Forum dyskusyjne

Podróżowanie - zwiedzanie

kategoria podróże po świecie

kraj Tunezja

sandron dołączył
07.06.2007

sandron 14:28 | 13.06.2007

Witam!Moje tegoroczne plany jednak uległy zmianie i wraz z zoną polecimy do Tunezji.Planuję polecieć we wrześniu,korzystając z oferty last minute,żeby mieć nocleg i przelot w rozsadnej cenie.Na miejscu zamierzamy zwiedzać,zwiedzać i jeszcze raz zwiedzać.Planujemy korzystać z ichniejszej kolei oraz w planach mamy objazd tego ładnego i ciekawego kraju.Wstępnie zbieram wszelkiego typu porady,opinie oraz inne,bardzo pomocne nam informacje.
Jeśli macie takowe informacje,co warto zobaczyć,mapki tras kolejowych itd,to będę bardzo wdzięczny.
Pierwszy raz wybieramy się poza Europę.
Z góry dziękuję.

Ralf dołączył
13.07.2006

Ralf 21:55 | 14.06.2007

Tunezja ma opinię turystycznego kombinatu i chyba niewielu ludzi zwiedza ten kraj na własną rękę. W niektórych miejscach gośc z plecakiem czyli ja budził prawie sensację, co było dla mnie dziwne w tak obleganym kraju jak Tunezja.
Byłem w Tunezji w lutym, kiedy temperatura jest przyjemna i co ważne mało wczasowiczów. Tylko tydzień ale byłem w tych miejscach:
Monastir-Mahdia-Sousse-El Jem-Sfax-Matmata-Kebili-Tozeur-Nefta-Metaloui-wąwóz Selja-Kairouan + tranzyty
Ponieważ nie było tłumów wszędzie mi się podobało, chociaż byłem już w innych muzułmańskich krajach. Kraj w sam raz na pierwszy pobyt poza Europą bo to co egzotyczne i europejskie jest podane w dośc równych proporcjach. Kraj jest łatwy dla podróżników z plecakiem ale bardzo przydaje się znajomośc jeśli nie arabskiego to francuskiego. Poza centrami turystycznymi z angielskim może być różnie.

Nie wiem ile czasu macie ale na 1-2 tygodnie Tunezja jest OK. Jeśli wybieracie się na dłużej to może pomyślcie o Maroku albo Turcji, które są większe i bardziej zróznicowane.

sandron dołączył
07.06.2007

sandron 11:40 | 15.06.2007

Witaj!Dzięki za informacje.Wycieczkę planujemy na tydzień (ograniczonw budżet oraz brak możliwości dłuższego urlopu zony).Wiesz,od trzech czy czterech dni pod uwagę biorę dwa miejsca.Wiem,że to "kombinaty pełne turystów" ale wykupienie lotu z hotelem i samodziene wędrówki są super!
A pod uwagę biorę Tunezję oraz Egipt.Komercja ale nie zamierzamy tam leżeć i opiekać się jak na rożnie lecz spacerować,zwiedzać i odkrywać różne zakątki tych państw.Tydzień,to mało czasu ale cóż...siła wyższa.
Liczymy na ciekawe oferty last minute,bo chodzi nam o czarter plus hotel - reszta,to już nasza wyobraźnia nam podpowie,gdzie i co mamy zwiedzać.Kochamy szwędać się "wszędzie,gdzie warto coś odnależć",a najlepsze są przypadkowe odkrycia,prawda?!
Pozdrawiam!!!

BWphoto dołączył
07.09.2008

BWphoto 10:07 | 08.09.2008

Tutaj znajdziecie zdjęcia i relację z 2 tygodniowego pobytu w Tunezji w marcu 2008:
herandhisvision.blogspot.com/search/label/Tunezja 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl