Forum dyskusyjne

profilaktyka antymalaryczna w Indiach Pn

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kasiulka08 dołączył
14.08.2006

kasiulka08 20:11 | 06.08.2007

Drodzy Podróżnicy, czy profilaktyka antymalaryczna jest niezbędna w Indiach Północnych? Jeśli tak, to co się poleca: Lariam, Malarone, Arechine? Z góry dziękuję za info.

WOYTEC dołączył
31.07.2007

stepowa dołączył
06.08.2007

stepowa 22:14 | 06.08.2007

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Indiach Północnych, a mianowicie ogromne powodzie bez profilaktyki antymalarycznej lepiej się tam nie ruszać.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 22:26 | 06.08.2007

Zależy kiedy tam bedziesz i w jakim rejonie.Jezeli po porze deszczowej,czy w górach,to możesz sobie darować te 'trutki''.Oczywiście sam zdecydujesz..

artur_ek dołączył
28.12.2003

artur_ek 00:07 | 07.08.2007

Generalnie zalezy kiedy jedziesz. Ale lepiej dmuchac na zimne i przyjmowac Arechine. Branie zaczyna sie tydzien przed wylotem i konczy 3 tygodnie po przylocie. Przy obecnej pogodzie jest tam jedna wielka wylegarnia komarow. Mokro i cieplo.

pozdrawiam
Artur
www.zeber.pl 

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 08:37 | 07.08.2007

Decyzja zależy od długości wyjazdu , jeśli to bardzo krórki okres 1-2 tygodnie to można bawić się w profilaktykę , jeśli wyjazd jest dłuższy , to szkoda organizm osłbiać , weż leki ze sobą , profilakktyka nie uchroni cię przed zarażeniem jedynie osłabi przebieg choroby , lepiej więc być przygotowanym do właściwego leczenia , polecam malaron , jest majskuteczniejszy i ma najmniej skutków ubocznych .

kasiulka08 dołączył
14.08.2006

kasiulka08 12:01 | 07.08.2007

Dzięki serdeczne. Jadę na krótko (w samych Indiach 3 tygodnie ), w drugiej połowie wrzesnia. Chyba lepiej rzeczywiście dmuchnąć na zimne.
Wiem, ze te leki są toksyczne, więc miałam nadzieję, że nie będę musiała się znowu nimi podtruwać.

12250 dołączył
21.06.2005

12250 12:25 | 07.08.2007

Jeśli jedziesz dopiero we wrześniu, a nie teraz, to nie musisz się truć tym świństwem. Wrzesień (II połowa) jest w Północnych Indiach okresem po monsunowym gdy deszcz raczej nie pada. Rację ma "Kasy1".

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 12:27 | 07.08.2007

bzdura.antymalaryki powinno sie stosowac w wyjazdach max2-3miesiecznych.chronia one przed zarazeniem (oczywiscie nie w 100%),skutecznosc leku zalezy od rodzaju lokalnie wystepujacej odmiany choroby,obecnie w zaleznosci od miejsca stosuje sie lariam,malarone lub ew. doxycykline,dlatego nie mozna pisac ze malarone jest najskuteczniejsze.

stepowa dołączył
06.08.2007

stepowa 19:32 | 08.08.2007

Jeszcze kilka dni temu przeczytałam w pasie, że w związku z powodziami należy się spodziewać wybuchu malarii, a powódź jak wiadomo na północy - Indie, Nepal, Bangladesz. Nie sądzę, żeby to całe robactwo, które się tam teraz wykluje do końca września miało zemrzeć. Przypominacie sobie ile much i komarów atakowało w Polsce na terenach popowodziowych kilka miesięcy po opadnięciu wody ? Wcale nikogo nie chcę straszyć. Sama jadę do Indii pod koniec września i też nie uśmiecha mi się truć się tabletkami.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 12:23 | 07.08.2007

jakbyś potrzebowała Malarone, chętnie sprzedam.
pisz na maila

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 15:38 | 09.08.2007

stepowa to cenna informacja, jade do Nepalu pazdziernik/listopad. Tez jestem zdezorientowana w kwesti ochrony antymalarycznej, ale widze ze jak piszesz powodzie moga zrobic swoje. Zreszta Indie nie naleza do czystych, a tam tez bedziemy.

artur_ek dołączył
28.12.2003

artur_ek 20:50 | 08.08.2007

Jak masz jeszcze czas o idz do lekarza niech Ci przepisze recepte na zastrzyki przeciw żółtaczce. Przyjmuje się je w odstępie co miesiąć. Trzeba przyjąć 2 żeby działało. Jak poszedłem do pani doktur i po recepte na Arachine i powiedziaem że nie mam szczepień do babka się po głowie popukała. I teraz po czasie twierdze ze miała racje. Brud jest tam niemiosierny, a hindusi mają brzydki zwyczaj polegający na ponownym napełnianiu butelek po wodzie wodą z kranu. Raz coś takiego kupiłem aż mnie cofneło po otwarciu takim smrodem waliło. W Varanasi jako ciekawostke dodam że wszystkie hotelowe prześcieradła prane są w Gangesie. Widziałem to na własne oczy. Dowód jest na zdjęciach: www.zeber.pl  w dziale Ganges River. Zatem lepiej kup te tabletki i jak masz czas zrób sobie te dwa zastrzyki nie będzie przykrych niespodzianek po powrocie.

Artur

kasiulka08 dołączył
14.08.2006

kasiulka08 15:33 | 09.08.2007

Dzieki wielkie! Komplet szczepien uzbieral sie po ostatniej podrozy, wiec wzw A i B tez jest. A kwestie malarii przegadam jeszcze z lekarzem...
Pozdrawiam serdecznie / kasia

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 16:01 | 13.09.2007

by the way, zdjecia na podanej stronie...genialne:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl