Forum dyskusyjne

Lwów - Czerniowce - Suczava

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 15:21 | 19.07.2007

Mam kilka pytań dotyczących trasy Lwów - Czerniowce - Suczava. Po pierwsze, czy ktoś zna w miarę aktualną cenę pociągu Lwów - Czerniowce (chodzi o ten, który jedzie z Przemyśla) ? Czy tam rzeczywiście są tylko wagony z miejscami do leżenia ? Czy trudno dostać miejscówki (z tego co czytałem, to na Ukrainie bilety sprzedaje się dopiero na godzinę przed odjazdem pociągu) ? Ile płaci się za kurs marszrutką z Czerniowiec do Suczawy ? Czy będzie problem ze złapaniem jakiegoś kursu w niedzielę ??? Z góry dzięki globtroterom za szybkie info :-)

tumba dołączył
31.05.2007

tumba 10:53 | 20.07.2007

Witam! robilem ta trase w zeszlym roku i polecam Ci zamiast jechac pociagiem z przemysla do Lwowa to dojedz sobie do Przemysla, stamtad do medyki za 2 zł lub w promocji za 50 gr :) i po przekroczeniu granicy stoja marszrutki na dworzec glowny we Lwowie koszt od 8 do 10 hrywien czyli od 5 do 6 zł. Bilet w platskartnym wagonie wyniosl mnie 36 hrywien i kupilem go bezproblemowo na stacji tzn probemy sa ale tylko przy okienkach informacyjnych o ironio! Jezeli chodzi o miejsca lezace to teoretycznie mozna nazwac to miejscem lecacym ale z doswiadczenie w platskartnej nie polecam bo warunki bywaja przerozne. PS w czerniowcach nie daj sobie wcisnac taksowki ani innych roznych konwojow ktore chca zaplaty tylko w dolarach. W moim przypadku popytalem chwile mieszkancow i polecili mi goscia ktory jezdz do suczawy i tak za 12 zl znalazlem sie w suczawie. Co do niedzieli to nie mam pojecia pozdrawiam

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 12:57 | 20.07.2007

tumba, dzięki za info ! Jednak ja nie napisałem wcale, że chcę jechać pociągiem z Przemysla do Lwowa. Pytanie dotyczyło przemyskiego pociągu ale na trasie Lwów - Czerniowce ! Wiem, że z dojazdem do Lwowa nie ma problemu - jeździłem już tam :-) Chodziło mi raczej o to, czy dostanę bilet na ten pociąg (we Lwowie) i ile będzie kosztował. Zostało mi jeszcze jedno pytanko, czy rzeczywiście bilety mogę kupić dopiero na godzinę przed odjazdem pociągu ?

tumba dołączył
31.05.2007

tumba 14:02 | 20.07.2007

Nie jest to prawda wedle moich doswiadczen:) bo kupowalem je np dzien wczesniej pozdrawiam

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 14:25 | 20.07.2007

Coż... wypadałoby poszukać w sieci, jest tego sporo.

Najkrócej jak można:
W zależności od standardu masz trzy rózne bilety. Najtanszy "zahalni" (czy jak to się tam mówi) możesz kupić na godzinę przed odjazdem pociągu (w rzeczywistości nawet trochę wcześniej). Czasami robią taki "dynks" że kupujesz bilet wcześniej i zgłaszasz się po niego na tą godzinę przed odjazdem. W 2006 roku, bilet zahalni do Czerniowców kosztował 12hr (licz się z podwyżkami). Droższe bilety możesz kupować wcześniej. Z tymi zahalnimi jest tak, że nie ma rezerwacji miejsc - po prostu kto pierwszy ten lepszy, więc bywa ciężko. Droższe masz rezerwację więc można kupować wcześniej. Udanej wyprawy!

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 16:39 | 22.07.2007

Hmmm...no to mi się skomplikowało - przemyski pociąg do Czerniowiec via Lwów już nie jeździ ! Ucięli go od 19 lipca. Niestety jak dzwoniłem na info do PKP to nikt nie umiał mi udzielić odpowiedzi na pytanie czy to chwilowo, czy na stałe ... Czy ze Lwowa albo Iwanofrankowska jeżdżą do Czerniowiec jakieś busy ? Ktoś próbował w ten sposób ? Bo raczej we wszystkich relacjach czytałem, że ludkowie korzystali z pociągu ...

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 17:48 | 06.10.2007

Jest autobus z Lwowa do Czerniowiec. Jedzie dosyć szybko. Ceny nie pamiętam, ale wiem że było znacznie drożej niż pociąg. Ze Lwowa jeździ dziennie chyba ok 3 pociągów do Czernioweic, także powinnaś coś dobrać.

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 22:58 | 06.10.2007

Dzięki za odpowiedź, ale już sobie poradziłem ;-) Przemyski pociąg do Czerniowiec rzeczywiście ucięto, ale tylko na trasie Przemyśl-Lwów. Ze Lwowa jeździ normalnie.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 13:14 | 07.10.2007

22 56 wyjezdza w lwowa majszybszy pociag do czerniowiec, 3 50 na miejscu

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 13:23 | 07.10.2007

Dokładnie...nie zdążyłem dobrze przysnąć a już był koniec trasy :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl