Forum dyskusyjne

Gdzie sprzedawać zdjęcia z podróży

kategoria podróże po świecie

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 00:54 | 16.07.2007

Witam.
Mam mały problem. Trochę jeżdżę po Polsce i po świecie i przy okazji fotografuję to co zobaczę. Mówią, że wystarczy sprzedać trochę zdjęć, aby podróż się zwróciła.Myślę, że mam kilka takich fotek, które ktoś chciałby kupić, ale nie wiem jak i gdzie mam szukać potencjalnego nabywcy. Czy ktoś się może orientuje w tych sprawach?
Proszę o pomoc

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 11:10 | 16.07.2007

Żeby sprzedać zdjęcia, trzeba je najpierw pokazać. Pokaż, co masz, zobaczysz jak inni je oceniają i może znajdziesz kupca.

jeras dołączył
08.03.2008

jeras 18:07 | 08.03.2008

wybaczcie ale ja bym sie nie sugerował ocenami na tym serwisie jak i zadnym innym - nie sa one wyznacznikiem jakosci twojego zdjecia.
jakkolwiek dobrze je gdzies pokazac.
pozdrawiam

12250 dołączył
21.06.2005

12250 00:07 | 17.07.2007

Rację ma "marek.kos"! Najpierw wybierz ze 2 zdjęcia i pokaż je innym. Choćby tu w Globtroterze. Ludzie je ocenią i przekonasz się, czy Twoje wyobrażenie o swych zdjęciach jest adekwatne do ich rzeczywistej wartości. Ja nie twierdzę, że Twoje prace są nieciekawe ale patrzysz na nie subiektywnie. Często ludziom wydaje się, że to co robią jest extra, a życie dramatycznie to weryfikuje. Jeśli uważasz jednak, że w Twoim przypadku wstępne pokazanie (poddanie ocenie) tych zdjęć jest niepotrzebne, to udaj się od razu do ludzi, którzy zechcą je opublikować. Mogą to być np redaktorzy pism o profilu podróżniczym. Tytuły zapewne znasz. Wówczas dobrze jest napisać jakiś artykuł, który uzupełniałby się ze zdjęciami. Może jakiś Dom Kultury lub podobna instytucja zgodzi się zorganizować wystawę Twoich prac. Wówczas musiałbyś wykonać zdjęcia w odpowiednim formacie. Myślę, że 26 X 33 [cm], to minimum. Jeśli jesteś dobrym mówcą (opowiadaczem) to spróbuj uzupełnić taką wystawę odczytem. Możesz pełnić rolę "ciekawej osoby" na spotkanie z którą przyjdą widzowie i słuchacze. Jeszcze taka moja uwaga. Nie nastawiaj się na to, że z tej twórczości osiągniesz jakieś duże zyski finansowe. Ci, których zdjęcia oglądasz w różnych wydawnictwach pracują na zamówienie tychże i są zwykle zawodowcami. Ty przychodzisz "z ulicy", jesteś petentem i Twoje stawki nie będą oszałamiające. Chyba największym Twym zyskiem będzie satysfakcja z tego, że ktoś pozwolił Ci opublikować jakieś zdjęcia. Może z czasem zyskasz renomę i będziesz zawodowcem? Życzę Ci tego.

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 14:13 | 13.03.2008

poza Domami Kultury mozesz dogadać się z jakąś kawiarnia, restauracją, clubem... by w tych lokalach wystawić swoje zdjecia. zrobić jakis cykl pokazów. oczywiscie cała oprawa leży po twojej stronie = jakies koszty, ale moze akurat obejży je Ktoś .. :-) życze powodzenia! pzdr

marekr601 dołączył
18.07.2007

marekr601 13:59 | 18.07.2007

Albo www.dreamstime.com.  Chociaż, aby zarobić - trzeba by było sprzedać dużo zdjęć. Nie wiem, jak robi istockphoto, ale w dreamstime - decyzje o publikacji podejmują fotoedytorzy - więc to jest dobry test na jakość zdjęć (to, o czym wspominali forumowicze wyżej)

pozdrawiam
marek r

victoo dołączył
22.01.2008

victoo 12:06 | 22.01.2008

Najlepiej zarejestrować się w bankach zdjęć. Jeżeli masz dobre zdjęcia o wysokiej jakości technicznej to najprawdopodobniej będą się sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Mnóstwo informacji na ten temat znajdziesz tutaj:
bankizdjec.pl 

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:05 | 23.01.2008

Do mnie niedawno zgłosiła się firma w sprawie zakupu 6 szt. zdjęć.Chcieli je wykorzystac w celach reklamowych/sprzedawali herbate:)/.Zaproponowali 100 zł!:).Podziekowałem grzecznie...Nie jestem chciwy,ale za tyle to mi szkoda sie pozbywac/chcieli na wyłaczność/.He,he,he..na 3 rolki slajdów by straczyło:)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:08 | 23.01.2008

Czasami wystawiam swoje zdjęcia w formacie 60X40 cm i robie pokaz slajdów.Mozna za to skasowac 200-250 zł...

akaras dołączył
06.11.2006

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:14 | 23.01.2008

Optymista!..za wszystkie:))A najlepsze,że podobno znalexli kogoś,kto im sprzedał za taka kwote....

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 11:25 | 07.03.2008

zdarza sie ze dzieki takiej stronie ktos sie do nas zwraca, do mnie tez wydawnictwo sie zwrocilo. Nie nalezy sie sugerowac ocenami na tej stronie, bo sa one malo profesjonalne i obiektywne. Mozna po prostu zbyt sie nadac niepotrzebnie......albo w druga strone.tez radze skorzystac z bazy zdjec.mozna porownac zdjecia i ceny. Jeszcze jedna kwestia, sprzedajac zdjecie nie moze ono byc grafika jak niektorzy tu prezentuja, przerobionym w Photoshopie zdjeciem.

Matiash dołączył
12.03.2008

Matiash 22:38 | 12.03.2008

Spróbuj tutaj :
www.trekearth.pl  - serwis dopiero się rozwija ale jest nastawiony na fotografię.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl