Temat dyskusji: Kraj: Data dodania:
Sortuj po: najczęściej czytane najczęściej komentowane najnowsze

wszystkie wątki | wątki bez odpowiedzi | dodaj nowy wątek | posty od najnowszych

Wątek: WIZA DO AUSTRALII | Temat: podróże po świecie | Kraj: Australia

data dodania: 09:11 | 08.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Mila wiadomosc. Wlasnie zlozylem przez internet wniosek o wize australijska i okazalo sie, ze od 1 lipca wizy dla Polakow sa bezplatne.
data dodania: 09:18 | 08.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
garimo
garimo

Dzieki za info!fajnie ze umieściłeś to na forum:)pzdr s.
data dodania: 23:42 | 08.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
houx221
houx221

Hej, jak długo teraz trzeba czekać na taką wizę?
data dodania: 00:45 | 10.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Przedwczoraj zlozylem wniosek, a wczoraj juz dostalem wize, czyli czekalem jeden dzien. Byc moze dlatego, ze w ubieglym roku bylem w Australii tez na wizie elektronicznej, wiec juz nie musieli mnie sprawdzac. W ubieglym roku czekalem ok. 10 dni.
data dodania: 08:46 | 10.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
garimo
garimo

Na jaki okres czasu otrzymales wize?pzdr
s.
data dodania: 15:37 | 10.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Wiza jest wazna 1 rok, wielokrotna, kazdorazowy pobyt do 3 miesiecy, mimo, ze napisalem we wniosku, ze jade tylko na tydzien.
data dodania: 20:58 | 10.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
Perun13
Perun13

Witaj
wiza jest wazna rok od momentu 1wszego przekroczenia granicy czy od momentu wydania ?
dzieki i pozdro
data dodania: 01:12 | 11.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Rok od dnia wydania wizy. Ale to nie ma znaczenia, bo skoro wiza nie zajmuje miejsca w paszporcie, jest bezplatna i mozna ja otrzymac siedzac sobie w domu przy komputerze, to po uplywie waznosci mozna zlozyc wniosek o nowa wize.
data dodania: 19:01 | 17.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
jacko111
jacko111

Hej sluchaj tez musze ja dostacale nie wiem jeszczedokladnie kiedy tam polece pewnie w przyszlym roku jest tam taka opcja ktorej nie da sie przeskoczyc: nr lotu i data przylotu. Problem ze my robimy trip dookola ziemi i nawet nie wiemy z ktorej strony tam przylecimy a juz nie mowie o numerze lotu. Nie wiesz jak to obejsc? Czy wpisac jakis lipny nr lotu i taka sama date i pojsc dalej czy jak? Pytaja o pracodawce. Jak na razie mam bardzo dobrego i znanego wiecszansa rosnie ale pozniej sie zwalniam wiec moge miecbol. Dzieki za odpowiedz. Jezeli ktos w ogole wie jak to pominacbede wszystkim wdzieczny. Pozdrawiam Jacek:)
data dodania: 14:38 | 11.10.2007 komentuj | cytuj i komentuj
joasiapen
joasiapen

Czesc, mam podobny problem - lecimy dookola swiata i cala idea polega na tym ze zwalniamy sie z obecnej pracy, podrozujemy a potem szukamy innej. Czy to jest duzy problem przy staraniach o wize turystyczna? chodzi o dwa tyg pobytu. prosze o odpowiedz
data dodania: 16:20 | 11.10.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Jeśli napiszesz we wniosku, że nie masz stałej pracy, że się zwolniłaś, to szanse na wizę, nie tylko australijską, ale jakąkolwiek inną są marne. O wizę najlepiej się starać przed zwolnieniem. Wiza jest ważna rok, więc można to zaplanować z wyprzedzeniem. Co do wpisywania daty wjazdu i numeru lotu, nie ma to większego znaczenia. Numery lotów można znależć w rozkładach lotów. Trzeba tylko wymyślić logiczny i spójny program, gdzie i po co chcesz jechać, co chcesz zwiedzać, w jaki sposób podróżować. W niektórych przypadkach mogą cię zaprosić do konsulatu na rozmowę i okazanie jakichś dokumentów, zaświadczenia z pracy, wyciągu bankowego itp.
data dodania: 10:31 | 12.10.2007 komentuj | cytuj i komentuj
joasiapen
joasiapen

czyli rozumiem ze nie jestem zobowiazana tam przyleciec tym lotem kttory wpisalm i w tym dniu? Chodzi o to ze nie chce inwestowac 2tys euro w bilet dookola swiata jesli mam potem nie dostac wizy do australii. chcialam mies najpierw pewnosc ze mam wize a potem kupic bilet. czy mozna tak zrobic?
data dodania: 18:22 | 12.10.2007 komentuj | cytuj i komentuj
marek.kos
marek.kos

Nie tylko można ale i trzeba właśnie tak zrobić. Najpierw wiza, a potem bilet. Po co ci bilet, jak nie dostaniesz wizy. Jeśli masz ułożoną trasę podróży, to numery lotów znajdziesz w rozkładach lotów linii lotniczych, albo w biurze, gdzie chcesz kupić bilet. Wiza jeszt ważna rok i nie ma tam żadnej informacji, kiedy i jakim samolotem polecisz.
data dodania: 20:10 | 09.10.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kangur137
kangur137

na jakiej stronce sie sklada ten wniosek ?
data dodania: 23:45 | 09.10.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kaczma
kaczma

Wszystkie sprawy z wizami można załatwiać w australijskiej ambasadzie w Warszawie. Co do wiz , to oczywiście najlepiej nie pisać że się jest bez pracy ( to dla tych którzy myślą o zwolnieniu się przed wyjazdem) , dla tych, którzy planują długi pobyt , nie zapomnijcie o większej ilości pieniędzy i kartach kredytowych , były wypadki że turystów zawracali po przylocie z powrotem bez dostatecznych środków utrzymania i co najważniejsze to nie wspominać o planach szukania pracy po przyjeździe na wizie turystycznej. Ci którzy myślą o pracy tutaj, najlepiej radzę załatwiać sobie lepiej wizę z pozwoleniem na pracę. Podaję link ambasady w Warszawie -  http://www.poland.embassy.gov.au/wsawpolski/home.html 
data dodania: 21:02 | 12.10.2010 komentuj | cytuj i komentuj
blazy
blazy

Po co jechać do ambasady? Najlepiej przez e-visitor. Wpisujesz e-visitor, pojawia się strona urzędu imigracyjnego Australii, wypełniasz aplikację (tylko podstawowe dane - nazwisko, imię, data urodzenia, numer paszportu, kraj, Twój e-mail) wysyłasz i w ciągu 24 h masz (lub nie) wizę. Nic nie płacisz. Ja złożyłem 11.10 a 12.10 miałem wizę.Ważna 1 rok, prawo wielokrotnego wjazdu, pobyt jednorazowo max.3 m-ce. Tylko nie możesz zmieniać potem paszportu, bo na lotnisku się nie połapią i możesz mieć problemy, żeby Cię zapakowali do samolotu.
data dodania: 23:26 | 13.10.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kaczma
kaczma

Co za świat ! blazy , gdzie w moim komentarzu znalazłeś , cytuję Twoje słowa - Po co jechać do ambasady? wspomniałem ambasadę ponieważ te rzeczy można tam załatwić , idąc na link , który mu podałem mógł dowiedzieć się wszystko. Decyzja należy do tych których to interesuje jak to załatwić . Nie zapomnij o tych którzy również mieszkają w Warszawie.
data dodania: 01:12 | 03.09.2012 komentuj | cytuj i komentuj
oBszyk
oBszyk

Jest jakies ograniczenie jezeli chdzi o wielokrotne przekraczanie granicy na eVisitor ? Mianowicie czy musi uplynac jakis czas po wyjezdzie z Australii , zebym mogl spwrotem tam wrocic ? Czy moge sie starac o eVisitors z inneg kraju niz Polska?? mianowicie Anglia ?
data dodania: 10:05 | 13.11.2013 komentuj | cytuj i komentuj
minnie12
minnie12

Hej,
Ja na wizę czekałam 24 h. Dostaje się 2 maile. W jednym z nich jest wiza.
Ja mam z kolei inne pytanie co do eVisitora: czy muszę mieć zaproszenie od kogoś ze znajomych z Australii czy bez zaproszenia też wjadę?
Drugie pytanie co do lekarstw: czy muszę deklarować jak wwożę 3 opakowania tabletek antykon + jakiś antybiotyk na zatrucia (jadę potem do Indonzeji i wolę być przygotowana)?
Ania
data dodania: 10:27 | 13.11.2013 komentuj | cytuj i komentuj
jasko66
jasko66

Leki możesz wwozić bez problemu. Muszą być w oryginalnych opakowaniach. Nie wolno wwozić nasion, owoców, roślin, żywności. To jest bardzo mocno kontrolowane
data dodania: 10:30 | 13.11.2013 komentuj | cytuj i komentuj
jasko66
jasko66

Co do pierwszej sprawy to powinnaś mieć adres hotelu w którym się zatrzymasz. Mogą sprawdzić środki finansowe. Poza tym to bardzo przyjazny i miły kraj. Tylko baaaardzo drogi... Licz się z tym!