Forum dyskusyjne

Oceny zdjec w skali 1-6 Admin sonduje

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:55 | 06.06.2007

Witajcie
Czy uwazacie ze nalezaloby zwiekszyc skale ocen z 1-5 na 1-6?
Czy jest taka potrzeba? Argumenty? Kilka osob to sygnalizowalo.
Co wtedy zrobic ze starymi zdjeciami, zeby nowe nie mialy zanizonej oceny?
Zastosowac przelicznik?

pozdrawiam

GlobAdmin

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:01 | 06.06.2007

Po co?Wystarczy nie szafowac '5'...jeżeli ktos prawie kazde zdjęcie ocenia na 5,to faktycznie widząć jakieś wyróżniające się zdjęcie może odczuwac brak noty ''6''...Nie tędy droga..zaraz ktos poprosi o siódemki itd..

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 23:11 | 06.06.2007

zgadzam się z poprzednikiem. zostawmy skalę taka jaka jest. Tylko w galerii, przy poszczególnych państwach, na górze umieściłbym najwyżej oceniane miniaturki zdjęć, jako nagroda dla najlepszych fotografów.

12250 dołączył
21.06.2005

12250 01:08 | 07.06.2007

Byłem jedną z tych osób, która proponowała zwiększenie skali ocen. Ja nie zwracam aż tak drastycznie uwagi na perfekcję techniczną zdjęć, bo jak już wielokrotnie pisałem tu prezentują swe prace głównie amatorzy. Nie znaczy to jednak, że tej perfekcji nie cenię. Cenię, nawet bardzo! Właśnie dla takich "perełek" brakowało mi tej "6". Dla oceniających nieco surowiej niż ja ("kasy1" się do nich zalicza), ta innowacja wydaje się niepotrzebna. Każda ocena zdjęcia jest subiektywna.
Kiedyś w szkolnictwie istniała skala ocen 2 - 5. Zwiększono ją, bo takie były sugestie nauczycieli. Teraz jest 1- 6. Wydaje mi się, że było to słuszne posunięcie. Może i w naszym przypadku tak będzie? Nie uważam, by po wprowadzeniu "6" były naciski aby wprowadzić "7". Ja na pewno nie będę się tego domagał.
Jest tylko problem, który zasygnalizował Admin. Dotychczas oceniane zdjęcia będą miały zaniżone noty. Nie wszystkie jednak. Tylko te, które dostały "5", a zasługiwały na "6", bo inne powinny mieć takie oceny jakie mają dotychczas. W moim przypadku tych zdjęć "skrzywdzonych"jest kilkanaście. Ja jestem w stanie w miarę sprawnie wyszukać te "Fotografie" i pozamieniać im "5" na "6" (bez dodatkowego "punktowania"). Przy takiej ilości oceniających może to być jednak sporym problemem. Wprowadzenie jakiegoś współczynnika bardzo zaciemni punktację. Dowartościowane zostaną wszystkie zdjęcia, a tak być nie powinno. Tak mi się wydaje (choć mogę mylić się).
Jeśli więc trudności techniczne wprowadzenia zmian byłyby zbyt duże, to może pozostańmy przy skali ocen 1 - 5. Jedyna nagrodą dla autora takiego "6-kowego" zdjęcia będą pochwalne komentarze. One też mają swoją wartość. Zauważyłem, że wielu autorów większą wagę przywiązuje właśnie do komentarzy niż do samej oceny.
Jeszcze odnośnie wpisu Lamika. Jeśli otworzysz katalog, to możesz uszeregować zdjęcia (w obrębie każdego państwa) również w hierarchii od najlepszego do najgorszego. Dodanie miniaturki zdjęcia "naj" byłoby jakąś formą nagrody dla autora. Czy jest to konieczne? Pozostawiam do oceny dla Admina, bo on ma tu głos decydujący.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 17:40 | 09.06.2007

Witam

Dziekuje za obszerne wypowiedzi, ciesze sie ze serwis moze byc rozwijany glosami uzytkownikow, bo wy wieci najlepiej co potrzebujecie.
W chwili obecnej pozostajemy zatem przy skali 1-5.

pozdrawiam

GlobAdmin

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 18:40 | 23.06.2007

Czy jest możliwość dodania podglądu zdjęcia w opcjach "usuwanie"?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:41 | 23.06.2007

Tak bedziemy to wprowadzali

pozdrawiam

GlobAdmin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl