Forum dyskusyjne

06 2007 maroko samochodem byłem z rodzina polecam

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 18:43 | 23.06.2007

Właśnie wróciłem z Maroko samochodem. Byłem z rodzina. Nie znalazłem nikogo chętnego na wspólna podróż. Trwało to dwa tygodnie kosztowało 1/3 lub nawet 1/5 ceny oferowanej przez biura a zobaczyłem nieporównywalnie więcej, część cen ( promy, żywnośc ) po drodze jest wyssana z palca przez ludzi którz chyba nigdy odry nie przekroczyli a piszą bzdury na forach. Odpowiem na konkretne pytania. Pozdrawiam.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 22:41 | 23.06.2007

Hej Colcol
A ile mialy Twoje dziecieczki? Bo sam sie przymierzam w przyszlosci.
No i powiedz jaka fura?

D>

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 13:39 | 24.06.2007

Audi A4 tdi wyszło 5.5 litra na sto paliwo tankowałem w Ceucie (dwa razy - 0.78 euro) i w Andorze 0.85 euro w Maroko kosztuje około 7,8 dirhama do 10.5. w zależnosci od stacji i sugerowanej:) jakości - na tanszym tez mi jezdził w niemczech nie tankowałem ani razu w sumie 10 tyś km. Dzieci 17 i 18 lat campingi, swoje jedzenie oprócz chleba mleka ciasteczek i takich tam ... herbata mietowa od 0 do (30zł !!) za 4 szklanki to 30 zł zapłaciłem w lokalu ( mini burdelik jak sie pózniej okazało :) ). Ceny jak w Polsce mniej wiecej ale pomarancze najlepsze jakie w życiu jadłem. Najwiekszym skarbem Maroko sa ludzie bardzo otwarci uśmięchnieci raczej nie namolni nie było prób właman do auta czy tez kradzieży. Amoje dziewczynki w 7-mym niebie na plazy dwie białe i 500 marokanskich przystojniaków skonczyło sie oswiadczynami

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 22:45 | 15.07.2007

CZesc
Wylatujemydo Maroko 20-07. Mamy zamiar zwiedzić Casablance, Raban i Sale; Fez; Essaouira i kończymy w Marakeshu. CZy byłbyś w stanie polecić jakieś tanie noclegi w tych miejscach? Generalnie masz jakieś sugestie ad tych miejsc (miejsca które koniecznie trzeba zobaczyć; zjeść itd? )
Generalnie podróż smuszeni jesteśmy przebyć na poziomie economy więc wszelkie pomocne wskazówki byłyby cenne
z góry dziękuje

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 10:59 | 17.07.2007

Wydaje mi się, ze ta wycieczka była nierealna. Dopiero zdjecia potwierdzja - byliśmy tam :). Nocowaliśmy na campingach (bezpieczne, spokojne, wiekszośc z ciepła wodą , niektóre z basenami) a wiec w temacie noclegów nie pomoge :(. Fez jest magiczny z 40 tys uliczek mozna sie pogubic, wynajęlismy przewodnika (150 drh x ok 0,4 = 60 zł) oficjalnego tj z plakietka. Dzięki temu: nawijał przez prawie trzy godziny, znalazł chronione miejsce parkingowe, (4zł=10drh), pokazał sporo zakamarków i co najwazniejsze nikt (!) nas nie zaczepiał , nie nagabywał, a robienie zdjeć przy nim było proste - bez krępacji. Fez to jedyne miejsce w którym przewodnik jest wskazany. Marakesz oczywiscie trzeba zobaczyć nocą (!) - głowny plac- Djemaa El Fna. Casablanca -tylko nie w piatek - bo meczet hassanaII jest zamkniety a to jest jedyna rzecz do obejrzenia w tym dziwnym afrykańsko-europejskim mieście. Polecam Mercuga - wydmy Erg-hebi, dojazd N13 , R702 są ok i nie gorsze niz w Polsce. I jeszcze jedno : bardzo balismy sie o żółtaczke ,koklusz, grype, i co tam jeszcze na dwa dni przed wyjazdem zafundowalismy sobie ichniejsze smakołyki ciasteczka i takie tam.. i ze spokojem czekalismy na efektyi co ? nic! nawet herbata robiona z wody na campingach nam nie zaszkodziła, herbata mietowa zrobiona przez nich tez nikomu nie wyrzadziła krzywdy a wiec te opowieści o niestrawnosci są bajka albo my mielismu h-e szczęście.

ToMzzi dołączył
07.12.2008

ToMzzi 20:14 | 07.12.2008

A mozesz cos wiecej napisac o drogach i oplatach za poruszanie sie po autostradach? Ja jezdze Fiatem Seicento. Odwiedzilem juz krete, Włochy, Hiszpanie itd.... Znaczy sie lubie ekstremalne podroze bo do takich jazda Seicento sie zalicza :) Powiesz mi jak wygladaja tam drogi zebym wiedzial czy musze drugie zawieszenie na wymianke wziąśc :D

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 08:33 | 08.12.2008

Z zasady unikam autostrad, jazda wzdłuż ekranów dźwiękochłonnych mnie nie bawi. Wyjatkiem są Niemcy. Maroko mile zaskoczy Cię jakością dróg, nie są gorsze od naszych, wystarczy, że opony nie będą łyse.
Często jest podnoszony temat kultury jazdy kierowców w krajach muzułmańskich, jaki chaos tam panuje itd otóż po naszych polskich doświadczeniach śmiem twierdzić, że żadnemu!!! polskiemu kierowcy nie straszne będą i Marakesz nocą i Casablanca w dzień i Istambuł po 15-stej.
W Maroco są raptem dwie autostrady, spoko do ominięcia (to nawet wskazane!) reszta dróg jest bezpłatna.

ToMzzi dołączył
07.12.2008

ToMzzi 18:45 | 08.12.2008

Chaos jest mi nie straszny! # miechy jazdy moim seicento po grecji nauczyło mnie poludniowego temperamentu :) Ostatnio dopiero wpadłem na pomysl jazdy po maroku moim bolidem i z poczatku pierwsza mysl - Afryka, sahara itd... Ale skoro mówisz ze drogi sa spoko to pocieszyłes mnie :) Jakies jeszcze masz moze podpowiedzi odnosnie wyprawy autem do Afryki :) Z tego co wiem to tez jechales osobówka, a nie 4x4 ;]

admingto dołączył
18.04.2009

admingto 00:51 | 18.04.2009

Tomzzi , kiedy się tam wybierasz ?? My planujemy wyjazd 20 czerwca z Polski też osobówką . W założeniach - wypad w góry Atlas i odwiedzić Sachare Zachodnią . Narazie zbieramy info dotyczące tego kraju .

Do ludzi co zwiedzali ten kraj samochodem - czy jest problem dotrzeć do Sachary Z. zwykłym samochodem osobowym ?? Dokąd leci autostrada na południe ?? Gdziem można zostawić samochód idąc na 2 dni w góry na J.Toubkal - do jakiej miejscowości / wioski trzeba dojechać ..

Dzięki za każde info

medard dołączył
04.11.2008

medard 08:13 | 18.04.2009

witaj - czy jestes w stanie cos podpowiedziec jak wygladaja drogi dalej niz maroko? chce dojechac kamperem /jesli sa chetni to prosze o kontakt medard9@wp.pl/do ghany i najwazniejsze przeprawa- skad i za ile

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 11:27 | 18.04.2009

maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=31.043992,-3.977051&d  addr=&hl=pl&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=9&sll=31.109389,-3.971558&sspn=1 .04409,1.768799&ie=UTF8&z=9
Do tego miejsca OK dalej to już tylko profesjonalna wyprawa na trzy i więcej aut.
Pytając o przeprawę miałeś na mysli Gibraltar? Jest sporo promów, wodolotów dostępnych "od ręki", działa to w ten sposób, że tuż przed cieśniną jest sporo pośredników a raczej biur mających neta, które łączą się z aktualną bazą przewoźników i rezerwują miejsce, płacisz i dostajesz bilecik . 2007 osobowy + cztery osoby +powrót całość około 100 euro na trzy godziny przed przeprawą.
Rozmawiałem z ludźmi, którzy wrócili z Mauretani (francuska szkółka, 7 landcruzerów) byli solidnie zmęczeni a i tak wyglądały ich auta, na zmęczone.

admingto dołączył
18.04.2009

admingto 20:40 | 18.04.2009

Ile czasu zajmuje przejechanie trasy Tanger - Agadir , a potem Agadir - Laayoune w Sacharze Zachodniej , czy da rade zwykły samochód osobowy ? I dokąd leci autostrada w tamtym kierunku

Pozdrw

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 21:48 | 19.04.2009

Na drogę Tanger-Agadir możesz wybrać się Ferrari, zawieszenia nie uszkodzisz i specjalnie nie będziesz się wyróżniał. Uważaj na policyjne radary. Można to zrobić od świtu do zmierzchu tylko dlaczego? Robić prawie pięć tysiecy km żeby jechac autostradą? Nie rozumiem...
Objazdówka Ceuta, Fez, Erg Hebbi, Marakesz, Agadir, Rabat, Tanger, zajmuje tydzień w miarę spokojnej jazdy, normalną osobówką.
Poniżej Agadiru nie pomogę :(

admingto dołączył
18.04.2009

admingto 12:02 | 22.04.2009

Dzięki za info .
" tylko dlaczego? Robić prawie pięć tysiecy km żeby jechac autostradą? Nie rozumiem... "
Nie mamy miesiąca urlopu , a chcemy w pierwszej kolejności dojechać do Agadiru i po odpoczynku na jeden dzień do SZ . Potem wejście na J Toukal , a potem na co czas pozwoli .
Jeżeli jechałeś do Agadiru to ile trzeba przeznaczyć czasu na podróż od zjechania z promu ?? Da się to zrobić w 1 dzień ?

Drugie pytanie do tych co jechali do Sahary Z. - Od Agadiru do Laayoune w SZ ile czasowo to zajmuje

Dzieki za każde info

dawidfischer dołączył
12.12.2006

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 07:58 | 23.04.2009

Myślę, że da się to zrobić w jeden dzień (prom-Agadir) ale jest to trudne. O której przybędziesz do portu (czwarta rano?), czy będzie akurat wolne miejsce, jak długie będa kolejki na granicy hiszpańsko-marokańskiej, to wszystko trudno przewidzeć. Sam stałem prawie dwie godziny na granicy wypełniając te ich świstki. Nie znam francuskiego, to ich jezyk urzędowy. Dla każdej osoby dwa papierki + jeden na auto, trzeba podejść do okienka i poprosić o te papierki (są za darmo!!), szybko wypełnić w aucie i ustawić się autem w kolejce. Naganiacze chcą pomagać za kasę ale nie jest to konieczne. Jedziemy autem i co chwila stoi jeden lub dwóch gości (niektórzy w cywilach) i sprawdzają w kółko to samo tak przez jakieś 200 metrów strefy granicznej. Po wyjeździe zaraz biegają dzieciaki z prosba o kasę, suvenir albo co kolwiek, niestety trzeba ich o..ć. i nie rozjechac na drodze :) W górach i odludnych miejscach jest sporo okazji na obdarowywanie naprawdę biednych dzieci a nie cwaniaków.
Myślę, że najwięcej czasu można zaoszczędzić jadąc francuskimi autostradami (ja je omijałem ze wzgledu na koszty) autostrady hiszpańskie mają (często) drugą, bezpłatną nitkę wzdłuż płatnych odcinków i warto mieć solidną (aktualną) mapę. W ciągu dziesięciu lat Hiszpania wybudowała wiecej autostrad niż my będziemy mieli kiedykolwiek..Szerokiej drogi!

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth 10:02 | 23.04.2009

treść:
Ile czasu zajmuje przejechanie trasy Tanger - Agadir , a potem Agadir - Laayoune w Sacharze Zachodniej , czy da rade zwykły samochód osobowy ? I dokąd leci autostrada w tamtym kierunku

Tanger - Rabat 250km, Rabat- Casablanka 100 km, Casablanka -Marrakesz 230 km, Marakkesz -Agadir 250 km
Tanger- Agadir 880 km
w przyblizeniu...zależy czy autostrada? czy lokalne drogi?

W Agadirze zaczyna się tzw. Atlantic Route - jedyna praktycznie szosa łącząca Afrykę Północną z centralną częścią Czarnego Kontynentu. Biegnie na południe - do Mauretanii i Senegalu wzdłuż wybrzeża Atlantyku.
Drogi są dobre, ale sporo serpentyn w górach Atlas i ekspozycji nad oceanem; stacje benzynowe, internet...

www.wewte.pl/zakatki/panstwo/MAROKO 

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth 10:10 | 23.04.2009

www.odyssei.com/forum/index.php?showforum=875 

odyssei forum afryka.....tu osoby piszą o podróżach samochodem do Maroka i dalej

zagraniczni.pl dołączył
20.05.2008

zagraniczni.pl 23:08 | 03.06.2009

O podróży samochodem przez Saharę Zachodnią można tu poczytać

www.zagraniczni.pl/Maroko/Sahara-Zachodnia.html,2 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl