Forum dyskusyjne

Tranzyt przez Rosję bez wizy - da się autostopem

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

fijau dołączył
21.07.2007

fijau 13:13 | 21.07.2007

Mam zamiar przejechać z Ukrainy do Kazachstanu. Chciałbym podróżować autostopem. Teoretycznie Polacy mogą przejeżdżać przez Rosję zmierzając do jakiegoś innego kraju. Mają na to 10 dni. Na stronie ambasady przeczytałem, że konieczna jest wiza do kraju docelowego oraz bilet na jakiś np pociąg który do tego kraju wjeżdża. Zastanawiam się czy to konieczne. Znalazłem w necie opis wyprawy do Kazachstanu w 2004 roku. Dwie osoby jechały tam własnym samochodem i z tego co zrozumiałem to nie wymagano od nich żadnych biletów, czy też potwierdzeń rezerwacji. Czy ktoś wie coś dokładniej na ten temat?

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 18:02 | 21.07.2007

Znajomi jechali kiedyś tranzytem przez Rosję i wymagano od nich biletów oraz wizy do któregoś (nie pamiętam dokładnie którego) ze stanów Azji :-) Po otrzymaniu wizy zwrócili bilet i pojechali transportem kombinowanym stopowo-autobusowym...czyli dać się da, ale potrzeba do tego trochę zachodu.
A może komuś udało się bez biletu ???

fijau dołączył
21.07.2007

fijau 15:49 | 22.07.2007

Z tego co piszesz wnioskuję, że oni załatwili sobie wizę przez Rosję jeszcze przed wyjazdem. Mi chodzi o przejazd bez załatwiania wizy więc ten bilet musiałbym zwrócić po wjechaniu do Rosji, bo mogłoby być trudne. Ta opcja o której piszesz - czy oni nie musieli płacić za tą wizę?

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 16:33 | 22.07.2007

Hmmm ... nie wiem, czy tak się da. Oni na pewno załatwiali wizę wcześniej i na pewno płacili za wizę. Niestety nie mam teraz możliwości skontaktowania się z tymi znajomymi i dowiedzenia się kokretów. Jak pamiętam za wizę jednokrotną do Rosji płaciłem kiedyś koło 80 złotych, ile kosztuje tranzytowa - niestety nie wiem. Jeśli ktoś wie, to niech pisze - sam jestem ciekawy ...

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 21:29 | 22.10.2007

NIE MOŻNA WJECHAĆ DO ROSJI BEZ WIZY . W 1 MIEJSCU MOŻNA BYĆ 3 DNI. ALE POPIERWSZE TRZEBA UDOWODNIĆ ŻE TYLE SIĘ BYŁO, PO DRUGIE SZTRAF, A PO 3 LEPIEJ MIĘĆ TĄ WIZĘ

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 21:28 | 22.10.2007

OOBIŚCIE SERDECZNIE RADZĘ POSTARAJ SIĘ O WIZĘ. PIERWSZY LEPSZY MUNDUROWIEC A MASZ ICH DO WYBORU I DO KOLORU NAROBI MNÓSTWO PROBLEMÓW, A TAKŻE KŁOPOTÓW. JEŚLI MASZ KASE A RACZEJ DUŻO KASY TO OK. SZTRAF DO 20 TYS. RUBLI. CO DO AUTOSTOPU - LEPIEJ AUTOBUSAMI. POLECAM JE. NA WAŻNYCH TRASACH CENY PRZYSTĘPNE I NAWET WYGODNE

fijau dołączył
21.07.2007

fijau 07:41 | 24.10.2007

Ja juz przejechalem przez Rosje. Ostatecznie kupilem wize turystyczna, bo powiedziano mi ze tranzytowa dostane tylko jak bede mial bilet i bedzie ona tylko na czas przejazdu przez Rosje. Przejechalem przez poludniowa Rosje z Krymu do Kazachstanu przez Krasnodar, Stawropol i Astrachan. Autobusem jechalem tylko raz, od granicy ukrainskiej do Anapy. Pozniej cala droge autostopem :) Jest nieco ciezej niz w Ukrainie ale nadal ok.
Mialem kilka bliskich spotkan z milicja. Ale bardzo milych bo oni pomagali mi lapac stopa :) W sumie tak 2 stopy zlapali dla mnie :) Po prostu w calym kraju na drogach sa takie posterunki gdzie milicja zatrzymuje auta i sprawdza dokumenty. W tych miejscach mi pomagali. Bardzo mile wspominam Rosje :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl