Forum dyskusyjne

czarnogóra - tanie wczasy

kategoria tanie podróżowanie

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 15:33 | 15.11.2012

Polecam wakacje w Czarnogórze, byłem tak i jest pięknie. Przede wszystkim jest bardzo tanio i ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni. A jest tez co zwiedzać. Jak na taki mały kraj jest co pooglądać.
Czarnogóra jest położona w południowej części Europy, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.
Ten mały kraj łączy spokojny rytm życia, spokoju i uroku włoskich nadmorskich miast i niesamowite piękno dzikiej przyrody. Ciepły klimat oraz ciepła i czysta woda Adriatyku jest wymarzonym miejscem na wspaniałe wakacje.
Wjeżdzając do Czarnogóry zaczynamy naszą podróż od Zatoki Kotorskiej, która wrzyna się wgłąb lądu. Zatoka Kotorska to jedno z najpiękniejszych miejsc wybrzeża Morza Adriatyckiego. Stanowi największy, a zarazem najgłębszy fiord na południu Europy. Niezwykle ciekawą historię regionu obrazuje między innymi architektura miast wkomponowanych w malownicze góry. Na charakter budowli miały wpływ wpływy rzymskie i bizantyjskie. Największą atrakcją jest dziewicza przyroda a południowe słońce gwarantuje niezapomniany urlop. Turkusowe i cieple wody, okolone górami plaże, przyciągają co roku rzesze turystów. Zatoka nazywana jest często Rivierą Kotorską. Warto odwiedzić miasta: Kotor (na liście zabytków UNESCO), Herceg Novi, Risan, Perast, Tivat. W tych mmiejscowościach można znaleźć niedrogie prywatne pensjonaty i apartamenty. Herceg Novi – „miasto kwiatów” – Herceg Novi ma typowo śródziemnomorski charakter dzięki swojemu położeniu, roślinności oraz architekturze. Warto zwiedzić m.in. Twierdzę Kani kula, Twierdzę Španjola oraz Twierdzę Morską.
Risan – cerkiew św. Piotra i Pawła oraz ruiny willi rzymskiego patrycjusza z II w n.e. z antyczną mozaiką przedstawiającą boga snu Hypnosa.
Perast – urokliwe miasteczko nad samą zatoką, architektura wenecka. Warto odwiedzić Muzeum Miejskie oraz dawną Szkołę Morską.
Stare Miasto Kotor – zabytkowe stare miasto otoczone murami z licznymi zabytkami. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wspiąć się na Twierdzę Kotorską, z ktorej roztacza się wspaniały widok na całą Zatokę Kotorską.
Dalsze nadmorskie regiony to miejscowości takie jak Budva, czyli najbogatsze miasto porównywalne z Monako. Obok przepiękne nadmorskie riwiery z plażami w Sutomore i Petrovac. Najdalej znajduje się przepiękny Ulcinj ze wspaniałą riwierą, która rozciąga się od przylądka Stari Ulcinj do ujścia rzeki Bojana do Morza Adriatyckiego. Główną atrakcją tego regionu są cieple, krystalicznie czyste, turkusowe wody Adriatyku, lazurowe bezchmurne niebo, niezmierzone połacie piaszczystych plaż otoczonych subtropikalną roślinnością. Tutaj znajduje się najdłuższa plaża na Adriatyku i w całej Europie – Velika Plaza – liczy 12 kilometrów.
Aby tam wyjechać najlepiej jest skorzystać ze stron oferujących noclegi, dzięki temu nie jedziemy w ciemno, wiemy czego można oczekiwac. Jedną ze stron, którą polecam jest: pieknaczarnogora.pl/ 

Raphael dołączył
02.09.2009

Raphael 16:51 | 15.11.2012

No niezła reklama :-)

Ale co do meritum sprawy, potwierdzam.
Nie jestem pewien czy można powiedziec, że Czarnogóra jest tania. Ceny są moim zdaniem porównywalne z polskimi. A walutą tego kraju jest... EURO.

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 08:42 | 16.11.2012

byłem w Chorwacji i Czarnoghórze, za obiady w Czarnogórze płaciłem 5-8 euro za osobę, a w Chorwacji (oczywiście przeliczając kuny) 15-20 euro, jeżeli w Czarnogórze puszka dobrego piwa w markecie kosztuje 40 centów, ser i wędlina 5 euro to minimalnie jest taniej niż w Polsce. Przeliczając przejazd z Polski do Czarnogóry w tym pobyt - wychodzi na to samo co bym pojechał np w nasze góry lub morze. Ale Czarnogóra jest niestety cieplejsza, morze jest cieplejsze, mam gwarancję ładnej i ciepłej pogody. A to się chyba najbardziej liczy, więc byłem w Czarnogórze i znowu tam pojadę, gdyż myślę że to jest lepsza alternetywa. pozdrawiam.

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 16:59 | 23.05.2013

Reklama reklamą ale może jakieś konkrety podasz?? np (2os dorosłe + 2 dzieci -10 dni pobyt _ Ulcnij blisko Wielkiej Plaży - cena ???) lub pokój 2 osobowy? i przy okazji kto jest osobą kontaktową w samej czarnogórze - możesz na prv qwertymr@poczta.fm

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 14:41 | 25.05.2013

proponuję zajrzeć na stronkę www.pieknaczarnogora.pl 
i tam wybrać zakładkę Ulcinj, są tam podane ceny za apartament

Kora dołączył
30.09.2015

Kora 00:24 | 01.04.2016

Zgadzam się w 100%, chociaż trochę czasu dzieli nasze doświadczenia. Cenowo Czarnogóra poszła trochę przez te parę lat do góry, ale nadal noclegi są tańsze, niż w Chorwacji, w sklepach również jest taniej - ceny są porównywalne z polskimi. Oczywiście wszystko zależy od kursu euro :) No i plaże: w Chorwacji też są piękne, ale w Czarnogórze są piaszczyste i nie trzeba ubierać butów do wody. maniapodrozowania.eu/wakacyjne-inspiracje-czarnogora/  - tu wrzuciłam trochę swoich fotek i info, jeśli ktoś pragnie więcej, zapraszam na priv.

mrowkawrc dołączył
20.01.2016

mrowkawrc 02:10 | 20.01.2016

byłam w tym roku i rzeczywiście nie jest drogo tzn wódka jest tania, ale bardzo polecam byłam ze skarpy i jest tanio i dobre jedzenie w miejscowości meljine

Olek dołączył
23.01.2016

Olek 19:10 | 27.01.2016

Zarówno znajomi jak i rodzina byli w Czarnogórze (i Albanii) i bardzo sobie chwala tę część Bałkan.
Niesamowity klimat, przyjaźni ludzie, niskie ceny (zwłaszcza Albania)

ewela1215 dołączył
13.05.2013

ewela1215 19:56 | 26.05.2013

Czesc, Chcialam zapytac jak tam jest z dojazdem? Czym najlepiej i najtaniej? pozdrawiam

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 09:00 | 27.05.2013

samolot jest drogi wychodzi w sezonie około 1200-2000 za osobę w jedną stronę,
najlepszy jest samochód, jadąc np z Gdańska wyjdzie około 1500 w dwie strony,
najlepiej zrobić sobie przerwę w połowie drogi - tani nocleg np na Węgrzech.
pozdrawiam.

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 14:47 | 27.05.2013

Jeżeli chodzi o podróż do Czarnogóry,to zdecydowanie bardziej opłaca się samochodem,ty bardziej jeżeli wybieramy się tam w kilka osób. Pozostaje tylko wybór samego miejsca bo dobrych noclegów na pewnie nie brakuje, nawet podczas sezonu można trafić na niższe cny.

Dmukawa dołączył
28.05.2013

Dmukawa 16:42 | 28.05.2013

Czarnogóra jest przepięknym krajem.

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 08:53 | 29.05.2013

Czarnogóra jest wspaniała, najfajniejsze jest to, że leżąc na słońcu nad brzegiem Adriatyku z jednej strony podziwiamy morze a z drugiej strony widzimy wspaniałe góry. Ponad 80% powierzchni Czarnogóry stanowią pasma górskie. Polecam takie miejsce jak miejscowość żabljak wysoko w górach, dojazd samochodem. Na miejscu są parkingi. Około 2 kilometrów jest do Czarnego Jeziora. Z jego brzegów są wspaniałe widoki na góry, polecam. pieknaczarnogora.pl  - przedstawia kilka opisów fajnych miejsc, gdzie warto pojechać i co warto zwiedzić. Poszczególne miejscowości też są opisane na podstronach. Ja byłem tam kilka razy i będę wracał. czarnogóra jest na pewno tańsza niż wczasy w naszym kraju. Noclegi w czarnogorze są często tańsze niż u nas, zwłaszcza porównując kurorty. W pięknej Czarnogórze jest na pewno gwarancja ładnej pogody, czego nik nigdy nam nie zagwarantuje na wczasach w Polsce. Pozdrawiam i zapraszam do Czarnogóry.

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 01:28 | 01.06.2013

hmmmm fajna stronka - a jest gdzieś wersja z cenami dla polaków? bo te podane to tak nie za bardzo...można znaleźć dużo taniej - a na maile nikt nie odpowiada...co do gwarancji pogody....taka sama jak i wszędzie akurat jak byłem to lało...kraj owszem piękny.

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 10:39 | 03.06.2013

ceny są bardzo dobre, trzeba tylko patrzeć na warunki, miejscowość i odległość od morza,
wiadomo, że Budva jako najleprzy kurort jest droższa,
nie mówiąc już o Sveti Stefan - ale jak ktoś chce zobaczyć gwiazdy Hollywood to i tak zapłaci po 300 lub 400 euro za apartament,
co do e-maila to kilkoro moich znajomych skorzystało i raczej dostali odpowiedź, spróbuj może jeszcze raz,
korzystałem wcześniej ze stron polskich biur podróży to tam akurat jest drożyzna, nie mówiąc o bookingu, który dodaje prowizję od 25 do 30 %.
pozdrawiam.

Karim dołączył
27.05.2013

Karim 02:08 | 07.06.2013

Też w sumie mogę śmiało polecić i podkreslic, że warto zaoszczędzic trochę, a nie trzeba przy tym wcale rezygnowac z fajnych wakacji. My teraz np jedziemy w góry ;] całkiem niedrogo i teraz zamiast svac jak normalni ludzie to szukam solidnych podłóg, bo wymyśliłam remont za oszczędności rzecz jasna.. więc Was pomęczę troszkę.. co myslicie? ;] www.nelaone.pl/  ? Elegancja.. eh

Karim dołączył
27.05.2013

Karim 02:11 | 07.06.2013

Jeszcze zrobiłem z siebie kobiete hehe no ładnie ;] jutro to w pracy sprzedam to sie usmieją. A tak na marginesie znalazłem jeszcze taką firmę www.finishparkiet.pl/  zobaczcie znacie może?

paragon dołączył
28.06.2013

paragon 21:35 | 17.07.2013

No, tak całkiem tanio to w Czarnogórze nie jest. Ceny może minimalnie niższe niż w Polsce. Chociaż kolacja w fajnej knajpce kosztowała zdecydowanie mniej niż w jakiejkolwiek u nas ( mam na myśli miejscowość turystyczną). Za noclegi w Ulcinj płaciłam 7 euro za osobę (dwa lata temu) - duży pokój dla czterech osób, klima, łazienka, lodówka.
Ale naprawdę warto tam pojechać... Kotor, Budva, Sveti Stefan - kapitalne miejsca. Do tego Kanion Tary - powala na kolana. Stari Bar z ruinami miasta i widokiem na potężny masyw górski Rumja też warto zobaczyć.
Polecam!

iznoto dołączył
31.01.2014

iznoto 14:42 | 03.02.2014

Czarnogóra faktycznie robi się rok rocznie coraz droższa, ale Ulcinj właśnie jest jeszcze miejscem, gdzie ceny nie zwariowały. Ale powoli docierają tam również Rosjanie, którzy sobie upodobali ten kraj właśnie i teraz przez nich zaczyna panować tam drożyzna.
Ulcinji jest fajnym miejscem wypadowo/wypoczynkowym, bo oprócz starówki nie ma tam dużo atrakcji do zwiedzania.
Też myślę, że Kotor, Sveti Stefan, Tara oraz Budva to rzeczy, które TRZEBA zobaczyć w Czarnogórze. Jezioro Szkoderskie jest rówież piękne zarówno po stronie czarnogórskiej jak i albańskiej.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 19:08 | 04.02.2014

Po sezonie można do Ulcinji jechać w ciemno. Koszt kwater prywatnych (przy małej plaży w centrum miasteczka) przy 2 dniowym pobycie 15 euro za pierwszą noc, następne po 10 euro za duży pokoj 2 osobowy :)

kenez dołączył
08.02.2014

kenez 15:15 | 08.02.2014

Witaj,proszę napisz coś więcej o tej miejscowości ,ceny ,pobyt gdzie jadę 2+1 samochodem

iznoto dołączył
31.01.2014

iznoto 20:46 | 11.02.2014

Więcej konkretów ;)

Ale już mogę Ci podać ceny w restauracjach, które kojarzę:

piwo 0,5l ok 2 euro (np Niksicko)
vino 0,5 l tyle samo 2 euro (np. VRANAC)
pizza różnie od 3 euro po 7 euro. Te z owocami morza są droższe. Podobnie makarony ceny takie same.
Ryba to już 9 euro, krewetki duże 10 euro, a małże 8 euro. Można też sobie taki mix owoców morza zamówić też ok 8-9 euro.

Ulcinji jest mniejszy od Budvy, ale nie znaczy, że nie am tam co robić. Są kawiarnie, dyskoteki, restauracje etc. Możecie zamieszkać albo w centrum Ulcinja przy Małej Plaży, która bywa zatłoczona, ale za to jest deptak i niewielka starówka.
Można również zamieszkać przy Dużej Plaży (ok 12 km piaszczystej plaży), gdzie infrastruktura jest mniej rozbudowana, ale ogólnie jest bardzo przyjemnie, bo z dala od zgiełku.
Z centrum też można też podjechać do Duzej Plaży.

kenez dołączył
08.02.2014

kenez 15:20 | 22.02.2014

Jak najlepiej dojechać samochodem do Czarnogóry ,myślałem o drodze przez Serbię ,gdzie wybrać miejsce na nocleg

iznoto dołączył
31.01.2014

iznoto 14:59 | 26.02.2014

>Jak najlepiej dojechać samochodem do Czarnogóry ,myślałem o drodze przez Serbię
>,gdzie wybrać miejsce na nocleg

Są dwie główne możliwości, albo przez Serbię właśnie (później najlepiej kierować się na Podgoricę) albo przez Chorwację. Ta druga droga jest i malownicza i dobra. Ta przez Serbię jest jakościowo gorsza, ale również bardzo ładna.
Jak chodzi o miejsce na nocleg to zależy skąd z Polski wyruszacie tak naprawdę.

kenez dołączył
08.02.2014

kenez 16:19 | 08.03.2014

>>Jak najlepiej dojechać samochodem do Czarnogóry ,myślałem o drodze przez Serbię
>>,gdzie wybrać miejsce na nocleg
>
>Są dwie główne możliwości, albo przez Serbię właśnie (później najlepiej kierować się
>na Podgoricę) albo przez Chorwację. Ta druga droga jest i malownicza i dobra. Ta
>przez Serbię jest jakościowo gorsza, ale również bardzo ładna.
>Jak chodzi o miejsce na nocleg to zależy skąd z Polski wyruszacie tak naprawdę.

Jadę z Warszawy w lipcu ,czy możesz dokładniej opisać drogę ,gdzie się zatrzymać na nocleg

Onaczka dołączył
14.03.2014

Onaczka 20:25 | 14.03.2014

Czarnogóra mi się marzy, mmm... :)

Chciałabym wyjechać, ale problem jest taki, że wolałabym jednak coś zorganizowanego - nie za bardzo mam czas na samodzielną organizację wyjazdu. Czy ktoś był na wycieczce w Czarnogórze właśnie z biurem? Jak tak to gdzie? I za ile? Nie ukrywam, że zależy mi też na wyjeździe po taniości. Na razie znalazłam dwie oferty, które nawet mi się podobają, obie z biura Rainbow Tours: jedna wypoczynkowa w samej Czarnogórze, a druga to objazdówka: Bałkany All Inclusive ze zwiedzaniem wybrzeża Czarnogóry i północy Chorwacji. Różnica cenowa niewielka. Co jest fajniejszą opcją?

MartaUrbanik dołączył
29.12.2013

MartaUrbanik 15:39 | 16.03.2014

Trasa przez Serbię jest piękna i malownicza.Za wzgledu na jakość drogi dość wolna ale wynagradzaja to widoki. Moteli po drodze nie brakuje.Ja spalam w Bośni ok 80 km przed Sarajewem. W tym roku tez się wybiera.

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 20:15 | 18.03.2014

>Trasa przez Serbię jest piękna i malownicza.Za wzgledu na jakość drogi dość wolna ale
>wynagradzaja to widoki. Moteli po drodze nie brakuje.Ja spalam w Bośni ok 80 km przed
>Sarajewem. W tym roku tez się wybiera.

BYŁAŚ SAMA CZY Z RODZINĄ? KOSZT NOCLEGU?

wi-ki dołączył
01.04.2014

wi-ki 09:07 | 02.04.2014

ja bym powiedziała, że lepiej polecieć samolotem, niż tracić czas na jazdę samochodem, tym bardziej, że Czarnogóra jest miejscem gdzie jest niemało zabytków i ciekawych zakątków, w zeszłym roku wybrałam się tam i było super korzystam ze stronki www.pansamolocik.pl/loty/WAW/ME/loty-warszawa-czarnogora.html  można liczyć tam na fachową poradę, a to ułatwia sprawę

Arcibald dołączył
22.02.2013

Arcibald 22:26 | 02.04.2014

Ja dwa razy jechałem samochodem i najpiękniejsza trasa to przez Bośnię i Hercegowinę Jechałem z dolnośląskiego.Trasa na dwa dni Spałem w Chorwacji przy granicy w Slavonskim Brodzie. Mieszkałem w Ulcinj na starym mieście. Właściciel mówi po Polsku mam namiary j na lokum . Czarnogórę polecam Jest co zwiedzać i miło spędzić czas Urocze są góry, morze i ludzie .

retsche dołączył
26.04.2014

retsche 12:57 | 26.04.2014

Są różne strony ale już by się wypadało zastanowić, ja w każdym razie jak zwykle b. wnikliwie poszukuje i poszukuję, bo lepiej już teraz mieć jakieś konkretne plany. Ostatnio wpisuję w google "tanie wakacje" i znalazłem kilka ciekawych stron m.in. taką: www.kalendarzprzygod.pl 

Mmllmm dołączył
05.04.2014

Mmllmm 15:40 | 17.05.2014

Ja byłem z biurem. Oi le dobrze pamietam to nazywało się Buksa travel z Bielska Białej.

Hotel w Ulcinj to był chyba Mediteran.
Plaża w centrum jest jak mrowisko, lepiej udać się kilkaset metrów za miasto.
cel-podrozy.pl/czarnogora/ulcinj.html 

usunięty/nieznany 19:43 | 17.10.2015

Pełna relacja z niskobudżetowego wyjazdu do Czarnogóry (głównie Ulcinij), w tym zdjęcia, koszty, linki, porady możecie znaleźć tutaj:

zyciewpodrozy.com/category/europa/czarnogora/ 

AleGość dołączył
21.08.2014

AleGość 19:41 | 21.08.2014

Witam, w tym roku z grupa przyjaciół wybieramy sie do Czarnogóry dokładnie do Budvy:)
Czy mógłby ktoś polecic jakiś nocleg(kwatere cos w tym stylu).
Pozdro

Pablodiablo39 dołączył
28.05.2014

Pablodiablo39 01:58 | 22.08.2014

Właśnie wrocilem z Budvy. Mam namiary na super miejscowke. Koszt 35euro. Mogą mieszkać 3 osoby. Jedno duże podwójne łóżko drugie pojedyncze Kuchnia łazienka wi-fi czysciutko Wiem ze to nie malo ale generalnie w Budvie tanio nie będzie. Chcecie tanio jedzcie bardziej na poludnie. W Sutomore spalismy na kwaterze za 16 euro. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv bo tu chyba nie można reklamy robić krychu2001@interia.pl

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 13:15 | 04.01.2015

Ktoś może w sierpniu br. - autem z dziećmi?

thurman dołączył
28.03.2015

thurman 16:24 | 28.03.2015

Czarnogóra jest rzeczywiście dobrą alternatywą w dzisiejszych czasach... W zeszłym roku odwiedziłem ten, jeszcze mało popularny kraj, i naprawdę byłem zachwycony. Piękne widoki, przyjaźni ludzie i bardzo atrakcyjne ceny. Zatrzymałem się w małym pensjonacie prowadzonym przez polsko-czarmogórską rodzinę, dzięki której mój pobyt był jeszcze lepszy. Dla wszystkich, którzy mają zamiar odwiedzić południe Czarnogóry polecam "Apartamenty Boro". Na pewno nie będziecie żałować wczasów w tym pięknym kraju :)

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 06:43 | 14.05.2015

>Czarnogóra jest rzeczywiście dobrą alternatywą w dzisiejszych czasach... W zeszłym
>roku odwiedziłem ten, jeszcze mało popularny kraj, i naprawdę byłem zachwycony.
>Piękne widoki, przyjaźni ludzie i bardzo atrakcyjne ceny. Zatrzymałem się w małym
>pensjonacie prowadzonym przez polsko-czarmogórską rodzinę, dzięki której mój pobyt
>był jeszcze lepszy. Dla wszystkich, którzy mają zamiar odwiedzić południe Czarnogóry
>polecam "Apartamenty Boro". Na pewno nie będziecie żałować wczasów w tym pięknym
>kraju :)

ale przyznasz, że to nie jedyny apartament, a są zapewne jeszcze lepsze i tańsze :)

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 10:56 | 14.05.2015

Zgadzam się z tym, że jest tam tanio :)
A krajobrazy naprawdę świetne. Tylko, że Czarnogóra jest słabo promowana przez biura podróży i w ogóle. Stąd niewiele osób wie, że warto tam pojechać i w dodatku, że można zaplanować wakacje tańsze nawet niż w Polsce (sprawdzone) :)

KamaG dołączył
11.06.2015

KamaG 14:07 | 11.06.2015

Kochani,
doradzcie!
Zdecydowalabym sie pojechac do CZ.Gory busem,sa nawet niedrogie oferty!,no chyba ,ze ktos zadeklaruje wyjazd w podobnym czasie ,to mozna sie zrzucic na paliwo -Sierpien pierwsza polowa ..ok
Czy ktos wie,mozna na miejscu (po podrozy) szukac kwatery,czy ustrzec sie przed nieznalezieniem niczego i poszukac czegos z domu?
Oczywiscie super ,jest jechac swoim sr.transportu ale czasem nie da rady!
Jakies nowe oferty ,namiary na kwatery,milych wlascicieli ,dobre ceny..??
dzieki
:)

Julian dołączył
17.10.2015

Julian 23:20 | 17.10.2015

Byłem w Czarnogórze. Jest tam bardzo tanio. Wybrałem się tam samochodem z całą rodzinką. Widoki nieziemskie, pogoda wspaniała i bardzo sympatyczni ludzie. Mieszkaliśmy w małym pensjonacie prowadzonym przez małżeństwo. Płaciliśmy jakoś 15 euro za osobę za dzień. Do tego często byliśmy częstowani regionalnymi przysmakami ;) Warto tam pojechać

eadgytha dołączył
16.10.2015

eadgytha 22:28 | 21.10.2015

Hej czrnogora, a jezioro trnovacko widziales? I dormitor? Bo jeśli nie to musisz koniecznie tam wrócić!! Mogewiecej o tym powiedziec tez o parku narodowym sutjeska w bosni :))

[fb] Agnieszka Lenkiewicz dołączył
03.05.2016

[fb] Agnieszka Lenkiewicz 20:25 | 03.05.2016

witajcie. czy mozecie polecić jakieś fajne miejsce na wakacje z dwójką dzieciaków 6 i 8 lat w czarnogórze. moze macie jakies namiary na apartamenty lub pokoje typu studio z widoczkami

Radek34 dołączył
03.05.2016

Radek34 22:15 | 03.05.2016

Ciekawa inicjatywa i pomysł :) Patrząc na datę posta, pozostaje mi wierzyć, że wycieczka się udała. Skorzystam z twojego planu i ujmę go w tegorocznej wyprawie.

bonadea dołączył
03.05.2016

bonadea 13:47 | 04.05.2016

Z czystym sumieniem mogę polecić Apartments and Rooms Holiday Bulevar Teuta 116, Ulcinj. Niestety bez widoków. Ale nie jest drogo, dobre urozmaicone jedzenie, w każdej kwestii można się dogadać z właścicielem, który mówi w kilku językach - nawet troszkę po polsku. Pomaga zaplanować wycieczki, szczególnie do Albanii, którą trzeba zobaczyć będąc w Ulcinj.
Apartamenty są na uboczu więc jest spokojnie, do Vielka Plaża 15 min spacerkiem, do starego miasta dalej, ale grosze płaci się za taksówkę (3-4 Euro), jeżdżą też busiki. Spacer wieczorem też przyjemność, bo jest bezpiecznie. Polecam dlatego, że podczas naszego pobytu (9 dni) cała grupa zarówno dzieci jak i starsi nie narzekali na nic. Ulcinj jest dość orientalne, dlatego warto pojechać na samo Południe kraju. Bliżej miasta bardziej zatłoczone plaże, mieszkanie blisko plaży ok tylko uwaga na rzekę Bojane - strasznie śmierdzi w jej rejonie, dlatego zdecydowanie lepiej przejść się 5 min dłużej.

Dawid87 dołączył
10.05.2016

Dawid87 15:36 | 10.05.2016

Właśnie ludzie bardzo rzadko decydują się na Czarnogórę, a moim zdaniem to jest przepiękny kraj. W ubiegłym roku byłem tam z biura Grześkowicz. Stary Bar, Adriatyk, piękne krajobrazy gór, ale i czas na wypoczynek i plażowanie. Połączenie aktywnego i wypoczynkowego trybu.

mike_33 dołączył
18.04.2015

mike_33 13:22 | 17.06.2016

>witajcie. czy mozecie polecić jakieś fajne miejsce na wakacje z dwójką dzieciaków 6 i
>8 lat w czarnogórze. moze macie jakies namiary na apartamenty lub pokoje typu studio
>z widoczkami

Polecam Petrovac i apartamenty mojej rodziny z basenem :)

lukkas2332 dołączył
12.08.2016

lukkas2332 15:35 | 13.08.2016

A ja zamiast Czarnogóry polecam nasz polskie miasto Czarną Górę, które jest równiez przepiekne. Byłam pelna podziwu kiedy zobaczylam pierwszy raz to miasto podczas ferii zimowych. Od teraz jeszcze tam co roku. A oprocz tego znalazlam tam swietny osrodek villaczarnagora.pl/  w ktorym mieszkam zawsze jak odwiedzam to miejsce. Jesli chodzi o ville to moim zdaniem idealna dla osób, ktore sa wymagajce.

Anqa dołączył
05.10.2016

Anqa 21:37 | 05.10.2016

mike_33
a mógłbyś mi dac jakieś namiary ?

Pablodiablo39 dołączył
28.05.2014

Pablodiablo39 13:36 | 11.12.2016

Informacja dla lądujących w Tivacie i udających się dalej na południe Czarnogóry. Na lotnisku nie ma żadnej komunikacji autobusowej tzn. chodzi mi o jakiś transport państwowy. Jest za to pełno taksówkarzy którzy za wszelka cenę chcą nas gdzieś podwiezc. W moim przypadku była to Budva. Za kurs zaplacilem 30 euro i juz na samym poczatku urlopu bardzo się wkurzylem bo nie chodzi o to ze mnie nie stać ale nie lubię być robiony w konia. Potem do wiedziałem się ze bilet autobusowy Tivat-Budva kosztuje 3,50 euro. Oto rada jak uniknąć takiej sytuacji. Wysiadamy z samolotu udajemy się do taksówki ale jedziemy nie do Budvy ale w druga strone na dworzec autobusowy do Tivatu który jest oddalony od lotniska jakieś 2km kurs może kosztować maksymalnie 3euro następnie za 3,50 jedziemy do Budvy autobusy jeżdżą mniej więcej co godzinę. Jest jeszcze opcja dla bardzo zdeterminowanych. Z lotniska idziemy w lewo na dworzec autobusowy około 2km mieści się przy głównej drodze nie idzie go przeoczyc.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl