Forum dyskusyjne

Syria-wrzesień 07

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

szami dołączył
02.06.2007

szami 20:11 | 02.06.2007

Wybieram się do syrii na miesiąc czasu. Od 30sierpnia do 1 paźziernika
Chetnych zapraszam
Pozdrawiam

elor8 dołączył
20.06.2004

elor8 16:30 | 20.06.2007

hej, ja bylabym zainteresowana...

napisz prosze jaki dojazd planujesz i cos o przewidywanym budzecie

pzdr

e.

szami dołączył
02.06.2007

szami 19:39 | 20.06.2007

hej, ja lece samolotem.
bez transportu 1000-2000 na życie, tam jest bardzo tanio, wiec majątku sie nie wyda. ja na siebie licze 2000pln ,ale mam zamiar sie obkupić tam roznosciami
gg-3752598-tu lepiej rozmawiac

blt dołączył
13.12.2007

blt 10:36 | 20.02.2008

i byłeś? Możesz coś bliżej, napisać? Myśle o przełomie kwietnia i maja o Syrii i Jordanii (ok. 2,5 tygodnia). Planowałam przemieszczenie sie samolotem z damaszku do ammanu i z powroem. pozostałe trasy chciałabym lokanym transportem. Jaki on jest? Jak jest z bazą hotelową (chodzi mi o tanie, nawet spartańskie warunki). Poza tym wiza - rozumien że w ambasadzie w warszawie dostanę wizę wielokrotną do Syrii. Czy można na lotnisku w ammanie dostać wizę jordańską? Co trzeba mieć (zdjęcia?, wniosek?) ile kosztuje? dzięki za wszystkie info

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 10:48 | 20.02.2008

czesc,
nie wiem jak z Syria, w kazdym razie wize do Jordanii kupujesz na lotnisku
pzdr
s.

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 08:54 | 21.02.2008

bylam w styczniu w syri i jordanii. Odleglosci sa bardzo male. podroz z Ammanu do Damaszku trwa ok 3 godzin autobusem, sa dobre polaczenia. Lokalny transport go glownie busiki (dosc sporo) i taksowki (trzeba mocno negocjowac po arabsku:)) Wize do Jordanii kupuje sie na granicy, wiec pewnie na lotnisku tez. Ale rozwaz, czy jest sens latac z damaszku do ammanu i z powowrotem, to naprawde bardzo blisko. Wiza kosztuje 15 dinarow (ok 15 euro). Hotele sa. W maju pewnie bedzie cieplo wiec polecam spanie na dachach hoteli. W zimie wymarzlismy:) ceny holeli byly srednio 1,5 drozsze niz opisane w LP. Wize syryjska (wniosek+zdjecie) zalatwiasz w warszawie, nie musisz osobiscie, ale potrzebne jest upowaznienie. aha, po syrii fajnie sie podrozuje stopem, ludzie sa przemili, chetnie sie zatrzymuja:) po jordanii jest zwyczaj, ze zatrzymuja sie osoby, ktorym trzeba zaplacic za przejazd, dlatego najlepiej dopytac na poczatku, zanim sie wsiadzie.

blt dołączył
13.12.2007

blt 10:41 | 21.02.2008

dzięki, no faktycznie lepiej podrózować lądem niż samolotami, skoro jest blisko (nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak blisko). już właściwie na 99% zdecydowałam się na ten wyjazd, nie mam jeszcze przewodników, podobno LP wyszło w tym roku Syria i Liban, Jordania jest sprzed 2 lat.
jakby coś to jeszcze będę pytać ;-)

luksen dołączył
24.11.2006

luksen 20:08 | 21.02.2008

samoloty odradzam. transport londem jest wzorowy i tani.

blt dołączył
13.12.2007

blt 20:15 | 21.02.2008

Londem, londek zdrój, Londynu nie ma . "Lądem" się pisze ;-))))). Poza tym masz rację.

szami dołączył
02.06.2007

szami 13:13 | 22.02.2008

Hej wize załatwiłem w warszawie, mozna nawet dostac w ten sam dzien jak sie poprosi.
Ja lecialem samolotem w obie strony przez wieden.
Jak masz lonely planet to niezginiesz, fajnie tez miec karte isic. ja byle we wrzesniu bylo strasznie gorąca, ale nawet do 50-60 stopni jest sie wstanie przyzwyczaic, tam nie ma wilgotnosci.
Hotele są spoko i tanie, w najtanszym w jakim spalem kosztowal 150 funt ow, czyli 3 dolary. a najdrozszy kolo 500 funtow wiec i tak niedrogo. mozesz sobie przechodzic targiem i probowac jeszenia, to ciasteczko to winogronek, przechodzisz targ jestes najedzony i nic nie placisz, tak samo jak chcesz cos kupic, tarruj sie pros o sok i herbate, pogadasz napijesz sie i nie trza nic kupowac. a taks owkarze to skurw..... zanim pojedziesz karz wlaczyc taksomierz albo ustal cene kursu. max 100 funtow i objedziesz cale miasto. jak widza bialego mysla kasa wiec trza uwarzac. ale jak masz glowe na karku to nie dasz sie sfrajerzyc:)

blt dołączył
13.12.2007

blt 15:15 | 22.02.2008

no dzieki, W maju będzie pewnie chłodniej. Twoje sposoby na tanie podróże są godne uwagi i bbb wesołe ;-)))). Postaram nie dać się sfrajerzyc. Szukałam połączeń i widze, że do damaszku tanio jest tureckimi liniami, zainteresuję się tym bliżej. pozdro. B.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl