Forum dyskusyjne

UWAGA To ważne dla wybierających się do Indii Kolejne utrudnienie w ruchu wizowym

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

rajscy2012 dołączył
19.01.2012

rajscy2012 10:34 | 22.06.2012

Kolejne utrudnienie w ruchu wizowym do Indii!!!!
Jeżeli wybieracie się do Indii i macie zamiar zobaczyć przy okazji Nepal lub inny kraj w Azji, może was spotkać bardzo przykra niespodzianka.
Mając turystyczną wizę wielokrotnego lub dwukrotnego wjazdu, muszą minąć 2 miesiące pomiędzy kolejnymi wjazdami do Indii.
To znaczy, że jeżeli wyjedziecie z Indii, wpuszczą was dopiero za 2 miesiące od daty pierwszego wjazdu!!!!!
Wielu turystów indywidualnych, a także zorganizowanych wybierając się do Indii, zwiedza także Sri Lankę lub Nepal. W przypadku Nepalu najczęściej wygląda to tak, że ląduje się w Delhi, potem zwiedza się Agrę I Waranasi, a potem pociągiem I autobusem jedzie się do Kathmandu.
W obecnej obecnej sytuacji ta wersja jest niemożliwa!!!!! Nie wpuszczą was po tygodniu, czy dwóch z powrotem do Indii. Nadal jednak można te wyjazdy połączyć z tą różnicą, że musicie wylądować w Kathmandu lub Colombo, a dopiero po zwiedzeniu tych krajów udać sie do Indii.
Więcej na temat moich perypetii z powrotem do Indii na:
rajscy.blogspot.in/2012/06/uwaga-kolejne-utrudnienie-w-ruchu.ht  ml

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 11:44 | 22.06.2012

nie siej popłochu, przepis istnieje od paru lat, tylko trzeba poszukać w wiarygodnych źródłach.

z Twojego blogu wynika, że wjeżdżałeś z Singapuru do Indii. Singapur nie jest państwem ościennym wg przepisów imigracyjnych Indii i dlatego byś nie wjechał.
Dwumiesięczna przerwa NIE DOTYCZY podróży między Indiami a "explicitly named: Nepal, Bhutan, Maldives, Sri Lanka, Thailand " .... Singapur nie został wymieniony.

rajscy2012 dołączył
19.01.2012

rajscy2012 15:09 | 22.06.2012

Ok, to proszę o podanie tych wiarygodnych źródeł, bo mnie na lotnisku wyraźnie powiedzieli, że to jest NOWY PRZEPIS

aurox dołączył
17.03.2010

aurox 15:18 | 22.06.2012

Przepis znany od dawna, nic nowego.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:22 | 22.06.2012

poszukaj sobie na forach choćby i na tym jak i na stronach immigration departament of India,

Following clarifications may be noted:

(I) Foreigners holding Tourist Visas, who after initial entry into India plan to visit another country largely on account of neighbourhood tourism related travel, and re-enter India before finally exiting, may be permitted two or three entries, as the case may be (need based), by the Indian Embassies/Consulates subject to their submission of a detailed itinerary and supporting documentation (ticket bookings). If they are already outside of their country of origin, they can also get such an endorsement from the nearest Indian Embassy/Consulate.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:14 | 22.06.2012

Wjeżdżałem 1,5 roku temu z Indii do Nepalu lądem, a potem wracałem do Polski też przez Indie i ten przepis już był. Nie było problemu z powtórnym wjazdem ponieważ wracałem z państwa ościennego. Zanim coś napiszesz lepiej to dokładnie sprawdź, bo nie ma nic gorszego niż błędna lub niekompletna informacja.
Zbyszek

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:50 | 22.06.2012

przepis jest stosunkowo nowy bo wprowadzili go chyba 2 albo 3 lata temu

rajscy2012 dołączył
19.01.2012

rajscy2012 16:55 | 22.06.2012

Zgłosiłem to już do moderacji. Chyba macie rację. Mnie powiedziano, że to NOWY przepis, który dopiero wszedł i na nowych wizach jest juz o tym informacja. Ja na stronie Ambasady Indii w Polsce nie znalazłem tej informacji. Za zamieszanie przepraszam, było niezamierzone

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 17:14 | 22.06.2012

nie nie trzeba moderować, jakbyś napisał, że w Tajlandii miałeś problem to wtedy bym się zastanawiał czy coś się zmieniło, ale z Singapuru czy Malezji to bez dwóch zdań - 2 miechy GAP i tyle :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:10 | 22.06.2012

Też mi się wydawało to cokolwiek dziwne. Przecież to podważa sens tej wizy dwukrotnej do Indii

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:32 | 22.06.2012

Smoku nie do końca, jeżeli masz wizę dwukrotną i na przykład lecisz do Indii potem wylatujesz choćby np do Singapuru to na dwukrotnej jeżeli nie ma 2 miesięcy to Cię nie wpuszczą. Natomiast jadąc np do Nepalu 2 miesiące nie obowiązują, ale nie wjedziesz z powrotem na wizie jednokrotnej tylko musi być dwukrotna. Hindusi musieli długo myśleć zanim to wdrożyli w życie

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 13:54 | 23.06.2012

Z tym długim myśleniem, to bym się nie zgodził. Kiedy wprowadzili w życie ten przepis, to wielu turystów utkwiło przede wszystkim w Nepalu. Już wtedy były głosy, że więcej z tego będzie kłopotu niż korzyści. I dziś jest to jakiś tam problem.
Niestety tak się kończy, jak specjaliści od bezpieczeństwa biorą się za regulacje turystyki. Ale mimo uwag rzeczowych, lub złośliwych, nie słychać, aby planowano ten przepis znieść.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl