Forum dyskusyjne

koleją z Chin do Lhasy

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

WOYTEC dołączył
31.07.2007

WOYTEC 17:28 | 06.08.2007

Witam
Będę wdzięczny za praktyczne informacje jeśli ktoś z was jechał już tą koleją.
Chodzi mi o to :
* ile czasu jedzie się z Pekinu do Xian i z Xian do Lhasy?
* czy przedziały --- sleepery ---są otware - "tak jak np.w indyjskich pociągach" czy zamykane?
* może macie też adres internetowy sprawdzonego biura gdzie mozna kupic bilety.
Za wszystkie informacje - wielkie dzięki!

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 17:45 | 06.08.2007

Pociąg jedzie 48 godzin z Pekinu lub Chengdu do Lhasy. Jest jeszcze jeden chyba z Chongqing, ale nie jestem pewna. Z każdego z tych miast jeden dziennie. W zeszłym roku we wrześniu to była nowość i nie sposób było kupić bilety. Jeśli chodzi o zakup internetowy, to raczej nie jest możliwe kupienie biletu w Internecie. Rezerwacje na większość pociągów w Chinach są możliwe tylko w punkcie startowym (nie można na przykład kupić powrotnego) i na maksimum cztery dni naprzód. Najlepiej jest więc mieć zarezerwowany gdzieś hotel i poprosić, żeby oni kupili (prowizja na ogół 30 yuanów). Z pewnością bez kłopotu można załatwić bilet z Chengdu, razem z pozwoleniem na Tybet, pisząc do jakiegoś hostalu - np. Sim's Cozy guesthouse. Jak dowiadywałam się w Pekinie, nikt nic nigdzie nie wiedział, podobnie w Xian. Ale może coś się w tym czasie zmieniło. Oficjalna strona, z rozkładem, widokiem, taryfą itd. www.chinatibettrain.com/  Pozdrawiam

WOYTEC dołączył
31.07.2007

WOYTEC 19:08 | 06.08.2007

Dzięki wielkie!!! - stonę widziałem - tyle że nam ne ma do nich kontaktu:)

kat dołączył
21.03.2007

kat 17:23 | 14.08.2007

czolo,ja wlasnie wrucilem z hin, nie ma morzliwosci podrozy koleja do Lhasy dla obcokrajowcow. tylko private tour morzesz sobie zafundowac. przelot do tybetu z permitem 4100 juanuw, najtansza obcja.pozdro.

Largo dołączył
20.03.2002

Largo 20:32 | 02.09.2007

Czytalem wlasnie raporty z podrozy tym pociagiem i pisali je obcokrajowcy wiec cos sie tu nie zgadza. Trzeba miec permit napewno.

grzegorz77 (ban) dołączył
25.05.2007

grzegorz77 (ban) 22:52 | 02.09.2007

Mam prośbę do "kat". Widzę, że dopiero od kilku miesięcy mieszkasz w Polsce. Mógłbyś dać komuś do przetłumaczenia na język polski to, co napisałeś, bo niewiele zrozumiałem.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 15:19 | 09.09.2007

Nie trzeba ;) ale bilet trzeba wtedy kupować w Pekinie na "Centralnym", a nie na Zachodnim z którego się wyjeżdża. Nie mogliśmy wsiąść w Xian - musieliśmy wrócić z Szanghaju do Pekinu - diabli wiedzą czemu. Z Tybetu przejechaliśmy do Nepalu. Nikt nas o permity nie pytał, z tym, że check pointy "robiliśmy" na piechotę. Jedynym kosztem było 180 yuanów za prawo trekkingu do Mt. Everest Base Camp.

Largo dołączył
20.03.2002

Largo 10:57 | 14.10.2008

Minal juz rok ale....
Z Pekinu do Lhasy mozna jechac bez permitu. Bilety kupuje sie na dworcu i po 21:00 mozna czesto dostac bilet na nastepny dzien. Nikt nie pytal o permit, ja pytalem ale nikt tez nie wiedzial o co chodzi. Podobno tak jest tylko w Pekinie. Info sprzed roku.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl