ma miejsc, często te są, ale wtedy płaci się za całą trasę po której jedzie pociag,

Najłatwiej i najczęściej bez problemów można kupić bilety w Tatkal.

jaco dołączył
13.05.2008

jaco 15:33 | 04.07.2012

cze wczoraj rano wróciliśmy z Indii / 4osoby/, więc kilka info na gorąco.Biletów nie mieliśmy na pociągi.Taxi pre-paid 300Rs , metro 80 Rs .Bilety załatwiliśmy na miejscu po wylądowaniu na stacji New Delhi / standardowo biuro rezerwacji na pierwszym piętrze / około 30 osób w kolejce/ , wypisaliśmy zamówienia na bilety bez wpisywania numerów pociągów , znaleziono nam bilety na ten sam dzień do Varanasi , dwa dni później do Khajuraho i dzień później do Agry. Potem kombinowaliśmy bilety na różnych stacjach , dla ułatwienia bilety zawsze kupujemy nie w ticket office ale w reservation office , przeważnie znajdują się w budynkach nie głównych ale gdzieś obok lub po drugiej stronie stacji za wszystkimi peronami np. za 16 .Pociągi najlepiej brać SL tańsze i wygodne , aczkolwiek w jeden dzień wentylatory nie dawały rady i nawet "tubylcy" na pierwszej stacji ruszyli tabunami po wodę.Dwa razy mieliśmy bilety z tzw. waiting list , raz 38-40 drugi 56-60 , za każdym razem dostaliśmy miejsca / na godzinkę przed można podejść do kas i napiszą które miejsca bez nie potrzebnego szukania list na peronach / raz ich nie było w ogóle/.Oczywiście pociągi najlepiej wieczorkiem lub w nocy , Prześcieradła zszyte w mumię , śpiwory nie przydały się w ogóle
Nasza trasa Delhi-Varanasi-Khajuraho-Orccha-Gwalior-Agra-Jaipur-Delhi .Na Agrę dwa dni wystarczy, Varanasi dwa dni.Stawki za wyminę walut dolar-55 rupi , euro -70 rupi . Noclegi w hostelach hotelach od 300 do 500 rupi za dwie osoby .Woda 15 rupi . Wycieczki jednodniowe np.po Orccha ,Kjaruhao,Gwalior około 500 rupi za motoriksze / 4 osoby/ , dobra alternatywa jeśli chcesz dużo zobaczyć bo odległości między ciekawymi miejscami kolosalne.Jak jakieś konkretne pytania pisz na priv.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 14:55 | 15.08.2012

Jak długo trwała wasza podróż? Pytam bo wybieram się na początku listopada (23 dni) i mam podobny plan trasy: Delhi-Jajpur-Agra-Orccha-Khajuraho-Varanasi-Darjeeling-powrót samolotem z Bagdogry do Delhi. Czy to jest wykonalne? Nie chciałbym gonić "z wywieszonym językiem".

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 13:32 | 14.07.2012

zgadzam se z Garibaldim Agra 1 dzień starczy może 2 jeśli z fatehpur sicri choć myz załatwiliśmy wszystko łacznie z Red Fort i Taj w jeden dzień - i tak jest z większością miast 1 góra 2 dni starczy chyba,ze lubisz siedzieć z brodaczami palić z nimi zioła i sluchać ich rad życiowych
osobiście między Waranasi a Agrą wcisnąłbym Khajuraho tam jest naprawdę ekstra - dużo bardziej mi się podobało niż w Agrze. Wielu twierdzi ,ze to za szybko i nie da się poczuć klimatu Indii- uwierz nie da się nie poczuć klimatu Indii Indie wciskają się każdym otworem
- 200 km od Mumbaju jest Aurangabad a obok wspaniale jaskinie w Elurze cos innego - a Jajpur j Dzodpur czy inne miasto w Radzastanie to bez różnicy prawie

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 13:36 | 14.07.2012

my z laczka zeszliśmy Dehli w 2 dni pierwszy po przylocie Old Delhi i Fort a o 17 wyjazd do Waranasi i ostatni dzień przed odlotem nowsza część z grobowcem , bramą indii itp - Pamietaj że miasto jest ogromniaste ale wiel można sobie odpuścić - Czerwony fort czy Stary fort jeśli widziało się w Agrze - to sa podobne

Firdos dołączył
16.07.2012

Firdos 10:06 | 17.07.2012

Dziendobry, Jestem Firdos Alam, mieszkam w delhi, uczylem sie jezyka polskiego w Indiach. Chce poinformowac, że Delhi jest duzy miasto, jak Stary Delhi i Nowe Delhi, w delhi muszi mieszka 2 dini.
Pozdrawiam z Indi,
Firdos
firdos_du@yahoo.co.in

ArchitekciPodróży dołączył
14.06.2012

ArchitekciPodróży 22:43 | 17.07.2012

Obecna pora nie jest najlepsza do podróżowania w okolicach Waranasi - 35-37 stopni i bardzo duża wilgotność dadzą Ci się we znaki, dlatego rozważyłbym zostanie tam jeden dzień krócej.

Na Agrę przeznaczyłbym 1 dzień (zamiast dwóch) o ile chcesz zobaczyć tylko Taj Mahal, Czerwony Fort i któryś z okolicznych mauzoleów.

Jaipur - 1,5 dnia powinno wystarczyć do zobaczenia obserwatorium, pałacu i świątyni małp (zdecydowanie polecam tą ostatnią, szczególnie w godzinach wieczornych - magiczny klimat).

W Puszkarze są tanie noclegi w dobrych cenach (ok, 150 rupii), a samo miasteczko jest przyjemne do pochodzenia po nim (urokliwe wąskie uliczki, małpy). Za 450-500 rupii możesz pojeździć 3-4 godziny na wielbłądzie po pustyni i zobaczyć mieszkających tam nomadów (jest również opcja noclegu na pustyni). Zostałbym tam na noc, żeby nie robić wszystkiego w pośpiechu.

Jeżeli planujesz poruszać się pociągami polecam od razu kupić lokalną kartę SIM i zarejestrować się na ClearTrip.com - rezerwacja pociągów online.

Czy to Twój pierwszy wyjazd do Indii?

Pozdrawiam i powodzenia!
Mateusz Paprocki, Architekt Podróży.

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 22:45 | 17.07.2012

Tak, pierwszy. Jedziemy we 2. Dziękuję za rady. Jedziemy jeszcze do Udajpuru przez co rezygnujemy z Jaipuru chyba...
Około 13 chcę być w Bombaju tak żeby odpocząć do 178 na Goa.. mam nadzieję, że mimo pory deszczowej będzie tam fajnie:)

ArchitekciPodróży dołączył
14.06.2012

ArchitekciPodróży 23:22 | 17.07.2012

Bombaj jest najbardziej "europejskim" miastem w Indiach, tak więc wybrałaś dobre miejsce na odpoczynek :)

Jeżeli będziesz potrzebowała pewnego transportu - zawsze wybieraj pociąg, Bilety kupuj w kasach dla turystów na dworcach - na większych możesz dostać bilety z puli dla turystów i kobiet.
Drogi w Indiach są BARDZO...specyficzne, a spóźnienia autobusów 3 i więcej godzin (mój "rekord" - ponad 6 godzin spóźnienia na trasie zajmującej normalnie 6 godzin) to niestety norma (za wyjątkiem Volvo - te jeżdżą bardziej planowo).

Indie są piękne, ale wg mnie trzeba szybko porzucić nasze zachodnie pojęcie czasu żeby bardziej móc się cieszyć spędzonymi tam chwilami.

Powodzenia w podróży!

Mateusz Paprocki, Architekt Podróży.

martynaslo dołączył
11.04.2012

martynaslo 11:14 | 18.07.2012

Nie wybrałam odpoczynku w Bombaju a w Goa (nie wiem czy mój poprzedni post był jasny). Czy ktoś był na Goa w porze monsunowej? Którą miejscowość moglibyście polecić?

Firdos dołączył
16.07.2012

Firdos 23:36 | 20.07.2012

jesli u potrzebuje pomocy w Delhi moge ci pomoc,Moge pokazac wszystkie zabytki i miejsca Turistyczna.o kontakt prosze napisz email do mnie.
pozdrawiam z Indii,
Firdos
firdos_du@yahoo.co.in
+919971032606

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl