Forum dyskusyjne

Dziś wylądowałem Filipiny Cebu o 24 00 10 07 2012 POMÓŻCIE

kategoria podróże po świecie

markus777 dołączył
21.02.2012

markus777 21:57 | 09.07.2012

Witam po 30h podróży z Polski przez frankfurt- Seul-Cebu jestem na miejscu
miasto troche brudne nieciekawe ceny nie wiem skąd biorą taxi z lotniska obojetnie gdzie 480 peso nie chcą się targować w końcu wyszedłem kawałek za bramki i dogadałem się z taksówkarzem jeżdziliśmy przez 1,5h po różnych hotelach on mówi że max doba 600 wchodzę do hotelu 1600 1800 i w ogóle nie chcą rozmawiac w końcu znalazłem hostel za 806 peso doba do 11 przyjechałem o 3:30 .
z taksówkarzem się dogadałem w miarę 5 euro i 4 usd więc jestem zadowolony i teraz muszę uciekać tylko jakby ktos miał jakieś fajne miejsce na miesiąc to proszę o propozycję do usłyszenia

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 09:44 | 12.07.2012

O rany! Było w wątku o długim i tanim pobycie na Filipinach - przeklejam:

Mogę ci powiedzieć gdzie ja nocowałam:
- w La Guardia Hotel (laguardiahotelcebu.com/)  - ostatnio mają tam jakąś promocję więc jest trochę taniej. Ja płaciłam 550 pessos za double room, ekonomiczny. Miał klimę, telewizor, łazienkę, ale nie miał okna (net tylko w lobby). Przede wszystkim lokalizacja jest straszna, bo jesteś w samym centrum syfu - downtown, dlatego nie polecam. Ja po pierwszej nocy przeniosłam się do kolejnej lokalizacji.
- dużo lepszym miejscem na nocleg okazał się Cebu Guest House na Mango Avenue (cebuguesthouse.com/about_us.php).  Za double z fanem płaciłam 650 pessos, przy czym łazienka była wspólna, ale cały guest house jest bardzo fajnie zorganizowany, ma wspólne przestrzenie z tv, wspólną kuchnię do użytku, w miarę zaciszne miejsce ze stolikami do spędzania czasu na zewnątrz, no i wifi za darmo. Mają też pokoje z klimą i dormsy - dla każdego coś miłego. Pokoje z wiatrakiem mimo tej samej ceny są bardzo różne - niektóre bardzo przyjemne, a inne klitki. Bardzo fajna lokalizacja guest housu - blisko centrum, ale nie w samym syfie, niedaleko duży park (po drodze do centrum handlowego - Ayala). Samo centrum handlowe Ayala (i od razu zaznaczam, ze nie jestem miłośniczką takich miejsc) jest chyba jednym z najprzyjemniejszych w Cebu - mam na myśli konkretnie duży dziedziniec centrum z przyjemnym parkiem, gdzie można wypić sobie piwko i zagryźć czym kto lubi.

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 18:37 | 05.08.2012

Welcome in Philippines,wlos mi sie jezy jak widze frycowe jakie placicie,nigdy nie bierzcie taxi ktora stoi obok lotniska,kilka metrow po schodach vis a vis glownego wyjscia sa normalne taxi i cena by dojechac do hotelu np.Grand Prix na Mango Avenue to 200 peso
a hotel 900 peso w recepcji pytaj o Grace to moja znajoma i da rabat
pokoje czyste z lazienka klima tv i wi-fi

Cebu wogole to lipa radze omijac to miasto chyba ze na krotki shopping w SM lub Ayala oraz niepowtarzalne night life na Mango Avenue...jest co ogladac

jak wczesniej pisalem osiedlilem sie na Bohol-Panglao wraz ze znajomymi z PL,kupilismy domy w super miejscu i cieszymy sie zyciem

jesli ktos chce odwiedzic Bohol (a powinien) niech sie odezwie pod meribel@wp.pl
mozemy pomoc w noclegach,wycieczkach (Chocolate Hills,Tarsier Farms,Loboc Rafting,Waterfalls Bath,Diving Center) i wogole doradzic w roznych tematach
powiem jedno Bohol-Panglao to strzal w 10tke jesli ktos chce sie tu osiedlic,warte zobaczenia jest tez Palawan,Malapascua i Bantayan gdzie mieszka Grochu z www.breakdacycle.com 
oczywiscie to dotyczy Visayas

loty preferuje Air Berlin-Bangkok przez Manile do Tagbilaranu,w dwie strony 890 euro lub Qatar Airwais,naturalnie sa nieco tansze loty Aeroflotem ale to droga przez meke...

pozdrawiam wszystkich globtroterow
Pedrittos

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl